«Що кров для людини значить».

Цю сторінку створено користувачем «Всеосвіти», якщо її вміст порушує ваші авторські права, надішліть скаргу у службу підтримки, ми оперативно відреагуємо.

This page was created by the website user. If its content violates your copyright, you can submit a takedown request to our support team, and we will respond promptly.

Поскаржитися / Report
Опис документу:
Як допомогти дитині зрозуміти будову і функціонування нашого організму, звичайно, через улюблений дитячий жанр - казку, який найбільш зрозумілийдля дітей. Пропоную казку про одну з систем організму – кров.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

«Що кров для людини значить».

Інопланетні загарбники вирішили завоювати Землю. Вони були настільки крихітними, що їх неможливо побачити без мікроскопа. Прибульців вразили величезні розміри жителів Землі. Щоб поневолити людей вони вирішили проникнути в організм людини і навчитися керувати ним.

Зробивши невеличкий прокол в шкірі, інопланетяни проникли в кровоносну систему. Струм крові підхопив їх і поніс разом з кораблем. Через ілюмінатори корабля кров виглядала як жовтувата рідина (це плазма крові), в якій плаває безліч дуже дрібних білих лейкоцитів і червоних млинців – еритроцитів та найменших клітинок - тромбоцитів. Саме тромбоцити відразу заліпили дірочку в вені, яку зробили прибульці. Їх основна функція полягає в запобіганні кровотеч. Вони строго стежать за цілісністю кровоносної системи. Еритроцити розносять клітинам кисень, завдяки якому всі органи дихають. Загарбники теж змогли дихати, використовуючи кисень з еритроцитів.

Дослідивши плазму, вони з'ясували, що в ній багато поживних речовин, які годують всі клітини організму. «Ми тут не будемо голодувати!» - зраділи інопланетяни.

А білі клітини лейкоцити накинулися на прибульців, оточили і знищили їх. Тому що лейкоцити - це солдати - охоронці, які знищують всіх ворогів організму, що потрапили в кров.

Таким чином малесенькі клітинки крові. Дають можливість всім органам нашого організму дихати, харчуватися, ще й захищають від проникнення у організм вірусів, мікробів і бактерій, небезпечних для життя людини.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.