і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

Скринька українських народних казок. «Горобець та билина» (уривки)

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Скринька українських народних казок. «Горобець та билина» (уривки)

Мета: вчити учнів визначати героїв казок, висловлювати свої думки, вправляти в правильному інтонуванні речень. Розвивати навички читання в особах. Виховувати любов до казки

Обладнання: малюнки горобця , шуліки, 6 зерняток, картки слів, мапа країни Казок

Хід уроку

І. Організаційний етап

ІІ. Мовна розминка

1.Робота над скоромовкою

Летів горобець, сів на хлівець.

Як вийшов стрілець, то й утік горобець.

Гра «Дощик»

Дощик накрапає ( читають повільно й пошепки скоромовку)

Дощик сильніший (скоріше й голосніше)

Злива (швидко й голосно)

Дощик сильніший.

Дощик накрапає.

2. Гра «Хто перший?»

Уявіть, що ми мчимо на автомобілі з великою швидкістю і нам необхідно прочитати слова. (слова записані на картках) Вчитель на декілька секунд показує картку зі словом, а учні повинні прочитати його

3. Гра «Пеньок»

Гілка – гілка – голка – гілка

Пиріг – поріг – поріг – поріг

Коза – коза – коса - коза

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

ІV. Мотивація навчальної діяльності

А чи цікаво вам , хто запрошує нас сьогодні до себе в гості ?

Пограємо у гру « Дід Буквоїд»

Г . р о . е . ь (Горобець)

V. Повідомлення теми і мети уроку

Сьогодні ми продовжимо мандрувати країною Казок.

Згадайте у кого ми вже побували в гостях? ( У колобка)

А тепер завітаємо з вами до палацу горобця. (Прикріплюємо малюнок горобця біля палацу.) Отже, ми опрацюємо казочку «Горобець та билина»

VІ.Опрацювання казки «Горобець та билина»

1. Читання першої частини казки вчителем.

2. Робота в парах

- Відтворіть подальший розвиток подій, спираючись на схему розміщену на першому форзаці підручника.

3. Гра «Бджілки»

Дочитайте самостійно напівголосно кінцівку казки

4. Перевірка первинного сприймання

- Назвіть головного героя казки

- Хто ще являється персонажем казки «Билина і горобець»

- Який горобчик на початку казки, а який - наприкінці?

5. Словникова робота

Горобець Билина

Коза Вовк

Люди Вогонь

Вода Воли

Довбня Черви

Кури Шуліка

Шуліка - великий хижий птах, яструб

Довбня – велика дерев’яна палиця з потовщенням на кінці.

Билина - стебло трав’янистої рослини

Слова читають учні хором, ланцюжком, у прискореному темпі.

6. Мовчазне читання учнями казки.

7. Аналіз казки з елементами вибіркового читання.

Гра «Чарівне зернятко»

У горобця для вас є сюрприз - чарівні зернятка, щоб їх мати треба виконати завдання.

1 - е зернятко - До кого першого звернувся горобець?

2- е зернятко – прочитайте ( з інтонацією), про що попросив горобець билину
3 – е зернятко – Як розгортаються події далі?

4 – е зернятко – Які слова в казці повторюються найчастіше?

5 – е зернятко - Прочитайте, чим закінчується казка

6 – е зернятко - Чому вчить ця казка?

8. Творча робота .

Намалюйте будь – якого героя казки «Горобець та билина»

VІІ. Домашнє завдання

VІІІ. Підсумок уроку

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Урок - подорож
  • Додано
    27.02.2018
  • Розділ
    Читання
  • Клас
    2 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    234
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    2
  • Номер матеріала
    RX901112
  • Вподобань
    0
Курс:«Формування навчальної мотивації в учнів. Теорія і практика»
Черниш Олена Степанівна
72 години
2700 грн
790 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь