Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
«Сьогодні гідний студент – завтра успішний фахівець і… просто хороша людина!»
(сценарій виховного заходу для студентів)
І. Успішний фахівець.
Проводиться інтернет опитування за допомогою цифрового інструменту «Kahoot!». Студенти в онлайн режимі відповідають на питання: «Що на твою думку є найважливішим для успіху у майбутньому дорослому житті:
освіта;
комунікативність;
креативність;
вміння працювати у команді»?
Результати опитування свідчать, що більшість з вас вибрали освіту. Так, звичайно, це дуже важливо в майбутній професії – адже ви для цього і прийшли до коледжу. Проте на сучасному ринку праці не менше цінуються такі життєві навички, як 4 К:
Креативність.
Критичне мислення.
Комунікація.
Команда.
ІІ. Дружна команда.
Сьогодні ми звами познайомимося із ними і спробуємо набути таких навичок, аби ваш шлях до майбутньої кар’єри став легким та успішним. Давайте у випадковий спосіб розділимося на 5 команд по 4 людини. Зараз кожен з вас навмання витягне картку певного кольору, і ви створите команди за відповідним кольором. Саме так компанії набирають персонал, і утворюються команди для подальшої співпраці та виконання проектів.
(утворення команд)
Спробуємо обрати найдружнішу команду. Для цього виконаємо вправу «Ланцюжок з ніг». Команди стають в ряд навпроти одна одної, стопи кожного учасника торкаються стоп сусідів.
Завдання – швидше дійти до центру всім рядом, не розмикаючи стоп. Якщо помилка – заново. Важливо відчувати єдність: навіть, якщо учасник не зробив помилку, вся команда має повертатись на вихідну позицію, якщо помилку зробив хтось інший з команди. Команда, яка витрачає найбільше часу на цю вправу, - вибуває. Проте вона не засмучується, оскільки її учасники стають експертами для оцінювання подальших змагань команд. Отже, залишилося чотири команди.
ІІІ. Креативна команда.
А зараз кожна з команд спробує показати свою креативність. Адже саме неординарні оригінальні проекти, як показує практика, стають найпопулярнішими в суспільстві та дають можливість їх творцям бути затребуваними та високооплачуваними працівниками. Для цього виконаємо вправу «Архітектор будинку».
Уявіть, що ви працюєте в архітектурному бюро, яке отримало замовлення на проект незвичайного будинку: його можна спроектувати як завгодно, аби він став шедевром архітектурного мистецтва. Будь-які креативні ідеї мають стати єдиним логічним цілим. Одна умова – будматеріали використовувати лише ті, що запропонував замовник. Найкращій три проекти отримують фінансування, а три найкращі три команди архітекторів – контракти на його будівництво. Замовник сьогодні – я. І будматеріали пропоную такі:
килим;
виделка;
підлога;
перука;
акваріум;
монета;
містика.
Вам необхідно з поданих слів створити зв’язану логічну розповідь. Замовник та експерти оцінюють проекти. І команда з найменшою кількістю голосів вибуває. Саме так в компаніях команди працюють, і вкладають своє бачення у втілення поставленої керівником задачі та отримують фінансування під свій проект. Отже залишилося три команди. Команда, що вибула, приєднується до експертного кола.
ІV. Презентаційна команда.
Проект мало створити, його ще необхідно правильно презентувати. Зараз спробуємо перевірити команди на здатність заявити про себе, переконати експертів, що саме ця команда фахівців, здатна втілити створений проект у життя. Для цього виконаємо вправу «Без повторів». Потрібно назвати як найбільшу кількість аргументів на користь гаджетів у сучасному житті. Команда, у якої першою скінчяться аргументи, приєднується до експертного кола. За такими принципами побудована реклама та маркетинг на сучасному ринку. Отже, залишилося 2 команди.
V. Ефективна команда.
Позаду великі перегони. Обрано дві дружні команди, здатні креативно мислити, створювати сучасні якісні проекти, вміло «продавати» свої ідеї на ринку. Яка ж з них найефективніша? Перевіримо це за допомогою банальної дитячої вправки «Хрестики-нулики». На дошці намальовано ігрове поле 7х7. Мета команд – поставити 7 в ряд хрестиків або нуликів. Учасники по черзі делегують представника (щоразу різного), щоб той зробив хід на полі (поставив хрестик або нулик).
Гра має хитрість: на такому полі перемогти неможливо і рано чи пізно учасники мають самостійно дійти до думки, що треба домовлятись із суперником і зіграти в нічию. Після гри обговорюється результат, думки учасників, важливість співпрацювати навіть у конкурентному середовищі.
Підсумок заняття
Метою заняття було усвідомити, що життєві навички сьогодні є такою самою невід’ємною складовою успішної людини, як і освіта, провести тренувальні вправи на формування таких навичок, як креативність, критичність мислення, комунікативність та командна співпраця. Саме ці навички допоможуть вам адаптуватися та подолати труднощі у повсякденному житті, сформують у вас позитивну поведінку, конкурентоспроможність на ринку праці, вміння працювати в команді, будувати конструктивні стосунки із оточуючими, набути високу внутрішню мотивацію і здатність вмотивовувати інших, розв’язувати проблеми та керувати стресами.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»