і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Взяти участь
Поспішайте взяти участь у вебінарі Як навчити учнів розуміти мову музичного мистецтва?
До початку вебінару залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »

Що означають квіти в нашому житті

Курс:«Інтернет-ресурси для опитування і тестування»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1000 грн
490 грн
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Квіти в нашому житті

Тема. Квіти в нашому житті.

Мета. Ознайомити учнів з значенням рослин у житті людини та економіці держави; дати цікаву інформацію про квіти; розширити уявлення дітей про різноманітність рослин; виховувати любов і бережливе ставлення до рослин.

Обладнання: ілюстративні картинки.

Хід заняття.

1. Організаційний момент.

2. Мотивація навчальної діяльності.

Любити природу — це значить берегти її

Люби природу не як символ

Душі своєї,

Люби природу не для себе,

Люби  її для неї.

  Відгадування загадок.  (з використанням ілюстрацій)

1) Сонечко в траві зійшло,

Усміхнулось, розцвіло,

Потім стало біле-біле

І за вітром полетіла.  (Кульбаба)

2) Стоять красуні на воді,

Вінки в них білі й золоті.

                                (Лілеї)

3) Колоситься в полі жито,

Там знайшов я синю квітку.

Квітка пишна, чарівна,

Та, на жаль, – бур’ян вона

                               (Волошка).

4) Йшов я лугом по стежині,

Бачив сонце на травичці.

Не пекло воно мене

Бо в нього білі промені

(Ромашка)

  3. Повідомлення теми і мети заняття.

– Сьогодні ми розпочинаємо роботу  в нашому гуртку, який має назву «Квітники –оранжувальники». Як ви самі здогадалися, наша робота буде спрямована на вивчення  та доглядання квітів, будемо вивчати як правильно складати букети та квіткові композиції. І тема сьогоднішнього заняття «Квіти – багатство України і невід’ємна частина життя людини».

4. Вивчення нового матеріалу.

1). Розповідь з елементами бесіди.

– Навколишнє середовище, жива природа справляють великий вплив на розвиток свідомості людини. те прекрасне, що дає природа, дуже потрібне у повсякденному житті людей.

Наша держава приділяє велику увагу не тільки тому, що зелень, квіти прикрашають населені пункти, а й через те, що вони благотворно впливають на здоров’я людей.          Люди здавна любили й шанували квіти. Англійський вчений Говард Картер, відкривач поховання фараона Тутанхамона, у спогадах про цю подію писав що найбільше вразили його не королівське багатство  (золото та коштовності), а сухий букетик польових квітів, які тисячі років тому поклала рука коханої на труну володаря древнього Єгипту. Цей скромний букетик,  в умовах поховання зберіг ще сліди давніх барв,  та був куди красномовнішим, ніж  коштовності.

– А чи знаєте ви, що в медицині офіційно існує термін “квітотерапія”, під яким розуміють благородний вплив живого спілкування з квітами на хвору людину?

Будучи хворим, великий Жан Жак Руссо говорив своїм друзям, що коли він не матиме надій на одужання,  щоб винесли його на квітучі луки, бо був певен, що йому там стане краще.

В наші дні охорона  рослинного світу, стала невідкладною вимогою  сучасного часу. Але дійова охорона природи немислима без щирої поваги і любові з боку всіх людей. Потрібно, щоб кожен член суспільства пройнявся любов’ю до рідної природи, до її творінь. Випадки бездумно нищівного ставлення до природи, до рослин, квітів, дерев, які нерідко трапляються, свідчать про несвідоме мислення багатьма людьми того величезного значення, яке має бережне ставлення буквально до кожного творіння природи, до кожної билинки, квіточки. Немає сумніву в тому, що людина, яка краще пізнала свій край, зрозуміла  природу і її величезне значення, буде цінувати й шанувати це невмируще джерело краси, натхнення і здоров’я.

Куди б ми не пішли на лоно природи, чи  в ліс,  на луки, поля, скрізь нас привітно зустрінуть красиві квіти. За складністю форми, будовою суцвіть вони дуже різноманітні, а за багатством барв здається,  що райдуга кольорів виграє на сонці серед зеленого руна трав і листя. Подекуди природні ділянки рослинності так рясно уквітчані, що мають вигляд суцільних килимів. Зупиніться на хвилину і подумайте, а що вам відомо про окремих представників квітучого братства рідної природи, про квіти наших лісів, лук, полів? Мабуть, не так уже й багато. А про них варто знати більше. Адже що не рослина, що не квітка, то інша життєва розповідь, інші особливості, енергія,  характер, використання.

