і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Скринька українських народних казок. «Колобок» (уривки)

Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
3600 грн
1080 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №AI624457
За публікацію цієї методичної розробки Кущенко Олена Миколаївна отримав(ла) свідоцтво №AI624457
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Скринька українських народних казок. «Колобок» (уривки)

Мета: Опрацювати українську народну казку «Колобок», вчити визначати головних героїв казки, давати оцінку персонажам казки. Сприяти розвитку навичок читання. Виховувати інтерес до народної творчості.

Обладнання: таблиця розчитування малюнки звірів, колобка, мапа країни Казок, маки героїв казки,

Хід уроку

І. Організаційний етап

Знову день почався, діти,

Всі зібрались на урок.

Тож пора нам поспішати –

Кличе всіх шкільний дзвінок.

ІІ. Мовна розминка

1. Гра «Впіймай звук»

Бурячкові бур’янець

Бубонить: - Буряче,

Бережися - баранець

Бозна – звідки скаче.

Бурячок до бур’янця:

- Бийся ти, будяче,

Бо не бачу баранця,

Бачу - сапка скаче.

(Л. Біленька)

- Який звук упіймали?

2. Робота з таблицею розчитування.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

1. Виразне читання вірша А. Костецького «За голубими вітряками»(с. 34)

2. Діти, ви повинні були намалювати малюнок до улюбленої казки, тож презентуйте свої малюнки.

ІV. Мотивація навчальної діяльності

З сьогоднішнього дня ми починаємо подорожувати країною Казок. Ось подивіться на мапу цієї країни, кожен палац - це власність певної казки. І хто мешканець першого палацу ми дізнаємось, відгадавши загадку.

У печі мене спекли,

На вікно поклали,

А я задумав покотитись

У лісі з звірятами зустрітись. (Колобок)

(Вчитель прикріплює біля палацу малюнок Колобка.)

V. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні на уроці ми опрацюємо казочку «Колобок».

VІ. Опрацювання казки «Колобок»

1. Слухання казки (учитель читає казку на с. 35 – 36)

Ось і закінчилась перша пригода Колобка. А що з ним сталося далі ми дізнаємось опрацювавши схему вміщену на першому форзаці підручника.

2. Робота зі схемою до казки «Колобок» ( перший форзац підручника)

За малюнком – схемою розкажіть казку, починаючи словами : «… біжить та й біжить дорогою коли це назустріч…»

3. Дочитування казки вчителем (с. 36-37)

4. Перевірка первинного сприймання.

- Про що попросив дід бабу?

-Що зробив колобок лежачі на віконечку?

- Кого колобок зустрів на своєму шляху?

5. Словникова робота

а) Хижка - те саме, що комора.

Призьба - невисокий земляний насип уздовж стін хати знадвору.

б) Читання колонок слів від звірів

Мал. зайчика Мал. вовка Мал. лисички

Дід піч покотився

баба вікно їж

хижка призьба заспівай

борошно дорога скочив

6.Повторне читання казки вголос окремими учнями

Фізкультхвилинка

7. Аналіз казки з елементами вибіркового читання.

- Прочитайте, про що просить дід бабусю.( звертаємо увагу на інтонацію)

- Що відповіла бабуся дідусеві?

-Які дії здійснила бабуся для того , щоб спекти колобок?

- Що зробив колобок лежачі на вікні?

- Хто перший зустрівся на шляху колобка?

- Яку пісеньку співав колобок?

- Що сталося з колобком в кінці казки?

- Дайте відповідь на запитання: «Чи правду говорила лисичка?». Вона чесна чи хитра і підступна?

- А чи можна назвати колобка веселим, довірливим, хвальковитим?

- Назвіть , у якій послідовності з’являлись герої в казці.

- Хто, на вашу думку, є головним героєм казки?

8. Мовно – логічне завдання

Гра «Вгадай героя»

На дошці прикріплені слова – характеристики. Учням необхідно встановити відповідність з малюнками лисички, вовка, ведмедя, зайця.

Гра « Театр»

Промовити слова : «Колобок, колобок, я тебе з’їм!» як заєць, вовк, ведмідь, лисичка.

9. Інсценізація казки учнями

VІІ. Домашнє завдання

VІІІ. Підсумок уроку

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Урок - подорож
  • Додано
    27.02.2018
  • Розділ
    Читання
  • Клас
    2 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    182
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер матеріала
    AI624457
  • Вподобань
    0
Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
1800 грн
540 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №AI624457
За публікацію цієї методичної розробки Кущенко Олена Миколаївна отримав(ла) свідоцтво №AI624457
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти