Київ займав дуже вдале географічне положення,що сприяло його піднесенню.Об'єднання північного і південного слов'янства було головним етапом у процесі формування єдиної давньоруської держави з центром у Києві. Київський князь опираючись на дружини полян, був володарем над усіма тими племенами,головні ріки яких текли у напрямку Києва. Першим Київським князем був Кий. За легендою Кий з братами Щекам і Хоровому та сестрою Либідь і заснували Київ.











