і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »
  • Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Складання прикладів на віднімання за малюнками. Доповнення рівностей. Кругові приклади

Складання прикладів на віднімання за малюнками. Доповнення рівностей. Кругові приклади

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема уроку: Складання прикладів на віднімання за малюнками. Доповнення рівностей. Кругові приклади

Навчальна мета: навчати учнів складати приклади на віднімання за малюнками, доповнювати рівності, розв'язувати кругові приклади;

Розвиваюча мета: вправляти в каліграфічному написанні цифр; розвивати увагу, мислення;

Виховна мета: виховувати уважність.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Повторення вивченого матеріалу

    1. Весела лічба. Розв'язування віршованих задач

• Десять ялинок у школі росли,

В школу на свято одну привезли.

Скільки ялинок лишилося там?

Добре подумаєш, скажеш це сам.

 

• Дружно мурахи живуть

І без справи не снують.

Дві несуть травинку,

Дві несуть билинку,

Три несуть голки.

Скільки їх, скажи?

    1. Усна лічба. Робота з числовим віялом

— Назвіть числа від 1 до 10.

— Назвіть числа від 2 до 6; від 8 до 1; від 3 до 9.

— Яке число під час лічби стоїть за числом 2, за числом 6, за числом 8?

— Назвіть попереднє число до числа 7; 5; 6.

    1. Гра «Яке число загубилося?». Робота із числовими віялами

1; 2; 4; 5; 6.

7; 6; 4; 3; 2.

3; 4; 5; 7.

— Які два числа помінялися місцями?

2; 3; 4; 6; 5; 7.

1; 3; 2; 4; 5; 6; 7.

1; 2; 3; 5; 4; 6.

    1. Гра «Дощик»

На небі з’явилась хмаринка. Щоб швидше пройшов дощик і засяяло сонечко, треба, щоб всі краплини впали на землю. Допоможіть краплинкам 1 + 6 2 + 7 9 – 4 6 – 2 3 + 4 8 – 4

    1. Групова робота

Клас поділено на групи по 4 учні. Кожній групі пропонується скласти з частин картку, на якій написане число.

Після того, як група складе й прочитає число, вона повинна розповісти про нього:

• показати місце даного числа в ряду натуральних чисел;

• назвати попереднє для даного число;

• назвати наступне для даного число;

• назвати «сусідів» даного числа;

• розповісти, з яких чисел можна утворити це число.

    1. Додавання і віднімання 0

  1. Фізкультхвилинка (Музична фізкультхвилинка «Пінгвінчики»)

  2. Розвиток математичних знань

    1. Робота за підручником (с. 52)

Завдання 1

— Скільки було сніговиків? Скільки сніговиків розтануло? Скільки сніговиків залишилося?

— Складіть за малюнком приклад на віднімання. Скільки летіло літаків? Скільки літаків сіло на аеродромі? Скільки залишилося летіти літаків?

— Складіть за малюнком приклад на віднімання.

Завдання 2

— Які числа потрібно вставити? Як називають ці числа? Запишіть утворені рівності у зошит.

Завдання 3

— На якій квіточці сиділа бджілка? (4 + 6)

— Чому вона перелетіла на квітку 10 - 2?

— Як далі літати бджілці? Розв’яжіть кругові приклади.

Завдання 4

Складіть і розв’яжіть приклади від Плюса Плюсовича і Мінуса Мінусовича.

    1. Самостійна робота

— Використовуючи малюнки доміно, складіть і запишіть рівності на додавання, а з них — два приклади на віднімання.

    1. Каліграфічна хвилинка. Написання цифр б; 7; 8; 9. «Конкурс красунь»

Найкращу цифру відзначити короною.

    1. Задачі-вірші

• Васильку, ти чому сердитий?

— Слив не можу полічити.

П’ять було, одну я з’їв.

Скільки мамі залишив? (5-1)

 

• Шість малят-дошкільнят

Стали струнко в один ряд.

Підійшов до них Панас:

— Скільки зараз стало нас? (6 + 1)

  1. Підсумок уроку. Рефлексія

— Ми рахували?

— Ми писали?

— Ми приклади складали?

— Що сподобалося на уроці?

— Що здалося особливо складним?

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Навчальна мета: навчати учнів складати приклади на віднімання за малюнками, доповнювати рівності, розв'язувати кругові приклади; Розвиваюча мета: вправляти в каліграфічному написанні цифр; розвивати увагу, мислення; Виховна мета: виховувати уважність.
  • Додано
    28.02.2018
  • Розділ
    Математика
  • Клас
    1 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    624
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    7
  • Номер матеріала
    DO151668
  • Вподобань
    0
Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі WordPress»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1000 грн
490 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь