Що “розкаже” про територію рідного краю краєзнавчий музей?

Опис документу:
Розширювати пізнавальні інтереси дітей; сприяти дбайливому ставленню до навколишнього середовища; надати змогу усвідомити необхідність зберігати і примножувати природні багатства; учити працювати в групах; заохочувати самостійно опрацьовувати матеріал з обраної теми; розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення; закріплювати правила поведінки в природному середовищі, суспільстві; виховувати дбайливе ставлення до природи, мистецтва, побуту; створювати умови для дружньої співпраці, взаємодопо

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема 3. «Територія»

Тиждень 9.

Урок № 63-64

Тема. Що “розкаже” про територію рідного краю краєзнавчий музей? (с.69-70)

Мета. Розширювати пізнавальні інтереси дітей; сприяти дбайливому ставленню до навколишнього середовища; надати змогу усвідомити необхідність зберігати і примножувати природні багатства; учити працювати в групах; заохочувати самостійно опрацьовувати матеріал з обраної теми; розвивати пізнавальний інтерес, логічне мислення; закріплювати правила поведінки в природному середовищі, суспільстві; виховувати дбайливе ставлення до природи, мистецтва, побуту; створювати умови для дружньої співпраці, взаємодопомоги.

Хід уроку

І. Ранкове коло

1.Уявіть себе інопланетянами, які прилетіли на нашу планету. Вам потрібно показати, що ви доброзичливо налаштовані до землян. Як ви можете привітатись із землянами? (Потертися носами, лобами, спинами; доторкнутися колінами, долонями, плечима до сусідів).

(Музичне вітання – танцювання трьома мовами)

2.Календар погоди.

Повідомлення синоптика:

Сьогодні___ (число)__________ (місяць)_________ (день тижня).

На дворі________ (пора року).

Стовпчик термометру показує ___ (градусів), ________ (тепло/холодно).

Коли в ранці я йшла до школи небо було _____(ясним, похмурим).

Опади (були/не було). (Синоптик в куточку природи робить відмітки)

3.Щоденні новини 31 жовтня

1864 - США поповнилися 36-м штатом, ним стала Невада.
1892 - опублікована книга "Пригоди Шерлока Холмса", автор Артур Конан Дойль.

Щоденні новини 1 листопада

1944 — у Кремлі вручено перший орден «Мати-героїня»

1781 — в Австрії скасовано кріпосне право

1927 — створено футбольний клуб «Динамо» (Київ).

4.Повторимо правила на уроці: 
Учні на уроці не викрикують, а … (піднімають руки). 
Учні на уроці не відволікаються, а … (уважно слухають). 
Учні на уроці не тільки слухають, а відповідають і …(запам’ятовують) . 

5. Гра «Вірю – не вірю»

Учні утворюють коло, тримаючи в руках цеглинки LEGO зеленого і червоного кольорів. Ведучий ставить запитання за формулою «Чи вірите ви, що…», а учасники сигналізують зеленою цеглинкою, якщо вірять інформації, та червоною, якщо не вірять, тим самим повторюють «істинні» та «хибні» висловлювання.

  • Чи вірите ви, що на нашій планеті Земля завжди жили люди?( Історія життя на

Землі почалася з моменту появи перших живих організмів — приблизно 3,7 мільярда років тому - і триває донині. Подібність між усіма організмами вказує на наявність спільного предка, з якого в процесі еволюції розійшлися всі відомі види.)

  • Чи вірите ви, що динозаври вимерли багато мільйонів років тому? (Вимерли 65

млн років тому. Описано понад 1000 видів.)

  • Чи вірите ви, що динозаври були розумними істотами? (Ні)

  • Чи вірите ви, що найбільшу писанку створено в Україні?( Українська писанка у

канадському місті Веґревіль була споруджена у 1975 році торговою палатою міста на честь сторіччя Канадської королівської кінної поліції. Висота монумента — понад 20 м! Автор проекту — Павло Цимбалюк, син іммігрантів з Буковини.)

  • Чи вірите ви, що перші іграшки для дітей виготовляли з рослин, камінців, глини?

(Перші іграшки виготовлялися з глини, лози, дерева. Вони були частиною народних ремесел. Майстри виготовляли речі для вживання в побуті, а із залишків – те, що дарувало щастя дітям: конячок, візки, іграшкові меблі. З глини ліпили свистульки і невеликі фігурки людей, тварин.)