2). Бесіда про значення рослин.

– Яке значення рослин у природі та в житті людини ?

Зелені насадження і квіти виконують важливу санітарну роль. Вони виділяють фітонциди, іноді сильно запашні речовини, які вбивають шкідливі бактерії. Особливо багато фітонцидів дарують людям герань, розмарин, м’ята та інші. Але найбільша користь від рослин полягає в тому, що вони поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень, завдяки чому повітря очищається, стає оздоровлюючим. Встановлено, що важкі гази добре затримуються газонами, які систематично підстригаються; квадратний метр свіжого газону в населеному пункті виділяє за добу кисню більше,ніж

велика липа. Зелений колір заспокійливо діє на очі людини.

3). Рослини – захисники від шкідників і збудників хвороб.

5. Закріплення. 

 Цікаві факти про квіти

   6. Домашнє завдання

Підготувати цікаву інформацію та знайти легенди про квіти.

 . Проект. Квіти в моєму житті

Вид проекту за домінуючою діяльністю: практико - орієнтований

Мета проекту: збір інформації про квіти, складання діалогу квітів, розучування пісень про квіти та набуття дизайнерських навичок, пов’язаних із квітами.

Цілі проекту: вміння вчитися:

навчально-організаційні вміння і навички:

  • знає і дотримується режиму навчальної діяльності ;

загально мовленнєві вміння і навички:

  • спілкується під час виконання групових і колективних завдань;

контрольно-оцінні вміння:

  • висловлює оцінні судження;

інформаційно-комунікативна:

  • планує створення повідомлення;

загальнокультурна:

  • дотримується норм поведінки учня на уроці;

збережувальна:

  • дотримується гігієнічних норм під час уроку;

соціальна: співпрацює в команді

Предметні компетентності ( очікувані результати)

  • пригадує назви найбільш відомих квітів;

  • називає місця, де ростуть квіти;

  • пояснює значення квітів у житті людини;

  • розташовує назви квітів у відповідності до пори їхнього цвітіння

  • шукає (за завданням вчителя) інформацію в енциклопедіях (дов)

Етапи навчального проекту

І. Планування роботи учнів над створенням міні – проекту «Квіти в моєму житті» (випереджувальна діяльність).

Повідомлення вчителем теми та мети проекту, його тривалості.

.Об’єднання учнів у групи (за бажанням).

ІІ. Самостійна творча діяльність учнів: знаходження учнями (за завданням учителя) інформації в енциклопедіях (довідниках чи науково – популярних виданнях), інтернеті та отриманому у працівників квіткової крамниці інтерв’ю про квіти з метою створення колективного міні - проекту.

- збір і розучування пісень про квіти.

Форма реалізації: імпровізований концерт;

легенди про квіти українського ві ночку виступи - повідомлення з використанням ілюстрацій квітів.

: інтерв’ю з працівниками квіткової крамниці.

короткий майстер – клас із плетіння вінків, оформлення квіткових композицій, ікебан ( на вибір учнів).

складання діалогу квітів.

: інсценізація складеного діалогу квітів.

ІІІ. План проведення уроку

. Відгадування учнями загадок з метою об’єднання всіх відгадок у тему уроку.

Пригадування назв найбільш відомих квітів (за малюнками)

. Описування усно краси квітів та позитивних емоцій, які вони викликають, за репродукцією картини К. Білокур «Квіти за тином».

. Пояснення учнями значення квітів у житті людини за поданою схемою..

. Читання учнями казки Б. Вовка «Чиї квіти найгарніші?».

. Короткий аналіз учнями змісту прочитаного

. Розташування назв квітів у відповідності до пори їхнього цвітіння.

. Називання учнями місць, де ростуть квіти. Гра «Квітко, квітко, де твоя домівка?».

ІY. Реалізація учнями проектної діяльності:

.Презентація групами творчих завдань.

: імпровізований концерт пісень про квіти;

: розповідання легенд про квіти українського віночка з використанням відповідних ілюстрацій;

короткий майстер – клас із плетіння вінків, оформлення квіткових композицій, ікебана, інсценізація складеного діалогу квітів.

