Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Критика і розвиток. Як не знищити мотивацію
»
Взяти участь Всі події

Стаття "Львів. Високий Замок"

Опис документу:
Одним із легендарних і романтичних парків Львова є Високий Замок, на якому розташований оглядовий майданчик, з якого можна спостерігати за надзвичайними краєвидами історичного міста. Замок відноситься до оборонних пам'яток Львова, перша згадка про якого датується XII століттям.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Високий Замок

Одним із легендарних і романтичних парків Львова є Високий Замок. Поряд з Замком вперше згадується Львів, у Галицько – Волинському літописі під 1256 роком. Відомий хроніст Бартоломей Зіморович зазначив, що Данило Галицький побачивши високу захищену лісом гору, побудував там кам’яну фортецю. З цього часу Високий Замок стає його резиденцію. Однак через деякий період часу, відчувши незручності життя на високій горі, він побудував Низький замок, сучасний Вернісаж. Це місце було більш сприятливим для життя. Високий замок мав оборонне значення, крім того там зберігалися скарби Данила Галицького.

Людину, яка управляла замком в часи середньовіччя, називали бургграфом. Одним з управителів був Ян Бялоскурський, з іменем якого пов’язано багато цікавих легенд. Він був чесним, поважним та шляхетним. Але його сини були брутальними та жорстокими. Вони неодноразово здійснювали напади на міщан і підвалах Високого Замку переховували награбовані скарби. Щоб зупинити їх беззаконня, король видав наказ про страту братів. Львів’яни довший час розказували про скарби братів. Чимало охочих вирушало на пошук багацтв, але безрезультатно.

Протягом багатьох століть замок залишався недоступним для ворогів. Лише у 1648 році Максим Кривоніс зумів захопити неприступну фортецю. Але Богдану Хмельницькому це не допомогло захопити місто Львів, саме тому взявши викуп він покинув місто. З 1670 році у Львові стався землетрус, внаслідок якого замок зазнав руйнувань. З цього часу розпочинається період його занепаду. У 1704 році Карл ХІІ заволодів Високим Замком, що привело до цілковитої його руйнації.

Лише у 70 – 80 роках ХХ століття розпочалося відновлення Високого Замку. Сьогодні цей парк є одним з найулюбленіших місць жителів Львова та туристів. Складається Замок з двох частин: нижньої та верхньої. Так, залишки фортеці та штучний курган ми можемо побачити на верхній терасі, монумент, на честь мужнього козака Максима Кривоноса – на нижній. Крім цього, з найвищої точки міста ми можемо побачити неймовірні та зворушливі краєвиди легендарного Львова.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили