Зараз в ефірі:
онлайн-конференція:
«
Роль закладів освіти у формуванні нульової терпимості до корупції та вихованні доброчесності в Україні
»
Взяти участь Всі події

Складання і розігрування діалогів за темами, близькими до життєвого досвіду дітей.

Українська мова

Для кого: 2 Клас

18.05.2020

433

8

0

Опис документу:
Представлений урок має за мету формування вміння складати діалоги, близькі до життєвого досвіду, вживаючи слова ввічливості, і розігрувати їх; збагачення словникового запасу учнів; розвиток усного мовлення, вміння підтримувати розмову; виховання люб'язності, чемності, почуття дружби і взаємодопомоги. На уроці можна використати малюнок з зображенням Незнайки, шкільних речей, малюнок «Незнайко зібрався до школи»
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема: Складання і розігрування діалогів за темами, близькими до життєвого досвіду дітей.

Мета.:Формувати вміння складати діалоги, близькі до життєвого досвіду, вживаючи слова ввічливості, і розігрувати їх; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати усне мовлення, вміння підтримувати розмову; виховувати люб'язність, чемність, почуття дружби і взаємодопомоги.

Обладнання: малюнок з зображенням Незнайки, шкільних речей, малюнок «Незнайко зібрався до школи»

Хід уроку

І. Організаційний момент

II. Робота по темі.

1)Повідомлення теми і мети уроку

- Ми сьогодні продовжимо роботу над створенням діалогів.

2) Послухайте вірш.

До школи збирався Валерик.

Узяв свій новенький портфелик.

Поклав туди зошит, буквар,

альбом, олівці і пенал.

Катерина Дідух

Які предмети взяв хлопчик до школи?

Як двома словами можна їх назвати? (шкільне приладдя)

3) Гра «Допоможи Незнайкові»

- Розгляньте малюнок « Незнайко зібрався до школи»

- Хто на малюнку?

- Куди він збирається?

- Чи немає зайвих речей?

- Що забув взяти Незнайко?

- Допоможіть Незнайкові скласти портфель.

Ситуація 1.

Діти, уявіть, що ви, як і Незнайко забули вдома олівець. Що ви будете робити?

4) Складання діалогу.

Який діалог може відбутися? (до ситуації 1)

5) Послухайте діалог між дівчатами

- Оленко, дай мені, будь ласка, червоний олівець.

- В тебе що, свого немає?

- Є, але я забула його вдома.

- Не дам, мені він саме зараз потрібен.

- Чи правильно вони себе поводили?

- Можна назвати їх справжніми друзями?

6)Бесіда про вміння дружити

- Умій дружити. Не скупися на добрі слова і усмішку! І усміхнуться у відповідь люди — добрі слова кожному любі! Умій дружити!

  1. Хто кого образив перший?

  2. Він мене!

  3. Ні, він мене!

  4. Вдарив хто кого з вас першим?

  5. Він мене!

  6. Ні, він мене!

  7. Ви ж раніше так дружили?

  8. Я дружив!

  9. І я дружив!

  10. Що тоді не поділили?

  11. Я забув!

  12. І я забув! ( Володимир Орлов)

- Хто бере участь у цій розмові?

- Як ти вважаєш, швидко помиряться діти? Чому?

7) Самостійне складання діалогу «Добрі друзі» ( у парах)

- У вигляді чого відбудеться цей діалог? (Запитань і відповідей)

- Як треба запитувати і відповідати? (Чітко і виразно)

- Які слова треба вживати? (Слова ввічливості, звертання)

- Складіть діалог про дітей, яких можна назвати справжніми друзями.

8) Розігрування діалогу

V. Підсумок уроку.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.