і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
! В а ж л и в о
Предмети »

Складання груп слів із пропонованим лексичним значенням Знаходження серед слів подібних чи протилежних за лексичним значенням

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Українська мова Вчитель: Долгова Ольга Володимирівна

Дата

Місце проведення 2клас

Тема

Складання груп слів із пропонованим лексичним значенням

Знаходження серед слів подібних чи протилежних за лексичним значенням

Мета: навчати учнів групувати предмета за родовими та видовими ознаками, добирати слова до питань, змінювати словосполучення за зразком; розвивати зв'язне мовлення; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати пізнавальний інтерес.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

  2. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання

  • Прочитайте другий і третій абзаци вправи 3 (с. 70).

  • Прочитайте іменники, які відповідають на питання хто?.

2. Каліграфічна хвилинка

Відгадайте загадку,
• Кілобайти, гігабайти,
Папки, файли, блоги, сайти...
Знань чимало різних має,

Цілий світ про нього знає. {Комп'ютер)

Запишіть каліграфічно слово-відгадку.
Комп ютер комп'ютер

3. Робота над віршем

Прочитайте, назвіть іменники.
Нам сонечко всміхається,

Цілує гай і сад, У листя одягається Зелений виноград.

4. Гра «Загальна назва»

Кожній групі предметів дайте загальну назву.
Соловей, жайворонок, дрізд — це...

Оса, комар, бджола — це... Олівець, гумка, ручка — це... Радість, захоплення, тривога — ...

5. Робота над загадкою
ХТО ДІД?

З'їжджалися дочки у гості до діда:

Ось там Завірюха санчатами їде,

За нею Метелиця слідом мете,

Хурделиця Хугу з собою веде.

А тільки-но вітер у полі завіє,

Як стануть на межі Хуртеча й Завія.

Нарешті удвох з Заметіллю

приїхала Найменша — улюблена донечка Віхола.

  • Чи вгадали ви, хто цей дід? ,

  • Прочитайте, хто їхав у гості.

  • Завірюха, метелиця, хурделиця, хуга, хуртеча, завія, віхола — слова, «і відповідають на одне і те саме питання та означають одне й те саме — слова, близькі за значенням.

  • Навіщо в українській мові існують слова, близькі за значенням? {Щоб уникнути повторень, щоб мова була багатшою,)

Закріплення вивченого матеріалу

1. Робота за підручником (с. 71 -73) Вправа 1

Відгадайте загадку. .
• Народжується з квітки,
Його всі люблять дітки,
Заліза в нім багато,

Рум' яне і хрустке.

А ну, скажіть, малята,

То що ж воно таке? (Яблуко)

  • Прочитайте текст.

  • Звідки вийшов дід Степан?

  • Що зірвав Сашко?

  • Яким було яблуко?

Спишіть останнє речення. Допишіть

3. Продовження роботи за підручником Вправа 2

- А тепер відгадайте наступну загадку

  • Про що мова?

  • Прочитайте вірш.

  • Поясніть тлумачення слова

  • Поясніть значення підкресленого слова

  • Виберіть із вірша і запишіть слова, які відповідають на питання хто?, що?.

Вправа З

Замініть і запишіть словосполучення
Варення з абрикосів — абрикосове варення;

сік із груш — грушевий сік; повидло зі слив — сливове повидло. Підсумок уроку

  • З яким настроєм завершуєте сьогоднішній урок?

  • Що нового дізналися на уроці?

  • Що найбільше сподобалося?

Домашнє завдання

С. 73. Завдання до вправи 1.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Мета: навчати учнів групувати предмета за родовими та видовими ознаками, добирати слова до питань, змінювати словосполучення за зразком; розвивати зв'язне мовлення; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати пізнавальний інтерес.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Організація ефективної діяльності практичного психолога в закладі освіти»
Мельничук Вікторія Олексіївна
36 годин
590 грн
295 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти