Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Цивільний захист у закладах освіти: складаємо мобілізаційний план
»
Взяти участь Всі події

«Старанно наші діти працювали, Сніговичкові речі повертали»

Математика

Для кого: Дошкільнята (5-6 років)

16.03.2021

81

3

0

Опис документу:
Мета: Узагальнити знання дітей про ознаки зими. Активізувати словник за лексичними темами: зима, одяг. Вправляти в умінні орієнтуватися за схемою і на площині. Продовжувати розвивати навички кількісної лічби в межах 10, співвідносити кількість з числом, називати суміжні числа. Вправляти у вирішуванні простих математичних прикладів на основі практичного матеріалу. Ознайомити вихованців із явищем танення льоду; залучати їх до дослідницької діяльності, спонукати висловлювати припущення.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

КОМУНАЛЬНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ПОПЕЛЮШКА» м.ПЕРШОТРАВЕНСЬК

Заняття-квест для дітей спеціальної групи «Джмелик»

(старша підгрупа)

«Старанно наші діти працювали,

Сніговичкові речі повертали»

Виконавець:

Колеснікова О.В.,

вчитель-дефектолог

КДНЗ «Попелюшка»

м.Першотравенськ

2021

Мета:

Узагальнити знання дітей про ознаки зими.

Активізувати словник за лексичними темами: зима, одяг.

Вправляти в умінні орієнтуватися за схемою і на площині.

Продовжувати розвивати навички кількісної лічби в межах 10, співвідносити кількість з числом, називати суміжні числа. Вправляти у вирішуванні простих математичних прикладів на основі практичного матеріалу.

Ознайомити вихованців із явищем танення льоду; залучати їх до дослідницької діяльності, спонукати висловлювати припущення та перевіряти їх.

Розвивати: зв’язне мовлення, пам'ять, логічне мислення, увагу, сприйняття.

Виховувати комунікативні навички і вміння працювати в команді.

Словник: іменники - крижинки, бурулька, королева, намистинки, ґудзики, схема, маршрут; прикметники – снігова, льодова, різнокольорова, холодні, слизькі, гладенькі; дієслова – заморозив, зігріти, побудувати, розтанула.

Матеріал: «Лист від Снігової Королеви», схема-маршрут на папері, різнокольорові крижинки із ґудзиками всередині, іграшковий зайчик, лялька, геометричні фігури із фетру, д/г «Побудуй хатинку для зайчика», д/г «Розклади одяг», д/г «Порахуй сніговиків», д/г «Приклади із сніжинками».

Попередня робота: Перегляд мультфільму «Снігова Королева». Виготовлення Сніговика із флісу.

Хід заняття.

Діти разом із дефектологом заходять до музичної зали.

Вправа на залучення «Зустріч зі Сніговиком»

Дефектолог: Діти, погляньте, який гарний день подарувала нам сьогодні зимонька-зима.

Кулі снігові катаю

Та до купанки складаю

Капелюх – відро стареньке,

Ніс морквяний, червоненький…

Вийде білий чоловік.

Як він зветься?

(Сніговик)

Пам’ятаєте ми з вами зробили Сніговика. Давайте подивимося, як поживає наш Сніговичок.

Підходять до сніговика, якого зробили напередодні.

Дефектолог: Ой, а що трапилося з нашим Сніговичком?

Діти розглядають сніговика і відзначають, що в нього немає носа морквинки, очей, шапки-відерця, мітли та шарфика.

Дефектолог: Куди ж усе поділося? Хто міг це зробити? (Вислуховує припущення дітей, спонукає уважно роздивитися залу) Ой, подивіться, тут конверт! Лист напевно. Який же він холодний! Може, це тому, що зараз зима? А може, лист навмисно хтось заморозив? Спробуємо його хоч трішечки зігріти, щоб прочитати. Як можна це зробити? Як можна нагріти лист? (Вислуховує припущення дітей: потримати в теплих долоньках, подмухати на нього теплим повітрям, закутати його) Пропоную зігріти його нашими долоньками. Будемо передавати лист по колу. А щоб не змерзнути, треба робити це швидко-швидко.

Гра «Зігріємо лист долоньками»

Діти стають у коло і передають одне одному конверт. У певний момент дефектолог припиняє гру і пропонує відкрити його. Діти, наш конверт вже зігрівся і ми можемо його відкрити.

Разом дістають із конверта лист, міркують, від кого може бути цей лист. Припускають що це лист від Снігової Королеви.

Лист від Снігової Королеви.

Дефектолог (читає лист)

«Я – Снігова Королева, повелителька зими. Це я зачаклувала вашого Сніговика, а ще відібрала ґудзики очі, морквинку, відро, мітлу та рукавички з шарфиком – і заховала. Аби повернути їх, маєте виконати всі мої завдання»

От же капосна! Але робити нічого. Треба нам виконати завдання Снігової Королеви і відшукати речі нашого Сніговичка. Згода? А допоможе нам схема-маршрут. Діти разом із дефектологом розглядають маршрутний лист і визначають, у якій послідовності вони будуть виконувати завдання.

Завдання 1. «Кольорові крижинки»

Дефектолог: Щоб відшукати ґудзики, маємо знайти різнокольорові крижинки. Де ж вони можуть бути?

Дефектолог пропонує всім розійтися по музичному залу, уважно все обстежити та знайти крижинки. Діти знаходять крижинки і разом із дефектологом обстежують їх.

