Розум полягає не тільки у знанні, але й у вмінні застосувати знання на ділі Арістотель
Лелека
Що об’єднує всіх цих тварин? Асоціації.
Ссавці. Особливості будови та життєдіяльності План уроку : 1.Середовище існування ссавців. 2. Особливості зовнішньої будови. 3.Покриви тіла.
Проблемне питання. Чи хотіли б ви дізнатися, що це за тварини? Де вони мешкають? Яку будову вони мають? Що їх всіх об’єднує?
Які ж систематичні одиниці включає в себе даний клас? Клас Ссавці ділиться на два підкласи: Першозвірі і Звірі включаючи 19 сучасних і 12-14 вимерлих рядів. Виділяють 257 родин (139 вимерлих) біля 3000родів, описано 6000 видів з них 3700-4000 нині, що живуть. ЧИСЕЛЬНІСТЬ ≈ 5000 ВИДІВ, А В УКРАЇНІ – 100 ВИДІВ
Місце ссавців у системі царства Тварини
Розміри тіла ссавців
Зовнішня будова ссавців Ящірка прудка Собака свійська
Органи чуття
Тіло вкрите шкірою із шерстю. Шкіра двошарова, досить товста і міцна. Зовнішній її шар - епідерміс, під ним розташовується власне шкіра - дерма, а під нею - шар підшкірної жирової клітковини. Волосяний покрив і підшкірний жир оберігають тіло від зайвої втрати тепла.
Покриви
Шерсть у ссавців Довге і жорстке Коротке, м’яке Чутливе шерсть , остюки підшерстя, пух вібриси
Вібриси
Залози ссавців Потові Сальні Пахучі Молочні
МУСКУС речовини для приваблювання протилежної статі, мічення своєї території, в деяких видів для відлякування
Зуби
взаємодія материнського організму із зародком здійснюється крізь плаценту
• теплокровність; • тіло вкрите волоссям; • вигодовують малят молоком; • мають шкірні залози; • добре розвинені органи чуття. Прогресивні риси ссавців:
Домашнє завдання 1.Завдання для всього класу. Підручник опрацювати особливості будови і життєдіяльності в пар.26 102-103 Зошит виконати завд. 4 2.Індивідуальні та творчі завдання. (на вибір) 1.Скласти сенкан на тему «Ссавці». 2.Підготувати короткі повідомлення про качкодзьоба, єхидну. 3.Підготувати презентацію про сумчастих і комахоїдних ссавців.
Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу