і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Предмети »

Складносурядне речення

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема. Складносурядне речення

Мета:

  • актуалізувати теоретичні відомості про складносурядне речення, поглибити, узагальнити й систематизувати знання про вживання складносурядного речення.

Знати:

  • теоретичні відомості про складносурядне речення;

  • будову складносурядного речення;

  • засоби звязку в ньому.

Розвивати:

  • словесне й образне мислення;

  • довготривалу память;

  • творчу уяву.

Формувати навички:

  • самостійних пошукових дій;

  • творчої рефлексії.

Виховувати в школярів:

  • почуття гордості за свою рідну школу;

  • глибокий інтерес до навчання.

Тип уроку: формування практичних умінь і навичок

Наочність, обладнання:

  • узагальнююча таблиця «Складносурядне речення», опорні схеми « Сполучники сурядності », « Чергування і – й»; підручник С.О Караман, О.В. Караман, М.Я. Плющ, В.І. Тихоша. Українська мова, 11 клас.

Методи навчання: монологічний, діалогічний, пошуковий.

Методи виявлення знань: усний, письмовий.

ПЕРЕБІГ УРОКУ

1.Організація навчальної діяльності учнів

1.1 Повідомлення теми, мети уроку.

1.2 Активна рефлексія( створення психологічного комфорту на уроці: учні декламують напам’ять уривки з віршів українських поетів.

1.3 Мотивація навчальної діяльності учнів.

    1. Систематизація вивченого матеріалу.

1.5 Робота з епіграфом

Скоро підемо далі в життя…

Всі відкриті шляхи і дороги.

Але я повернуся завжди

До святкового шкільного порогу…

М.Сингаївський

2.Вторинне ( продуктивне застосування знань)

  • Колективне виконання завдання «Орфографічний диктант» ( проводить учитель-дублер).

Мета: формувати орфоепічні навички, навички вживання в усному та писемному мовленні сполучників і-й, уміння обгрунтовувати свій вибір.

Завдання: на місці пропуску вставити відповідний сполучник ( і-й).

Опера…балет; учитель…учні; Андрій…Йосип; батьки…діти; добро…зло; зошити…книжки; учителі…учні; вовк…ягня; прийшов…запитав; на дошці… на парті; на траві…квітах; Віра…Олена; правда…кривда.

Самоконтроль: опорна схема «Чергування і-й»

Опера й балет; учитель і учні; Андрій і Йосип; батьки і діти; добро і зло; зошити й книжки; учителі й учні; вовк і ягня; прийшов і запитав; на дошці й на парті; на траві й квітах; Віра й Олена; правда і кривда.

  • Лінгвістичне дослідження :

Проаналізувати міні-текст( із підручника впр.396 с.241, дати відповіді на поставлені запитання)

Опорна узагальнююча таблиця «Складносурядне речення»

Сурядні сполучники

Приклади

єднальні: і, й, та (=і), ні…ні…, ані…ані… , не тільки…а й… , і…і…

Задощило, і фільмування довелось припинити.

протиставні: а, але, зате, проте, однак, та (=але)

Словосрібло, а мовчаннязолото.

Розділові: або, чи, то…то…, або…або…, чи…чи…, не то… не то

Чи то шумлять такі хвилі, чи німфа плаче вслід.

  • Робота з підручником: повторення теоретичних відомостей про складносурядне речення

  • Завдання «Блок-інтелект» (у статичних парах або індивідуально)

Завдання: опрацювати звязний текст, дати заголовок, утворити з простих речень складносурядні, підкреслити синтаксичні центри.

Не зводжу очей зі своєї школи. Вона всміхається мені назустріч, помолоділа, велична. Привітно манять до себе урочисті у своїй нерухомості осокори. Білокора береза покірно спускає донизу свої довгі нечесані коси.

Навколо стоїть невимовна тиша. Раптом я спиняюся й завмираю на одному місці від несподіванки… Обзивається шкільний дзвінок. Дзвонить він особливо, ніжно-ніжно, малиново.

(Ю.Збанацький «Малиновий дзвін»)

- Синтаксична хвилинка.

Завдання: записати речення (з попереднього завдання), зробити пунктуаційний та синтаксичний розбір.

Обзивається шкільний дзвінок, і дзвонить він особливо, ніжно-ніжно, малиново.

Рецензії на відповіді учнів, оцінювання.

  1. Узагальнення навчального матеріалу

Завдання-тест

Складносурядним є речення

А Латаття ніжилось в озерах, хитали ряску карасі.

Б На вечірньому небі потьмяніли і щезли сріблясті зірки.

В Національна своєрідність зближує нації, а не розєднує їх.

Г Усе іде, але не все минає над берегами вічної ріки.

Д Хто своє носить, той чужого не просить.

Контроль: на дошці.

  1. Підсумок уроку:

  1. Рефлексія (оцінка результативності навчальної діяльності на уроці)

  2. Узагальнююча бесіда:

  • Що цінного взяв (ла) із уроку?

  • Який вид роботи був найцікавішим?

  • Мені необхідно попрацювати над…

  1. Завдання додому:

Підготувати усну лінгвістичну розповідь «Складносурядне речення»

Група Б. Скласти міні-твір «Прощай, рідна школо!» з використанням складносурядних речень.

Група А. Виконати завдання впр. 398, с. 242 (підручник С.О Караман,

О.В. Караман, М.Я. Плющ, В.І. Тихоша. Українська мова,11 клас)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Узагальнення та систематизація знань

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Як підготувати успішну особистість: евристичні технології в освітньому процесі»
Ілляхова Марина Володимирівна
36 години
590 грн
295 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти