«Що кров для людини значить».

Опис документу:
Як допомогти дитині зрозуміти будову і функціонування нашого організму, звичайно, через улюблений дитячий жанр - казку, який найбільш зрозумілийдля дітей. Пропоную казку про одну з систем організму – кров.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

«Що кров для людини значить».

Інопланетні загарбники вирішили завоювати Землю. Вони були настільки крихітними, що їх неможливо побачити без мікроскопа. Прибульців вразили величезні розміри жителів Землі. Щоб поневолити людей вони вирішили проникнути в організм людини і навчитися керувати ним.

Зробивши невеличкий прокол в шкірі, інопланетяни проникли в кровоносну систему. Струм крові підхопив їх і поніс разом з кораблем. Через ілюмінатори корабля кров виглядала як жовтувата рідина (це плазма крові), в якій плаває безліч дуже дрібних білих лейкоцитів і червоних млинців – еритроцитів та найменших клітинок - тромбоцитів. Саме тромбоцити відразу заліпили дірочку в вені, яку зробили прибульці. Їх основна функція полягає в запобіганні кровотеч. Вони строго стежать за цілісністю кровоносної системи. Еритроцити розносять клітинам кисень, завдяки якому всі органи дихають. Загарбники теж змогли дихати, використовуючи кисень з еритроцитів.

Дослідивши плазму, вони з'ясували, що в ній багато поживних речовин, які годують всі клітини організму. «Ми тут не будемо голодувати!» - зраділи інопланетяни.

А білі клітини лейкоцити накинулися на прибульців, оточили і знищили їх. Тому що лейкоцити - це солдати - охоронці, які знищують всіх ворогів організму, що потрапили в кров.

Таким чином малесенькі клітинки крові. Дають можливість всім органам нашого організму дихати, харчуватися, ще й захищають від проникнення у організм вірусів, мікробів і бактерій, небезпечних для життя людини.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»