Складання порад на тему «Бережіть книги» за опорними словами та малюнками.

Опис документу:
Розробка з уроку розвитку зв'язного мовлення має на меті закріплювати навички правильної вимови та написання слів з апострофом; розвивати українське зв’язне мовлення; виховувати бережливе ставлення до книжок.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема: Складання порад на тему «Бережіть книги» за опорними словами та малюнками.

Мета: закріплювати навички правильної вимови та написання слів з апострофом; розвивати українське звязне мовлення; виховувати бережливе ставлення до книжок.

Обладнання: записи на дошці, предметні малюнки, таблиці, друковані слова.

Тип уроку: урок розвитку звязного мовлення.

Хід уроку:

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Хвилинка каліграфії

Ере ал есе ор ил Пл іс нь да тр

Вересень календар театр

Ніс Пилип плуг через поріг.

— Доберіть до слова календар назви ознак.

— Поділіть слова на склади.

— Вивчіть скоромовку. Позмагайтеся із сусідом по парті, хто її краще

розкаже.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

Відгадування загадок

Паперовий кораблик щодня

Перевозить у трюмах знання.

Після плавання цей корабель

Повертається в рідний портфель.

Відповідь (Підручник, книга)

Поля письменник-агроном

Засіяв буквами-зерном.

Отож, читачу, поспішай

Зібрати мудрий урожай. (Книга)

Отже, сьогодні на уроці ми поговоримо про бережливе ставлення до книжок.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 56-57)

Вправа 1

— Прочитайте загадку.

— У слові-відгадці вимовте приголосні звуки, назвіть букви.

Вправа 2

— Прочитайте вірш. До кого звертаються у вірші? Яку пораду отримала

мишка?

Вправа З

— Розгляньте малюнки. Чого боїться книжка?

— Скласти поради щодо користування книжкою вам допоможуть малюнки

і слова з довідки.

Поради:

  1. Не малюйте олівцями та фломастерами на листках книги.

  2. Не пишіть ручками в книзі.

  3. Перед читанням книги мийте руки з милом.

  4. Не кладіть їжу біля книжок.

  5. Коли користуєтеся книгою не загинайте листки, а використовуйте закладку, щоб не загубити потрібну вам сторінку.

2. Фізкультхвилинка

Ми берізки та кленці,

В нас тоненькі стовбурці. (Встати.)

Ми в стрункі стаєм рядки,

Розправляєм гілочки. (Руки витягнути перед собою.)

Ледь зіп’ялись з корінців,

Дістаємо промінців. (Руки підняти вгору.)

Ми стискаєм їх в огонь

В зелені своїх долонь. (Стиснути кулачки.)

Хилять свіжі вітерці

Вліво, вправо стовбурці. (Нахили тулуба.)

Ще й верхівки кожен ряд

Нахиля вперед — назад. (Вправи для шиї.)

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота в парах

— Спишіть слова. Поставте, де потрібно, апостроф. Доведіть свою думку.

М..ята, в..яжу, реп..ях, в..юн, черв..як, Р..ябко, п..явка, р..ядно, м..який, п..ятниця.

2. Гра «Утворіть за зразком»

— Утворіть за зразком слова з апострофом.

Зразок: торф — торф’яний.

хлопець — ...

солома — ...

3. Гра «З якої казки?»

— Прочитайте, правильно вимовляючи слова з апострофом. Відгадайте, із

якої казки цей уривок.

Тут гуси-лебеді побачили її, заґелґотали, налітають, крилами б’ють, от-от

братика з рук вирвуть.

— Спишіть. Підкресліть слова з апострофом.

4. Творче списування

— Запишіть слова, ставлячи, де потрібно, апостроф. Підкресліть букви, що

позначають приголосні звуки.

М..ясо, п..ятірка, р..яд, кар..ер, р..ядно, пам..ять.

— Прочитайте слова, в яких поставили апостроф. Поясніть його вживання.

5. Коли так кажуть?

— Слова з апострофом слід читати так, щоб після твердих приголосних

перед я, ю, є, ї звучав звук [й].

П’ятами киває, бо діла не має.

— Спишіть, поділяючи слова для переносу. Поставте наголос.

— Як слід переносити слова?

6. Диктант

Пір’я, буря, в’юн, гравюра, б’ють, бюро, матір’ю, рюкзак, бар’єр, Рєпін,

сім’я, духмяний.

— Прочитайте слова, в яких поставили апостроф. Поясніть його вживання.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

— Після яких букв і перед якими ставиться апостроф? Наведіть приклади.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!