Скрижалі виховання: п"ять шляхів до серця дитини!

Опис документу:
Процеси навчання й виховання нерозривно пов"язані між собою, а тому щоб результати навчальної діяльності були успішними необхідно достукатися впершу чергу до самої дитини, її ідентифікації як особистості! Джерело: Шкільний світ!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

С К Р И Ж А Л І    В И Х О В А Н Н Я!

П' Я Т Ь    Ш Л Я Х І В    Д О    С Е Р Ц Я    Д И Т И Н И!

1.  ДОТИК . –  один із найважливіших проявів любові людини. Тактильна ласка однаково важлива як для хлопчиків, так і для дівчаток. Тому, виражаючи свою любов за допомогою ніжних дотиків, поцілунків, можна сказати набагато більше, ніж словами: «Я тебе люблю».

2.  СЛОВА ЗАОХОЧЕННЯ . Коли ми хвалимо дитину, ми дякуємо їй за те, що вона зробила, чого досягла сама. Проте не треба хвалити надто часто, тому що слова втратять свою силу й сенс. Пам'ятайте:  кожна похвала має бути обґрунтованою та щирою. У спілкуванні з дитиною намагайтеся говорити спокійно і м’яко, навіть тоді, коли ви незадоволені. Слід менше вимагати від дитини й частіше просити її: «Ти не міг би…»,  «Може, зробиш…», Мені буде приємно, коли ти…». Якщо у вас вирвалося грубе зауваження, слід попросити вибачення перед дитиною. Пам'ятайте, що постійна критика шкодить їй, бо вона аж ніяк не є доказом батьківської любові. Кожного дня даруйте дитині приємні слова підтримки, заохочення, схвалення, ласки, які свідчитимуть про любов до неї.

3. ЧАС . – це ваш дарунок дитині. Ви ніби говорите їй: «Ти потрібна мені. Мені подобається бути з тобою». Іноді діти роблять погані вчинки саме з метою привернути увагу батьків: бути покараним краще, ніж бути забутим. Проводити час разом – значить віддавати дитині свою увагу сповна. Форми спільного проведення часу в кожній сім'ї різноманітні. І коли ви не зайняті, хоча б кілька годин на тиждень подаруйте насамперед дитині.

4. ПОДАРУНОК . Він є символом любові лише тоді, коли дитина відчуває, що батьки дійсно турбуються про неї. Багато батьків використовують подарунки, щоб відкупитися від дитини. Діти, які одержують такі подарунки, починають думати, що любов можна замінити різними речами. Тому пам’ятайте, що справа не в кількості. Не намагайтеся вразити дитину ціною, розмірами й кількістю подарунків. Якщо ви хочете віддячити дитині за послугу – це плата, якщо намагаєтеся підкупити її – це хабар. Справжній подарунок дається не в обмін на щось, а просто так. Сюрпризами можуть бути тільки різдвяні подарунки, подарунки до дня народження. Інші подарунки краще вибирати разом із дітьми, особливо якщо це одяг. Подарунки не обов’язково купувати, їх можна знаходити, робити самому.

5. ДОПОМОГА . Материнство та батьківство – це професії, і дуже нелегкі. З вами укладено контракт принаймі на 18 років, і робочий час у вас ненормований. Кожного дня діти звертаються до вас із різноманітними проханнями. Завдання батьків – почути ці прохання й відповісти на них. Якщо ми допомагаємо дитині й робимо це з радістю, то душа її наповнюється любов'ю. Якщо батьки сварять дитину, така допомога її не радує. Спочатку ми справді багато робимо за них. Проте потім, коли вони підростають, ми мусимо навчати їх усього, щоб і вони допомагали нам.

М Е М О Р А Н Д У М

(Як знаходити спільну мову з дітьми в різних ситуаціях –

На допомогу шановним батькам )

☼ Не застосовуйте силу в стосунках зі мною. Фізичне покарання – це показник Вашої слабкості й педагогічного безкультур’я.

☼  Не давайте обіцянок, яких не зможете виконати: це похитне мою довіру до вас.

☼  Не робіть мені зауважень в присутності сторонніх людей. Я значно серйозніше поставлюся до вашого зауваження, якщо ви зробите це віч – на – віч.

☼  Не ставте мене в становище, коли я змушений оборонятися брехнею.

☼  Діліться зі мною своїми успіхами та невдачами, і я відкрию Вам свої таємниці.

☼  Не робіть для мене і замість мене те, що я в змозі зробити для себе сам.

☼  Не намагайтесь уникати відповідей на відверті запитання. Якщо ж на такі запитання ви не будете давати відповідей, то я буду змушений залишити вас у спокої і шукатиму відповідь в інших.

☼  Не балуйте мене надмірно, це мені лише зашкодить. Я дуже добре знаю, що не обов’язково робити для мене все те, про що я прошу.

☼  Не турбуйтеся, що ми занадто мало спілкуємося та відпочиваємо разом, важливо, як ми це робимо.

☼ Ставтеся до мене так, як до своїх друзів. Тоді я також стану вашим другом.

☼  Запам'ятайте, що мене виховує не критика, а ваш власний приклад.

☼  І до того ж, я вас дуже люблю, і хочу, аби це почуття було взаємним.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
4
міс.
1
8
дн.
0
7
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!