  • Чи вірите ви в те, що шоколад можна не лише їсти, але й будувати з нього різні

скульптури? (Цього року в м.Львів проходив фестиваль шоколаду з 14 по 17 лютого. Chocolate Love Edition - свято любові і шоколаду в День Закоханих у Львові. Також на заході будуть шоколадні скульптури, створені майстрами-віртуозами, серед яких слід виділити такі: 9-метрова коробка цукерок; 5-метровий млин; 3-метровий ведмідь.)

ІІ.Обмін інформацією. Тема дня «Що “розкаже” про територію рідного краю краєзнавчий музей?Як діяти у повсякденних ситуаціях без загрози для життя і здоров’я?»

  • Слово «музей» дуже давнє. Воно походить від слова «муза» - так стародавні греки

називали богинь – покровительок мистецтва і науки. Отже, музей – це храм, дім муз. Перший музей з’явився у Єгипті, у місті Александрії, ще у ІІІ тис. до н.е.

Давні царі та правителі збирали статуї, камені й картини, гарні тканини і посуд. У храмах були спеціальні місця, де виставляли ці предмети. Але від наших музеїв ці приміщення відрізнялися тим, що експонати в них не були впорядковані, ніхто не вивчав, коли їх було зроблено. Згодом учені почали впорядковувати цінні предмети і знахідки, виникли різні музеї. У них експонати згруповані тематично, розміщуються у різних залах або представлені у присвячених певним питанням експозиціях.

  • Наші гості хочуть дізнатися якомога більше про історію нашого краю. Щоб краще

їм усе показати, вирушаємо у музей.

  1. Бесіда з елементами розповіді.

  • Давайте пригадаємо, які бувають музеї:

Це краєзнавчі музеї, в яких експонати покажуть і розкажуть про рослинний і тваринний світ певного краю.

Є історичні музеї, у яких люди дізнаються про розвиток суспільства, визначені історичні події, героїчні битви і перемоги, а також знаряддя праці, пам’ятки побуту та культури.

Музеї художнього профілю зберігають, вивчають і розказують про визначні твори живопису, графіки та скульптури.

Також існують музеї, присвячені відомим людям.

Є музеї, створені просто неба. На території музею, де самою природою вдало поєднані характерні ландшафтні зони України – гори, долини, степи і ліси, - створено експозиції про різні куточки нашої Батьківщини. Відвідувачі мають можливість оглянути характерні куточки давнього українського села з житловими, громадськими, виробничими будівлями, знаряддями праці й ремесла, побутовим начинням, меблями, посудом, творами народного декоративно-ужиткового мистецтва.

  • Про які музеї ви довідалися?

  • Про що в них дізнаються наші гості?

  • Що ви розповісте інопланетянам про наш краєзнавчий музей?

  • Які музеї ви відвідали з батьками?

  • Що вас в них зацікавило?

  • В яких музеях є мрія побувати?

2.Гра «Музейна статуя»

Діти збираються в одній кімнаті під назвою «музей». Одна дитина стає ведучим, виходить із кімнати, рахує до двадцяти й повертається.

У цей час гравці приймають різні пози й завмирають, як музейні статуї. Входить ведучий, оглядає музейні експонати й поводиться так, як турист.

«Статуї» намагаються змінити своє положення непомітно для ведучого. Якщо ведучий зауважує рух «статуї», вона оживає і стає туристом.

Продовжуйте гру, доки не залишиться одна «статуя». Гравець-«статуя», який залишився останнім, стає ведучим у наступному раунді.

3.Розповідь «Історія створення Генічеського краєзнавчого музею»

Генічеський краєзнавчий музей є єдиним центром краєзнавства південного сходу Херсонської області. Музей відкрили 1959 року як відділ Херсонського краєзнавчого музею. У 2000 році музей здобув статус автономної установи Міністерства культури України.

Розміщується в будинку купця Островського, побудованого на початку 20-го століття.

Фонди музею представляють цікаву колекцію, присвячену історії виникнення міста Генічеська. У залі «Природа краю» є 2 діорами : «Азовське море» і «Острів Бірючий». Серед унікальних експонатів: стела сарматського періоду, кістки південного слона (мамонта), бушприт ( носова прикраса середньовічного судна), голова туру, античні амфори, картини народного художника Купріянова, архівні документи періоду фашистської окупації1941-1943рр., предмети побуту, одяг, посуд XVIII -XIX вв . Музей має вісім експозиційних залів, присвячених природі краю, давній історії, етнографії, військовій славі, видатним діячам Приазов’я.

Музей обслуговує учнів, студентів, відпочиваючих на Арабатській стрілці, службовців, робочих, ветеранів війни та інших категорій населення (10-15 тис. відвідувачів щорічно).

