Єдиного стандарту ведення читацького щоденника не існує. Дитина здатна самостійно вирішувати, який варіант обрати, що їй видалося цікавим. Можу порадити внести до щоденника такі питання:- Риси характеру персонажа.- Чому ти навчився з твору?- Місце і час подій, описаних у творі.- Які поради ти дав би герою твору?- На що тебе надихнула книга?- Які нові слова ти запам'ятав і будеш ними користуватися в спілкуванні. (Діти можуть продовжити цей перелік і писати в щоденник інші свої думки, прислухаючись до себе ) Щоденник можна оформлювати на аркушах А-4, з яких потім створити брошуру або в альбомі для малювання, або аркуші вкладати у файли, або блокноті, або товстому зошиті тощо. Раджу робити записи в своєму щоденнику відразу після прочитання книги, поки в пам'яті залишилися свіжі спогади про неї.
