Щоб урок музичного мистецтва був цікавий

Опис документу:
Дана стаття розповість про цікаві аспекти чудового уроку з музичного мистецтва

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Музика  – це потужний і яскравий засіб розвитку творчої індивідуальності, духовного становлення особистості. Вона беззаперечно здійснює надзвичайний вплив на формування індивідуальності , духовне становлення людини , починаючи з раннього дитячого віку . Позбавити дитину музичного , естетичного середовища – значить значною мірою ускладнити її загальний розвиток .

                    Тому кожен вчитель у майбутньому хоче бачити своїх учнів творчими , духовно багатими, культурно освіченими людьми з розвиненим естетичним смаком . І саме тому власним ставленням до мистецтва вчитель і музики, і літератури, і історії здійснює значний вплив на формування основ ціннісних орієнтацій дітей. Музично – естетичний розвиток дитини буде набагато більш гармонійним, якщо поруч виявиться той вчитель, який сам глибоко захоплений образотворчим мистецтвом, музикою, театром; вчитель – який відчуває красу довкілля, природи, людських взаємин.

                  Сучасний урок музичного мистецтва цілковито відрізняється від того уроку співів , до якого звикли батьки , які приводять зараз дітей до початкової школи. І на запитання « Ну як там моя дитина співає ?», доводиться пояснювати обсяг різноманітної роботи, яку виконує дитина на уроці , як вчиться слухати і сприймати музику , як вчиться розуміти і любити класичну музику.

                 Урок музики починається з музичного вітання . З перших звуків співу відчувається настрій класу, його готовність до співпраці або навпаки небажання саме сьогодні спілкуватися. І тут вчителю доводиться відпрацьовувати свою акторську майстерність або залучати педагогічну мобільність, щоб запалити той бажаний вогник у дитячих очах .

                Існує ціла низка науково розроблених способів, різноманітних форм роботи, вибір яких дозволяє підвищити внутрішню мотивацію дітей у навчальному процесі. Учням молодшої школи цікаво подорожувати музичними країнами , відвідуючи королівства ,,Пісень,, , ,,Танцю ,, , ,,Маршу,, , зустрічаючи при цьому ноти , музичні інструменти , героїв із улюблених пісень і казок, порівнювати музичний звукоряд із кольорами веселки .А під час звучання незнайомого музичного твору діти фантазують, намагаючись словами передати враження від прослуханого. І нехай спершу це будуть такі відповіді, як красива, дуже красива , дуже – дуже красива, то через  7 – 10 уроків ми вже почуємо, що музика і бурхлива, і грайлива, і натхненна, і лагідна . Діти люблять малювати музику і довгий час розглядають « творчі шедеври » інших учнів на виставці.

               Переходячи до виконання та розучування пісень, намагаємося з учнями знайти такі зернятка, такі цікавинки, які допомагають пісню не просто виконати , а виконати і серцем, і душею, і очами. І як цікаво спостерігати за командою співаків – хлопців, які намагаються  перемогти  команду дівчаток, хоча це їм дуже важко, бо дівчатка від природи більш співучі .

              В минулому році за участю учнів і допомогою батьків були виготовлені шумові музичні інструменти і тепер діти , наче справжні оркестранти , розвивають виконавчі навички під  час гри , що не тільки виховує метро – ритмічний слух, а й допомагає  відчути себе у колективі, повірити у свою значущість .

           Оці прості створені ігрові моменти для дітей  є реальне життя, а ще навчання, засіб пізнання навколишнього світу, праця і серйозна форма виховання, вони розвивають пам’ять, увагу, зосередженість, музичний слух, гартують волю та почуття взаємовиручки . На уроках музики вчитель навчає учнів творчо підходити і до мистецтва , і до будь – якого завдання  яке ставить перед  дитиною  життя.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
4
міс.
2
2
дн.
2
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!