Гості міста та музею – французи, німці, євреї, англійці, а також гості з багатьох міст Росії, Білорусі, Прибалтики.

Регулярно проводяться виставки робіт художників, фотохудожників, майстрів декаративно-ужиткового мистецтва (кераміка, різьба по дереву).

4. Експозиція та діяльність (розповідь екскурсовода)

Краєзнавчий музей має 8 експозиційних залів: «Природа краю», «Дружба», «Найдавніша історія краю», «Етнографія», «Воїнська слава», «Риболовецький промисел», меморіальний зал художника Миколи Писанка, виставковий та читацький зали з фондом наукової і довідкової літератури.

У залі «Природа краю» можна побачити дві діорами під назвою «Азовське море» і «Острів Бірючий» (автори-художники Володимир Соколов та Микола Божков).

За роки роботи у фондах музею зібрані цікаві, часом рідкісні та унікальні експонати:

Музей зберігає інформацію, відомості про історію, природні умови, економічний розвиток, культурні досягнення району. Тут влаштовуються виставки місцевих художників і фотохудожників, майстрів декоративно-прикладного мистецтва, дитячої творчості, відбуваються зустрічі з поетами, краєзнавцями, проходять презентації нових книг місцевих авторів.

Краєзнавчий музей співпрацює з істориками, дослідниками, краєзнавцями України та Херсонської області.

Фізкультхвилинка « Я в Генічеську живу»

3.Робота з підручником с.69-71

Завдання 1. Чи вистачить хлопцям коштів на квитки? (Вистачить)

Завдання 2. Словникова скарбничка

Експозиція систематизоване розміщення експонатів на виставці або музеї, що дає більш-менш закінчене уявлення про певне коло предметів чи проблем, а також самі експонати, розміщені в певній системі, у певному порядку;

Експозиція (музейна) – сукупність музейних предметів, їх копій, предметів і матеріалів науково-допоміжного фонду, виставлених для публічного огляду на тривалий термін, які складають цілісну предметно-просторову систему, в якій музейні предмети та науково-допоміжні матеріали об’єднані єдиним науковим і художнім задумом

Екскурсовод людина, що проводить екскурсії по визначних місцях, виставкахекспозиціяхмузеяхзаповідниках, архітектурних спорудженнях, садово-паркових ансамблях і т. д. Супроводжує групи екскурсантів у поїздках. Розробляє тематику екскурсій, маршрути, готує зміст матеріалу, складає тексти, використовує історико-архівні джерела, наукові дані, новітні повідомлення, оновлює методичні розробки, готує інформацію спеціального характеру до доступної форми представлення. Повинний знати методику підготовки і проведення екскурсій, порядок їхнього проведення й обслуговування екскурсантів.

Експонат музейна або виставкова річ, показана на виставці чи в музеї, що має характерні властивості для відображення панівних ідей доби, митецького напрямку, досягнень культури, науки, освіти чи виробництва тощо.

Експонати багатьох музеїв почали свій шлях з приватних збірок. Відомі колекціонери монет ще за часів Римської імперії. Нумізматичні колекції в 20 столітті - шановані експонати і гордість відомих національних музеїв.

Експонатами можуть бути :

  • живі істоти ( рослини в парку чи ботанічному саду, морські тварини в океанаріумі, дельфінаріумі тощо)

  • неживі істоти - усе розмаїття неживої природи і людських виробів;

  • виставкові, ті, що призначені для оглядин відвідувачів;

  • фондові, призначені для наукових досліджень фахівцями.

Вітрина - речi, виставлені у вітринах музею, складають окремий пласт експозиції. Їхнє призначення - доповнювати і конкретизувати інформацію, представлену на планшетах. Але не тільки в цьому їх цінність. Старожитностi, книги, предмети побуту, одяг, гроші, знаряддя праці - все це додає експозиції "смак". Завдяки їм відвідувачі музею можуть відчути себе "усередині" історичної епохи, краще зрозуміти людей, які жили колись і тримали в руках ці речі.

Завдання 3-6. Знайомство з експонатами музею.

Офтольмологічна пауза

4.Групова робота.

Діти об’єднуються в малі групи. Учні отримують завдання намалювати:

1-ша група – експонати до краєзнавчого музею;

2-га група - експонати до художнього музею;

3-тя група - експонати до історичного музею;

4-та група - експонати присвячені відомим людям.

Презентація робіт.

  • Чому ви так розподілили експонати?

5.Теми для щоденника вражень

Які музеї з’являться у майбутньому?

Я найбільше хотів(ла) би дізнатись у музеї про…

5

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
1
міс.
3
0
дн.
1
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!