Спортивне свято для 3 класу. «Ми - нащадки козацького роду!».

Опис документу:
Під час спортивного свята учні проходять певні фізичні випробування (естафети), при цьому отримують історичні довідки з життя козаків. Фізичні вправи підібрані та описані, спираючись на методику Єфіменка М.М. «Театр фізичного розвитку та оздоровлення дітей».

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Спортивне свято для 3 класу.

«Ми - нащадки козацького роду!».

Сценарій підготували

вчитель початкових класів

Назаренко І.В. та

інструктор з фізичної культури

Панова Н.М.

Харківського НВК №180

Харківської міської ради

Харківської області

2018

Ведуча. Дорогі діти: хлопці та дівчата. Ви знаєте, що 14 жовтня святкується День українського козацтва, а з 2015 року ще й День захисника України. На честь цього свята ми вирішили надати вам можливість довести собі та всім присутнім, що ви справжні нащадки козаків, також спритні, швидкі, кмітливі та дружні.

Наші хлопці поділилися на дві команди – два загони. Перший загін назвемо іменем кошового Івана Сірка (демонструється портрет кошового), а другий загін іменем гетьмана Богдана Хмельницького.

Іван Сірко Богдан Хмельницький

Перший козак. Іван Сірко був грозою для ворогів українського народу. Його поважали козаки за справедливість, сміливість, силу духу та вміння протистояти ворогам.

Другий козак. Богдан Хмельницький – козацький гетьман. Він славився знанням військової справи, був чесним та непохитним у справах та ідеях, міг переконати будь-кого у правильності своїх дій та думок.

Ведуча. Наші дівчата будуть вболівати за своїх козаків, підтримувати їх.

Кожен козак повинен був непомітно рухатися по місцевості. Часто цьому допомагало вміння повзати по-пластунськи.

Конкурс 1 «Розвідник»: лежачи на животі, ноги прямі, руки зігнуті у ліктях - повзання по – пластунськи.

Ведуча. Козацький фльот, так називали козаки свої човни, був найкращим. На своїх човнах – чайках вони швидко долали великі відстані, перепливали і Дніпро, і Дунай, і Південний Буг. Навіть води Чорного моря підкорювалися козакам.

Конкурс 2 «Козацький фльот»: лежачи животом на скейті з упором на руки – просування вперед (назад), відштовхуючись руками від підлоги.

Ведуча. Чи відомо вам, що козаки були дуже витривалими. В цьому їм допомагав військовий танок «гопак», елементом якого був «повзунець». Зараз довідаємося чи наші хлопці зможуть виконати цю вправу.

Конкурс 3 «Повзунець»: навприсядки, руки складені «поличкою» - ходьба навкарачках, з просуванням уперед.

Ведуча. Спритність та вміння виплутатись з будь-якої пастки завжди допомагали козакам залишатися неушкодженими. Покажіть, як швидко ви можете пройти через ворожі пастки.

Конкурс 4 «Пастка»: біг із зупинкою, під час якої накинути через голову обруч, переступити через нього, продовжити рух до наступного обруча (3 штуки).

Ведуча. І вдень, і вночі козаки могли зібратися та виступити проти ворогів, наражаючи своє життя на небезпеку. Вони прокладали вузенькі, непомітні, секретні стежки. Ви повинні подолати перешкоди, зайти до ворога у тил та повернутися до свого загону.

Конкурс 5 «У тил до ворога»: стоячи на гімнастичній лаві, руки в сторони – ходьба по лаві лівим та правим боком приставним кроком.

Ведуча. Козаки завжди разом йшли на завдання, як кажуть «слід в слід». Вороги не могли зрозуміти скільки чоловік на них нападало. Це призводило до хаосу та допомагало козакам знешкоджувати ворожих воїнів. Ви повинні йти по слідах попереднього учасника, намагаючись не розірвати руки.

Конкурс 6 «Змій»: ходьба «змійкою» прискореним кроком, обійти зорові орієнтири, що стоять на підлозі на відстані один від одного. На фінішній прямій учасник бере наступного за руку

Ведуча. Козаки були вправними не лише у військовій справі, вони були гарними господарями. Коли після бойових дій вони поверталися у села до своїх родин, допомагали по господарству. Тому зараз і вам доведеться показати, як вмієте садити «картоплю».

Конкурс 7 «Картопля». Перший учасник: біг по прямій з нахилами до обручів (3 штуки), в які треба покласти картоплю – в зворотному напрямку біг по прямій. Наступний учасник: біг по прямій, збирає «картоплю».

Ведуча. Щоб підтримувати сили, звісно треба було добре харчуватися. Чи знаєте яка найголовніша страва була у козаків? (Куліш). Більше 500 років відома ця страва. Чоловікам необхідно було вправно, швидко, смачно вміти готувати їжу з того, що Бог послав. Саме цей густий суп міг замінити весь обід козаків.

Конкурс 8 «Куліш»: тримаючи в руці тенісну ракетку з овочем (морква, цибуля тощо) – біг «змійкою» у прямому та зворотному напрямку.

Ведуча. Козаки могли так заворожити ворога, що той перед собою бачив не людину, а вовка – перевертня. І в цей час наші чоловіки творили дива: швидко пересувалися з місця на місце, перестрибували високі хащі, вправно вправлялися своїми шаблями.

Конкурс 9 «Спритність»: стрибки з обруча в обруч, в зворотному напрямку – перестрибування через кубики.

Ведуча. Козаки були непереможними, тому що завжди вони підтримували один одного, допомагали. Зараз і перевіримо які ви дружні, згуртовані.

Конкурс 10 «Побратими»: 2 дітей стоять обличчям один до одного, в руках великий куб – біг з кубом - побудова укріплення – повернутися та передати естафету іншій парі.

(Після кожного конкурсу журі підбиває підсумки, наприкінці козачата нагороджуються дипломами та яблуками.)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФІЗИКИ залишилося:
0
4
міс.
0
2
дн.
2
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!