Шоу - вікторина знавців правил дорожнього руху « Мій друг – дорожній рух»

Опис документу:
Ми з вами живемо у місті, тому щодня, перебуваємо в ролі учасника дорожнього руху. Переходимо дорогу – ми пішоходи, рухаємося міським транспортом – пасажири, а якщо маємо власний транспорт, то час від часу стаємо водіями. Для виконання цих ролей ми повинні знати правила дорожнього руху, та засоби його регулювання.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Шоу - вікторина знавців правил дорожнього руху

« Мій друг – дорожній рух»

8-9 клас

Хід проведення

Ми з вами живемо у місті, тому щодня, перебуваємо в ролі учасника дорожнього руху. Переходимо дорогу – ми пішоходи, рухаємося міським транспортом – пасажири, а якщо маємо власний транспорт, то час від часу стаємо водіями. Для виконання цих ролей ми повинні знати правила дорожнього руху, та засоби його регулювання.

Порушуючи правила дорожнього руху, ми наражаємо себе на смертельну небезпеку. Тож, щоб не сталося лиха ми повинні знати елементарні правила дорожнього руху, основні засоби його регулювання, вміти правильно переходити через дорогу та переводити своїх менших братів та сестер, розрізняти типи дорожніх знаків, щоб завчасно скористатися інформацією для своїх подальших дій.

Перед початком вікторини пропоную прослухати доволі сумну статистику по дорожньо-транспортним пригодам в України та взагалі усьому світі.

За даними ООН дорожні аварії є у всьому світі другою причиною смерті серед молодих людей у віці 5-29 років і третьою причиною смерті людей у віці 30-44 років. В автопригодах щорічно гине приблизно 1,2 мільйони осіб, ще 50 мільйонів людей одержують травми або стають інвалідами.

Кожні 16 хвилин в Україні відбувається ДТП, а кожні дві години гине людина. В середньому за добу в ДТП гине 14 і отримує травми різного ступеню тяжкості понад 100 осіб. В Україні відносна кількість загиблих в ДТП в 4-10 разів більша, ніж в країнах Євросоюзу, США.

У першій половині 1990-х щорічний показник жертв був у рамках 7,5-8,5 тис. чоловік. З 1996 року намітилася тенденція до зменшення кількості загиблих до 5-5,5 тис осіб. На початку століття у зв´язку зі збільшенням автомобілізації і не завжди високим професійним рівнем водіїв розпочалося зростання ДТП і загиблих. Піком став 2007 рік – 9,5 тисяч загиблих і 78,5 тисяч поранених.

Дослідження свідчать, що залежно від ролі в дорожньому русі потерпілі від порушень поділяються таким чином: водії – 25,4%, пасажири – 31,3%, пішоходи – 40,4%, велосипедисти – 1,9%, інші особи – 1,0%. Найбільш уразливою групою потерпілих є пішоходи, адже вони найбільш чисельні учасники дорожнього руху.

Майже 60% жертв – результат ДТП на заміських дорогах і 40% – у населених пунктах. За кількістю жертв ДТП Україна займає 5 місце в Європі після Росії, Італії, Франції та Німеччини.

За останні 20 років в Україні на дорогах загинули 137 тисяч людей. Ще близько мільйона були травмовані.

І це не просто цифри. Це численні зруйновані плани та цілі. Це зруйновані сім’ї. Зруйновані долі. Зруйновані життя. Зруйновані цілком і повністю…

Тому, щоб зберегти своє життя, життя близьких, життя оточуючих, всі ми маємо хоча б знати та дотримуватись правил дорожнього руху. І маємо надію, що наша вікторина вам в цьому допоможе.

Але яка ж вікторина без учасників? А от їх в нас вдосталь. Нумо ж послухаємо між ким відбудеться сьогоднішнє товариське змагання.

(Представлення команд. Назва, капітан, девіз).

Отож, коли всі готові, розпочнемо.

1 тур. Бліц-турнір

Командам пропонуються запитання (по черзі від 1 до 22). Питання задаються по черзі кожній команді. У разі неправильної відповіді право відповісти надається команді суперників. Кожна правильна відповідь — 1 бал.