Дефектолог: Погляньте, які гарненькі ці крижинки! Різнобарвні, блискучі. На що вони схожі? ( на бурульки, на цукерки) Якщо крижинки, як цукерки то напевно дуже смачні. Як гадаєте можна їх куштувати?

Вислуховує припущення дітей: ні крижинки холодні, куштувати їх не слід, бо можна застудитися і захворіти.

Гра-дослідження «Яка крижинка?»

Діти беруть по одній крижинці, роздивляються, обстежують.

Дефектолог: Ви вже встигли роздивитися крижинки. Які вони? Діти описують крижинки: холодні, слизькі, гладенькі. Пробують розламати їх руками, роблять висновок, що крижинки тверді.

А що можна зробити, щоб розтопити крижинку? Припущення дітей: потримати в теплих долоньках, подмухати на неї, покласти на сонечко, забрати в кімнату.

Ви – молодці! А чи знаєте, що станеться з крижинками, якщо посипати їх сіллю? Діти разом з дефектологом посипають крижинки сіллю, вони починають танути.

Дослідження «Що приховує кольорова крижинка?»

Дефектолог звертає увагу на те, що в окремих крижинках, які тануть у дитячих долоньках, можна побачити якісь предмети. Діти дістають із крижинок ґудзики. (Полити крижинки гарячою водою з термоса, щоб швидше розтанули.)

Дефектолог: Подивіться, ми знайшли оченята для нашого Сніговичка! Ого, як тут багато ґудзиків! Їх вистачить щоб його прикрасити.

Діти разом з дефектологом роблять із двох ґудзиків очі, решту прикріплюють до тулуба сніговика.

Завдання 2. Хатинка для зайчика.

Дефектолог: Яке ж друге завдання на нас чекає? Зазирнемо в нашу схему- маршрут. Напевно, щоб відшукати морквинку, треба знайти зайчика. Де ми можемо знайти його взимку?

Дефектолог вислуховує припущення дітей.

Дефектолог: Малята, подивіться! Тут чиїсь сліди. Куди вони ведуть?

Діти йдуть по слідам і знаходять під ялинкою маленького іграшкового зайчика.

Дефектолог: Замерз малий зайчисько, холодно йому взимку. Та й боїться він і лисиць, і вовків, от і заховався за ялиночкою у снігу. Це тому, що не має в зайчика хатки. Чим ми можемо йому допомогти?

( Діти висловлюють пропозиції, зупиняються на ідеї побудувати для зайчика хатинку.)

Конструювання будиночка із геометричних фігур.

Діти разом із дефектологом будують будиночок із геометричних фігур. Орієнтування на площині.

Дефектолог: Яку гарну хатинку ми побудували! Зайчик нам дуже вдячний і віддає морквинку – ніс Сніговичка.

Діти прикріплюють Сніговику ніс.

Фізхвилинка «Підемо у двір гуляти»

Завдання 3. Про одяг ляльці ми розповідаємо – Сніговичку одежу повертаємо.

Дефектолог разом з дітьми розглядає схему-маршрут,діти розмірковують, у кого можуть бути рукавички і шарфик, висловлюють припущення. А може їх взяла лялька. А отже, треба знайти її і попросити віддати речі Сніговичка. Знаходять її на стільчику. Добрий день, лялька Оксанка у тебе речі Сніговика?Так, діти це Оксанка взяла речі Сніговичка.

Дефектолог: Діти, лялька просить нас допомогти їй розсортувати одяг на літний і зимовий. Допоможемо ляльці Оксанці навести лад.

Д/г «Розклади одяг»

Діти розподіляють одяг і розказують про нього.

Дефектолог: Який одяг люди одягають взимку? Чому?

Д/г «Скажи лагідно»

Спідниця – спідничка, шапка – шапочка, шуба – шубка, рукавиця – рукавичка.

Дефектолог: Ляльці Оксані дуже сподобалося, як ви навели лад і вона повертає Сніговичку рукавички та шарфик. (Діти одягають сніговика)

Завдання 4. Приклади складаємо, Сніговичку відерце повертаємо.

Дефектолог разом з дітьми розглядає схему-маршрут

Дефектолог: Діти, а із чого зліплено сніговика? Щоб нам повернути Сніговичку відерце, треба правильно вирішити приклади із сніжинками.

( Діти вирішують приклади в межах 5)

Дефектолог разом з дітьми знаходить відерце. (Діти одягають сніговика)

Завдання 5. Порахуй сніговиків.

Дефектолог разом з дітьми розглядає схему-маршрут.

Дефектолог: Діти, подивіться уважно, чого не вистачає нашому Сніговичкові? ( Діти уважно роздивляються і вирішують, що не вистачає мітли.)

Щоб повернути Сніговичку мітлу, треба розставити маленьких сніговиків від одного до десяти і порахувати їх.

Діти на дошці розставляють сніговиків,( на яких зображені цифри від 1 до 10) рахують , називають суміжні числа.

Дефектолог: Тепер нашому Сніговику не буде сумно, у нього з’явилися друзі- сніговики.

Дефектолог знаходить мітлу. Діти прикріплюють до Сніговичка.

Дефектолог: Який гарний у нас вийшов Сніговик! Добре ми з вами попрацювали, всі завдання суворої Снігової Королеви виконали, всі речі розшукали та повернули Сніговичку. А зараз сюрприз.

Звучить чарівна музика. Діти, закрийте, будь ласка, очі. Ой, наш Сніговичок перетворився на справжнього і пропонує нам з ним погратися.

Танок зі Сніговиком.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.