Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Особливості адаптації та модифікації освітнього процесу в контексті інклюзивного навчання
»

Стаття. З історії рідного краю."МІРОШНІЧЕНКО СЕРГІЙ ЄЛИСЕЙОВИЧ"

Виховна робота

Для кого: 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, Дорослі

27.06.2020

232

6

0

Опис документу:
На сьогодні особливої актуальності набуває вислів Максима Рильського: «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього. Хто не шанує видатних людей свого народу, той сам не годен пошани». Тому мій матеріал приклад із переліку відомих людей рідного краю.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

МІРОШНІЧЕНКО
СЕРГІЙ ЄЛИСЕЙОВИЧ

(12.10.1912 р., с., Копійчана, нині
Кам 'янського району Черкаської області -
24.05.1957р., м. Сміла).

Герой Радянського Союзу

Після закінчення початкової школи працював у колгоспі . На початку німецько- радянської війни опинився в окупації, воював у складі партизанського загону. Після звільнення території краю в листопаді 1943 року С. Є. Мірошниченко був призваний на службу в робітничо-селянську Червону Армію. З січня 1944 року - на фронтах Другої світової війни. В одному з боїв був контужений і потрапив у полон, де піддавався тортурам і був приречений до страти, проте зумів втекти, знищив вартового і надав командуванню важливу секретну інформацію.

До березня 1944 року червоноармієць Сергій Єлисейович Мірошниченко був розвідником взводу пішої розвідки 857-го стрілецького полку 294-ї стрілецької дивізії 52-ї армії 2-го Українського фронту . Відзначився під час звільнення Молдавської РСР 20 березня 1944 року Мірошниченко переправився через Дністер у районі міста Сороки й атакував групу солдатів і офіцерів противника, знищивши 15 осіб. У ніч з 27 на 28 березня 1944 року Мірошниченко переправився через Прут і провів розвідку у ворожих військах, був поранений, але зумів повернутися назад. 2 квітня 1944 року в бою він знову був тяжко поранений. Після восьми- місячного лікування Мірошниченко був демобілізований за станом здоров'я .

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 24 березня 1945 року за «мужність, відвагу і героїзм, проявлені в боротьбі з німецькими загарбниками» червоноармієць Сергій Єлисейович Мірошниченко був удостоєний високого звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка» за номером 7322.

Проживав і працював у місті Сміла Черкаської області.

Фронтові рани відкривалися впродовж всього його недовгого життя. Помер С. Є. Мірошніченко 24 травня 1957 року. Похований у м. Сміла.

Стаття Морозової В.А в книзі Шамрая О.Г.: Відомі особистості Кам'янщини /автор-укл. О. Г. Шамрай. - Черкаси: Вертикаль, видавець Кандич С. Г., 2020.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.