Запитання:

1) З яких частин складається міська дорога? (З проїзної частини і тротуару)

2) Які засоби мають бути в аптечці автомобіля? (Дезинфікуючі, серцеві, засоби для зупинки кровотечі)

3) Яка категорія водійського посвідчення дає право працювати водієм автобуса?(D)

4) Як потрібно обходити трамвай і автобус? (Трамвай — спереду, автобус — ззаду, коли нема поблизу переходу)

5) Як правильно переходити вулицю? (Спочатку подивитися ліворуч, а потім — праворуч)

6) Як потрібно обходити тролейбус? (Тролейбус потрібно обходити позаду, коли нема поблизу переходу)

7) Як найчастіше називають водія? (Шофер)

8) Що таке ДТП? (Ситуація, що склалася під час руху транспортного засобу; внаслідок цього травмовані або загинули люди, завдано матеріальних збитків)

9) Як правильно діяти у разі ДТП? (Викликати дорослих, рятувальні служби, припинити дію чинників, які загрожують життю, надати першу допомогу, запам'ятати марку і номер авто, який утік з місця пригоди)

10) Які сигнали подає світлофор? (Червоний, жовтий, зелений)

11) Які засоби безпеки автомобіля ви знаєте? (Паси безпеки, підголівники, подушки безпеки)

12) Які є види ДТП? (Зіткнення, наїзд, перекидання)

13) Як має бути оснащений велосипед, щоб поїздка на ньому була безпечною? (Справні гальма, фара білого кольору спереду, світловідбивачі з боків оранжеві, ззаду — червоний, дзвінок на рулі)

14) 3 якого віку дозволено їздити на велосипеді по дорозі? (З 14 років)

15) Велосипедист — це водій чи пішохід? (Водій транспортного засобу)

16) Скільки сигналів має пішохідний світлофор? (Два": червоний і зелений)

17) Як правильно сідати в автобус? (Зі спеціального майданчика або з узбіччя після цілковитої зупинки транспорту)

18) Яка дорога називається багатосмуговою? (Дорога, по якій транспорт рухається кількома смугами у різних напрямках)

19) Якою є безпечна відстань до автомобіля при переході дороги? (100-150 м)

20) Які бувають пішохідні переходи? (Підземні, наземні, надземні)

21) Як називається місце переходу пішохода через дорогу? (Пішохідний перехід)

22) У яких місцях встановлюється знак “Діти”? (Біля шкіл, дитячих садочків))

2 тур . Виправ помилки

Кожній команді по черзі пропонують речення з помилками. Помилки треба знайти та виправити. Якщо команда не відповідає, то шанс відповісти отримує друга команда.

Якщо помилку тільки знайшли – 0,5 балів, помилку виправили – 1,0 балів.

Текст

1. Учасниками дорожнього руху є: автомобіль, пасажир та водій. (Пішохід )

2. Пішохід – людина, яка використовує транспортний засіб і знаходиться у ньому, але не причетна до керування ним. (Пасажир)

3. Горизонтальна розмітка наноситься на стовпи та огорожі, а вертикальна – на дорогу та бордюри. (Навпаки).

4. Заборонні знаки мають загальну ознаку – трикутник з червоною смугою та білим чи жовтим фоном всередині. (Круг)

5. Пішохідні світлофори мають три сигнали з силуетом людини, а саме: червоний, жовтий та зелений. (Два сигнали, жовтий відсутній)

6. Інформаційно – вказівні знаки мають загальну ознаку – круг з червоною смугою та білим фоном всередині. (Заборонні) .

7. Щоб перевозити людей у кузові автокрана необхідне посвідчення водія категорії «С». (Не можна перевозити людей у кузові автокрана)

8. Транспортний засіб, що стоїть необхідно обійти спереду, переконавшись, що водій не починає рух. (Транспортний засіб необхідно обходити позаду).

9. Заборонні знаки інформують учасників дорожнього руху про розташування об’єктів обслуговування. (Знаки сервісу).

10. Розрізняють три види дорожньої розмітки: горизонтальна, вертикальна, пішохідна. (Два види дорожньої розмітки, пішохідна – це вид горизонтальної розмітки).

3 тур .«Показуха»

Всім знайома гра. Капітанам ( як варіант – просто представнику від команди) дають список понять та термінів по темі. Завдання – без жодного слова, за допомогою рухів, міміки і жестів показати своїй команді дані слова. Дається 1 хвилина. Кожна правильна відповідь – 1 бал.

