Стаття на тему "Стрітеня"

Опис документу:
Назва Стрітення у старослов’янській мові означає “зустріч” або ж “радість”. І отримало воно таку назву через те, що у цей день новонароджений Ісус Христос зустрівся з праведником Симонеоном і пророчицею Анною. Саме вони впізнали у малюкові нового Месію.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

15 лютого.

Стрітення Господнє

Це свято входить своєї датою в християнський календар, як один з найзначніших пам’ятних днів, які відзначаються усім християнським співтовариством протягом майже двох тисячоліть і стоїть в одному ряду з такими важливими подіями, як Різдво Христове, Хрещення Господнє, Великдень і т. д.

Подія, яка відзначається 15-го лютого, на 40-ий день після того, як Христос був народжений в наш світ Дівою Марією більше двох тисячоліть тому, нерозривно пов’язана з непорушними традиціями іудейського народу і знаходиться в частині закону, який передав їм Сам Бог. Священний обряд, що чиниться батьками немовляти, який став первістком чоловічої статі в кожній юдейській родині, котра шанує закон Божий, наказує його принесення до Святилища для вірного представлення перед Господом. Це відбувається також і в пам’ять про позбавлення від поразки Ізраїльських первістків в ніч виходу євреїв з Єгипту, а також переслідує своєю метою закінчення обряду остаточного очищення матері малюка. При вчиненні даного обряду передбачається принесення матір’ю немовляти жертовного однорічного ягня, або двох молодих голубів. Більш докладно, за даними проекту DilovaMova.com, це описується у Святому Писанні - Біблії, в третій Книзі Мойсеєвій, Левіт глава 12.

За Писанням Діва Марія принесла до Єрусалимського храму двох молодих голубів. В храмі в ті дні служив один святий старець, на ім’я Симеон. У свій час він так забажав бачити обіцяного Богом месію, Ізбавителя Ізраїльського, що Господь Духом Святим передбачив йому, що він не побачить своєї смерті, доки не побачить Христа Господнього. Симеон був дуже похилого віку, але тоді в той день по натхненню він прийшов у храм. Більш детально це подія описана в Євангелії від Луки у другій главі з 25-го вірша.

Вперше свято Стрітення Господнього в історичних документах згадується вже в IV столітті нашої ери. Це був день, який завершував цілий сорокаденний святковий цикл з дня Різдва Христового. У християнські календарі він увійшов й тому, що подія, яка згадується в цей день є не тільки знаковою, але й одною з ключових моментів, які свідчать про високу місію, яку поклав Бог на Ісуса Христа.

Дві важливі справи на Стрітення Господнє

За традицією, 15 лютого треба зробити дві важливі справи: піти до церкви по святу воду й свічку-оберіг.

Посвячену на Стрітення Господнє свічку називають громницею. Ця свічка - оберіг від вогню й блискавки, її запалювали та ставили перед іконами під час грози, щоб уберегтися від пожежі. Коли приходили з церкви на Стрітення, громницю неодмінно запалювали в домі - щоб весняна повінь не зіпсувала врожаю, щоб мороз не заморозив дерева.

Посвячена на Стрітення вода не звичайна, а цілюща. Нею лікували багато недуг, натирали хворі місця і навіть позбувалися пристріту. Саме стрітеньською водою треба окропитися, коли вирушаєш у дорогу. Тоді все буде вдало, і в дорозі чекає удача.

У ніч на 15 лютого, напередодні Стрітення, можна поворожити на багатство. Для цього треба виставити за поріг на вулицю тарілку з зерном. Якщо за ніч на зерні з'явиться роса, отже, рік буде багатий, врожайний. Якщо немає роси - рік буде тяжкий.

Народні прикмети на Стрітення Господнє

Погода 15 лютого може бути дуже мінлива і несподівана: то зненацька сніг піде, то за ним одразу дощ. Тому на Стрітення краще не вирушати в дорогу. А ще погода на Стрітення - це найбільш правильний барометр і провісник того, яким буде врожай.

Якщо цього дня погода ясна і тиха, отже, рік буде врожайний.
Якщо вітряна погода - погана прикмета.
Якщо на Стрітення відлига - весна буде пізня, а рік бідним.

Якщо в ніч на 15 лютого небо буде зоряне, то бути зимі ще довго. Потепління не чекай у найближчі дні, а весна буде пізньою й холодною.
Якщо піде снігопад, то всю весну литимуть дощі. Що сильніший снігопад, то більш дощова весна.

Якщо сніг піде вранці - це до хорошого врожаю ранніх хлібів, опівдні - до хорошого врожаю середніх хлібів, вечірній снігопад - до хорошого пізнього врожаю.

Якщо на Стрітення захід сонця ясний - морози більше не вдарять. Якщо ні, чекай 24 лютого, на Власія, сильних морозів.
Якщо на Стрітення сильна заметіль мете сніг поперек дороги, отже, рік буде дуже бідним.

Одна з важливих і цікавих прикмет на Стрітення Господнє - заборона класти цього дня гроші на кухонний стіл. Адже удача може відвернутися від вас, а гроші спливатимуть крізь пальці.

Народні прикмети на Стрітення.

 Згідно з народними прикметами, на  "Стрітення зима з літом зустрічаються". І хто сильнішим буде, тому й правити світом у найближчі місяць чи два. Будь цього дня уважнішим до світу, щоб точно знати, коли ж відпустить нас зима зі своїх холодних обіймів і передасть у теплі руки сонечка. 

Головна прикмета Стрітення: якщо горобець із калюжі нап'ється, отже, весна близько. Тож шукай на Стрітення калюжі, як перших вісників весни! 

Якщо на Стрітення сонечко крізь хмари пробивається – отже, весна сили набирається! 

Весна рання буде, якщо на Стрітення погода теплом радує. Мороз закував – довго ще в шубах красуватимемося! 

Сніг на Стрітення йде - бути весні пізньою, холодною та дощовою. 
Якщо перед заходом сонця сонце крізь хмари пробилося і наче усміхнулося – сильним морозам кінець настав! 

І остання народна прикмета: хто на Стрітення вкраде – скоро все втратить! Тож утримайся цього дня від цукерки з чужого столу, без дозволу взятої,  від зустрічей із чужими чоловіками та від проїзду в автобусі «зайцем». 

Обряди на Стрітення

На Стрітення в церкві воду святять, щоб напоїти нею хворих, побризкати домашніх тварин і стіни будинку. Цією водою окропляють пасічники свої вулики в перший тиждень кожного молодого місяця – щоб повними були.

На Стрітення освячують і свічки, щоб потім запалити їх і очистити свій дім від усілякої погані: від відьом за церковними традиціями та від негативної енергії – за світськими.

Водохреща - язичництво і християнство

І в язичницькій, і в християнській традиції Водохреща - день очищення і вигнання нечистої сили. А вона встигла напаскудити нам добряче. Та й за минулі тижні свят гріхів ми накопичили чимало.

Ось чому так бажано на Водохреща скупатися в ополонці, або хоча б у ванні. Кажуть, що вся вода, включаючи водопровідну, має особливі очисні властивості.

У народі Водохреща називають іще водосвяттям. Освячена вода має ще більш цілющі властивостями. Така вода зцілить усі хвороби й очистить душу.

Як відзначають Водохреща православні.

У давні часи до водосвяття починали готуватися звечора. Тоді в річці або озері робили ополонку у вигляді хреста або кола. Біля ополонки влаштовували вівтар, ставили хрест із білим голубом - символом Святого Духа.

У деяких місцях ополонку закривали кришкою. Православні купіль із водою ставили посередині храму. У день Водохреща до ополонки вирушав хресний хід у супроводі всіх парафіян. Священики проводили молебень, під час якого в ополонку тричі опускали хрест, запрошуючи на воду благословення Боже.

Потім усі присутні обливали одне одного водою, а найсміливіші занурювалися у воду. Вважалося, що вода при цьому має особливі властивості.

Як використовувати водохресну воду

Водохресну воду можна пити весь день. Освячену, й навіть водопровідну воду, пропонують вживати щоранку натщесерце.

Після будь-якого дня можна окропити дорогоцінною водицею свою домівку, а за бажання навіть офіс чи машину.

Якщо водохресної води вам здалося мало - можете розбавити її звичайною водою. Обіцяють, що вона буде така ж повна благодаті і ніколи не зіпсується. Ось чому немає необхідності тягти з храму або з ополонки каністру водохресної води.

Ставитися до води на Водохреща потрібно шанобливо. Краще не зберігати її в пластиковій пляшці й де прийдеться. А пити її потрібно з молитвою і щирою вірою. Тоді вона точно допоможе.

Деякі мало віруючі стверджують, що свої цілющі властивості вода на Водохреща отримує через срібний хрест, який священик занурює воду.

Але навряд чи іонів срібла, які цю воду очищають, вистачить на весь Дніпро і водопровід. Та й священики можуть занурювати у воду дерев'яний або золотий хрест.

 

  

Примічай на Водохреща

Якщо дерева вкриті інеєм, то врожай буде багатим.

Якщо на Водохреща йде сильний сніг - урожай також буде багатим.

Якщо на Водохреща зоряна ніч - буде багато горіхів і ягід.

А якщо на Водохреща на небі повний місяць - навесні буде паводок.

Повідомлення

на тему:

«Стрітеня та водохреща»

підготувала студентка ІІІ-У

ГПК МДУ

Канюка Катерина

Мукачево 2013 рік

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Методична діяльність в умовах децентралізації освіти в Україні»
Вікторія Вікторівна Сидоренко
36 годин
590 грн