Висловлення учнями оцінних суджень про власну роботу та роботу, виконану однокласниками.

Оцінювання проектної діяльності за визначеними критеріями.

Додаток

Відгадайте загадки і скажіть, кому феєчка подарує кришталеві росинки:

    1. Я гордо голову тримаю

І перед вітром не схиляю.

Буваю жовтий, полум’яний,

І наче яблуко, рум’яний.

В саду я квітну навесні,

Скажи, яке ім’я мені? (Тюльпан)

    1. І красива, і пахуча

Квітка ця, на жаль, колюча. (Троянда)

    1. Осіння квітка сукню вділа

Рожеву, синю, ніжно – білу.

Стоїть, неначе їжачок,

У неї сотні пелюсток. (Айстра)

    1. Виросли на лузі

Сестрички маленькі.

Очка - золотенькі,

А вічки – біленькі. (Ромашки)

  • Доберіть до відгадок спільне слово

  • Розгляньте малюнки квітів. Підпишіть назву кожної із них:

_____________________ _________________________

____________________________ ___________________________

_____________________ ________________________

- Які квіти ви ще знаєте? Запишіть їхні назви.

- Розгляньте репродукцію картини української художниці Катерини Білокур. Опишіть усно красу квітів та позитивні емоції, які вони викликають:

Поясніть значення квітів у житті людини, користуючись поданою схемою:

Схема «Значення квітів у житті людини»

Для

Для окраси милування їхньою

осель, красою

громадських у природі

місць

Значення квітів Для привітань

у житті людини і подарунків

Для Для

прикрашання супроводження

подвір’їв, парків , традицій,

скверів обрядів

- Прочитайте казку:

Б. Вовк «Чиї квіти найгарніші?»

Одного разу засперечалися пори року: чиї квіти найгарніші?

Тупнула чобітком Весна – і де сніг лежав, струмки задзюрчали. Зазеленіла травиця. Земля вкрилася підсніжниками,пролісками, анемонами, нарцисами…

- Мої квіти - найкращі, - мовила Весна.

- Ні, - заперечило Літо.

Змахнуло сонячним капелюшком – і враз заквітчало ліс і поле. З духмяної конюшини збирає солодкий сік джміль. В гаях, на долах і на луках побачиш волошку, материнку, іван – чай. Ніжно визирають з трави зірочки гвоздики. Щедрі барви літа!

Аж холодом від заздрощів війнула Осінь. І зблякли килими Літа.

-Мої квіти не гірші, - так сказала Осінь і повела багряним рукавом. Зацвіли верес, цикорій, гусячі лапки. Вдруге кульбаба і конюшина розквітли…

А що ж Зима? Засипала снігом і ліс, і луки, і поле. Снігом дороги й дахи вкрила. Її квіти живуть за склом оранжереї: цикламени, бегонія, орхідеї.

Дайте відповіді на запитання:

- Про що засперечалися пори року?

- Якими квітами вкрила землю Весна?

- Якими квітами Літо заквітчало ліс і поле?

- Які квіти розквітли восени?

- Де живуть квіти Зими?

- Чиї квіти найкращі? Чому?

- Розташуйте назви квітів у відповідні колонки таблиці за порою їхнього цвітіння:

Чорнобривці, волошки, крокуси, хризантеми, підсніжники, айстри, ромашки, проліски, нагідки.

Пора цвітіння квітів

Весна

Літо

Осінь

Гра «Квітко, квітко, де твоя домівка?»

Вчитель зачитує назву квітки, а учні називають місце, де вона росте. Наприклад:

Конвалія - ліс

Мак - поле

Троянда - клумба

Орхідея – кімната, оранжерея, тощо.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Ознайомити учнів з значенням рослин у житті людини та економіці держави; дати цікаву інформацію про квіти; розширити уявлення дітей про різноманітність рослин; виховувати любов і бережливе ставлення до рослин..
  • Додано
    10.08.2018
  • Розділ
    Природознавство
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    322
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    1
  • Номер матеріала
    YR881605
  • Вподобань
    0
Курс:«Google сервіси в роботі вчителя»
Левченко Ірина Михайлівна
16 годин
700 грн
390 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь