Сьогодні відбувся
Кабінет психолога:
«
Плітки. Конфлікти
»
Взяти участь Всі події

Стаття: Сумісні сімейні форми роботи по залученню дитини до пізнання історії, українських народних традицій, вихованню патріотизму.

Я і Україна

Для кого: 1 Клас, 12 Клас

02.06.2021

135

0

1

Опис документу:
В цьому році мені пощастило познайомитись з новою формою роботи - залучення молодого покоління до історії, традицій українського народу через створення дітьми свого етнічного блогу в Інтернеті. Моїм вчителем та головним «чомусиком» став семирічний онук Ілля – учасник Конкурсу. Цілий місяць вся родина підтримувала малого блогера по створенню його хвилинних відео на етнічні теми.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

В цьому році мені пощастило познайомитись з новою формою роботи - залучення молодого покоління до історії, традицій українського народу через створення дітьми свого етнічного блогу в Інтернеті. Моїм вчителем та головним «чомусиком» став семирічний онук Ілля – учасник Конкурсу. Цілий місяць вся родина підтримувала малого блогера по створенню його хвилинних відео на етнічні теми.

Початок роботи: створив свою власну сторінку на Instagram

dimarchukillia - Ілля Димарчук, 7 років

Вже має 32 публікації, 909 підписчиків та 678 підписок:

https://www.instagram.com/dimarchukillia/

За умовами конкурсу учасник має надати не менше 9 своїх коротких (до 1 хв) відеороликів чи фото на етнічну тематику та коротко розповісти про джерела свого сюжету. У дитини було нестримне бажання якнайшвидше виконати таку цікаву, незнайому для нього роботу, в якій він почував себе «справжнім дорослим». Кипить пошукова робота в родині. Всім є завдання: хто альбоми передивляється, шукаючи потрібні фото; хто в музей веде дитину. Читаємо, слухаємо, згадуємо, дістаємо свої народні «скарби», а запитань не зменшується. Ввечері, коли спокійно підводили підсумки виконаної роботи, раділи за маленькі перемоги нашого блогера. Він пильно контролював свій блог: Скільки нових друзів з’явилося? На скільки «впобобайок» та переглядів стало більше на його сторінці? Кому з друзів відповісти на коментар чи послати серденько?… Цікаво було і старому, і малому, бо ми жили спільними інтересами, а головне – згадали і батьків, дідів та прадідів; своє дитинство, молодість… То ж коротко розповім про роботи мого онука і запрошую бажаючих подивитися, що з цього вийшло.

Для знайомства з новими віртуальними друзями ним знято відео – презентація себе, як потомка запорізьких козаків. Козацький одяг стає все більш популярним серед молоді, особливо на масових заходах.

https://www.instagram.com/p/CN2HlhPhNa0/

На нашу гостинну запорізьку землю на вулиці Зарічній на березі Дніпра - Славути, запросив Ілля своїх шанувальників власним віршиком про найсмачніші українські стави. Ми зустрінемо вас хлібом-сіллю, нагодуємо традиційним українським борщем, салом з цибулею та часником зі свого городу.

https://www.instagram.com/p/CPgmycfBEHq/

На одному із відео розміщені фото про перлину Запоріжжя - острів Хортицю (колиску Запорозького козацтва) під музичний супровід Андрія Лободи. Про найцікавіші історичні події, пов'язані з цим дивовижним місцем Ілля дізнався під час інтерв’ю з вчителем історії ЗНВК № 109 Скорженко Петром Івановичем та через експонати шкільного музею. Улюбленим сімейним відпочинком стало відвідування цього красивого природного Національного заповіднику в різні пори року, адже Хортиця - місце, де хочеться жити!

https://www.instagram.com/p/CO-82w0BNUM/

Я, як народний майстер України та справжній патріот нашої країни, не залишила без уваги свого онука. Багато народознавчих розповідей почув малий з моїх вуст. Він зростав серед традицій українського народу. Змалечку грав на сопілочках, дерев’яних ложках, свистів різноманітними свищиками. Темою наступного відео став «Бабусин посуд».

https://www.instagram.com/p/COgDtKEBzvj/

Українські ремесла: гончарство, різьблення, художній розпис, вишивка, виготовлення ниток, витинанка, писанкарство. Дитині цікаво зростати в родині, де цінують народні традиції та побут. https://www.instagram.com/p/COaq-GuBJMO/

Вишивка впевнено входить до складу сучасного українського вбрання та предметів побуту, бо ще з давніх-давен була окрасою життя українця. Зараз вона стала справжнім брендом, який викликає зацікавленість у всьому світі. Пройшовши крізь століття, вона не втрачає своєї актуальності і зараз.

Третій четвер травня – Всесвітній День Вишиванки! Пам’ятайте, вишиванка - це чудодійний оберіг життєдайної сили свого роду.

https://www.instagram.com/p/CPF0tYThLz2/

Одним із його захоплень являється малювання. Він намагається отримати нові знання в цьому напрямку. Тому, в своєму відео показав тему українського розпису, про яку дізнався від прабабусі Марії. Разом із нею розмалював малюнки опішнянським, бубнівським, косівським видами розпису.

https://www.instagram.com/p/CPU7n77B4a4/

Традиції весільних обрядів минулого та сьогодення, реєстрація шлюбу на Запорізькій землі – це тема наступного відео. Шанувати старі традиції та запроваджувати нові, власні навчає молодят мама Іллюші, бо вона спеціаліст ДРАЦСу. Запрошення до спогадів про щасливі миттєвості життя тут:

https://www.instagram.com/p/CPGzbrMBM37/

Про українські музичні інструменти, співочий український народ, Ілля дізнався від солістки Запорізької обласної філармонії Тетяни Лаврик (нашої сусідки). А музиками в його відео були найкращі друзі – група підтримки!

https://www.instagram.com/p/CN2000VBkyK/

Щороку 8-9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення і річницю Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Символом пам’яті є червоний мак. Квітка маку, також один із рослинних символів України. Тому я з моїми вихованцями та Іллею вирішили зробити панно пам’яті.

https://www.instagram.com/p/COKoNxOpWlj/

Як ви думаєте, про що ще може розповісти семирічний хлопчик? Правильно. Про свої іграшки. А розповіді дідусів та батька про їхні такі безцінні прості дерев’яні, резинові та грубі металеві іграшки, про босоноге щасливе незабутнє дитинство, вчать сучасну малечу цінувати та берегти свої «круті» іграшки. В усі часи іграшка допомагає дитині пізнавати світ навколо себе та робить щасливим дитинство.

https://www.instagram.com/p/CNk9ZLeBJWe/

Я впевнена, що нові для дитини методи та форми роботи, залишать приємні спогади про співпрацю всієї дружньої родини, сусідів, друзів, вчителів.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.