СТАТТЯ "«ДЕФЕКТОЛОГ» ЧИ «ЛОГОПЕД» В ЧОМУ РІЗНИЦЯ?"

Логопед

Для кого: Дорослі

23.04.2020

1400

36

0

Опис документу:
« Нам необхідні заняття з логопедом, а нам – з дефектологом» Батьки дуже часто запитують з приводу цього питання. Так чим же відрізняються і що спільного в цих формулюваннях. Одній дитині потрібен логопед, другій – дефектолог, а кому саме логопед або дефектолог. Якщо підбираєте педагога уточнюйте у професіонала: невролога, психолога, дефектолога та інших, що саме необхідно вашій дитині для корекції та подальшого розвитку мовлення.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

«ДЕФЕКТОЛОГ» ЧИ «ЛОГОПЕД» В ЧОМУ РІЗНИЦЯ?

« Нам необхідні заняття з логопедом, а нам – з дефектологом»

Батьки дуже часто запитують з приводу цього питання.

Так чим же відрізняються і що спільного в цих формулюваннях.

Одній дитині потрібен логопед, другій – дефектолог, а кому саме логопед або дефектолог.

Якщо підбираєте педагога уточнюйте у професіонала: невролога, психолога, дефектолога та інших, що саме необхідно вашій дитині для корекції та подальшого розвитку мовлення.

Професія ДЕФЕКТОЛОГА знаходиться в поєднанні медицини, педагогіки, психології.

ДЕФЕКТОЛОГ – це корекційний педагог, який займається розвитком дитячого мовлення- вивченням, вихованням та соціалізацією дітей з особливостями психофізичного розвитку.

Рівень підготовки вчителя-дефектолога полягає в наявності у нього досвіду роботи з логопедичної корекції , він володіє прийомами та методами роботи з розвитку мовлення та звуковимови.

Спеціалізація дефектолога з розвитку мовлення .

Існують декілька дефектологічних спеціальностей, які сприяють розвитку мовлення з 3,4-5 років.

  • Тифлопедагог – дефектолог, який займається з дітьми з проблемами зору.

  • Сурдопедагог – дефектолог, який займається з дітьми з проблема слуху.

  • Олігофренопедагог – дефектолог, який працює з дітьми, які мають проблеми в інтелектуальному розвитку.

  • Логопед – вивчає причини і структуру порушення мовлення, визначає шляхи подолання мовленнєвих порушень, підбирає навчання та виховання, прийоми та методи для корекції розвитку мовлення.

ЛОГОПЕД - займається різними мовленнєвими порушеннями в любому віці. А також працює над розвитком у дитини памяті, уваги, сприймання, довільності, моторики і т.д.

Логопед володіє всіма необхідними прийомами та методами роботи.

Хто краще : дефектолог чи логопед?

Всі дефектологічні спеціальності тісно пов’язані між собою, тому кожен корекційний педагог може працювати з любою категорією дітей.

Головне – досвід роботи спеціаліста з дітьми з такими порушеннями.

В даному випадку, не принципово, хто займається логопед чи дефектолог, саме головне, щоб він був хорошим спеціалістом, який зміг би на професійному рівні займатися розвитком дитячого мовлення.

В теперішній час діти часто мають особливості психофізичного розвитку обумовленими неіндивідуальними особливостями виховання, а впливом несприятливих факторів на розвиток дитини ( часті захворювання, порок розвитку, хронічні захворювання, екологія та інше)

Тому дітям дошкільного та шкільного віку необхідна допомога з боку таких спеціалістів ,як дефектолог, логопед.

Основні форми роботи спеціалістів, підгрупові та індивідуальні заняття.

У практичній діяльності дефектолога або логопеда переважають індивідуальні заняття, так як вони дозволяють максимально враховувати індивідуальні особливості кожної дитини.

Головним завданням визначити індивідуальний шлях дитячого розвитку мовлення, виховання і навчання дитини. Надати психологічну і консультативну підтримку батькам.

Зміст роботи дефектолога є цілісний комплекс заходів, спрямований на надання допомоги, як дитині в формі занять і динамічного спостереження в ході розвитку мовлення, так і батькам, у формі консультацій та рекомендацій.

Дефектолог-логопед Андрійчук Олена Сергіївна

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.