Команда 1

– Водій

– Зебра

– Велосипедист

– Світлофор

– Пішоход

– Регулювальник

– Шлагбаум

Команда 2

– Перехрестя

– Підземний перехід

– Свисток

– Дорожній знак

– ДТП ( аварія)

– Мотоцикл

– Пасажир

4 тур. Дорожні знаки.

Командам демонструються дорожні знаки (10 шт.)

Відповідає команда, яка швидше піднімає сигнальну картку. Кожна правильна відповідь – 1 бал.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Відповіді.

1) Крутий підйом.

2) Надземний пішохідний перехід.

3) Нерівна дорога.

4) Інваліди.

5) Зупинка таксі.

6) Автобусна зупинка.

7) Небезпечне узбіччя.

8) Рух на велосипеді заборонено.

9) Слизька дорога.

10) Перевага зустрічного руху.

5 тур. Конкурс капітанів.

Капітанам команд пропонується головоломка. Час на виконання — 3 хвилини. Кількість балів – 10 (капітан, який відповів першим), 5 (капітан, який відповів другим), 3 (капітан, який відповів третім).

АВТОБУС

Питання : В який бік рухається автобус?

Відповідь: Вхідні двері знаходяться з протилежного боку втобуса - тому, автобус рухається відносно нас в лівий бік.

6 тур. Ситуаційні завдання.

Командам пропонуються ситуації. Треба їх проаналізувати і дати повну відповідь. Час для роздумів – 1 хвилина. Максимальна кількість балів – 5.

1) У Володі та Славка батько водій. Він керує вантажівкою-самоскидом. Часто на обід батько приїздить на машині. На прохання підлітків катає їх у кабіні свого КАМАЗу до кінця вулиці. Одного разу батько відмовив покатати, бо дуже поспішав. Тоді вони вирішили залізти в самоскид, щоб покататися і непомітно вистрибнути з кузова машини біля найближчого світлофора. На які небезпеки наражаються ці підлітки?

Відповідь: Підлітки ризикують отримати травми під час стрибка зі самоскиду, потрапити під колеса автомобіля, що рухається позаду. Наражають на небезпеку інших учасників дорожнього руху.

2) Якось спекотного літнього дня 18-річний Олександр, який місяць тому одержав посвідчення водія, запропонував своїм друзям поїхати на річку. Щоб нікого не образити, Олександр дозволив розміститися у старенькому «Москвичі» 10 підліткам. На яку небезпеку Олександр наражає себе, своїх пасажирів та інших учасників дорожнього руху?

Відповідь: Автомобіль розрахований на певну кількість пасажирів. У даному випадку на чотири особи. Переповненим автомобілем керувати важче, а отже, виникає ризик потрапити в ДТП, травмуватися самому та травмувати інших учасників дорожнього руху.

7 тур. Знайди небезпеку.

Командам пропонується розглянути по черзі три малюнки. Першою відповідає та, що підняла сигнальну картку. Правильна відповідь – 5 балів.

1.Знайдіть на малюнку сімох необережних людей, які порушують правила вуличного руху.

2.Розглянь малюнки.

Які правила перевезення вантажу порушено?

Відповіді. Малюнок 1.

 1. Школяр переходить вулицю на червоне світло.

 2. Чоловік, що вітається, іде проїзною частиною.

 3. Двері автобуса защемили вантаж хлопчика.

 4. Пасажир самовільно розчиняє двері автобуса.

 5. Школяр перебігає дорогу позаду автобуса.

 6. Велосипедист збирається перетнути дорогу в небезпечному місці.

 7. Дівчинка стоїть близько до краю тротуару.

Малюнок 2.

 1. Вантаж на даху автомобіля заважає водієві бачити дорогу.

 2. Вантаж у салоні автомобіля обмежує рухи водія.

 3. Вантаж, що розсипався на проїзну частину може призвести до аварійної ситуації.

 4. Вантаж, що виступає за габарити автомобіля, не позначений червоною стрічкою.

8 тур . Регулювальник.

Учасник обраний регулювальником , одягнувши кашкета і з жезлом у руці має показати положення, що відповідають сигналам світлофорів .

Підведення підсумків гри. Вручення грамот .

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!