і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Взяти участь
Поспішайте взяти участь у вебінарі Арт-терапія в роботі з підлітками і старшокласниками. Шлях до мети
До початку вебінару залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »
  • Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Склад числа 6. Складання і читання прикладів на додавання за предметними малюнками та числовим променем. Розпізнавання геометричних фігур за заданими ознаками

Склад числа 6. Складання і читання прикладів на додавання за предметними малюнками та числовим променем. Розпізнавання геометричних фігур за заданими ознаками

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема. Склад числа 6. Складання і читання прикладів на додавання за предметними малюнками та числовим променем. Розпізнавання геометричних фігур за заданими ознаками

Мета: формувати вміння учнів лічити предмети в межах 6, закріпити склад числа 6, ознайомити учнів із числовим променем, поглиблювати знання учнів про геометричні фігури.

Хід уроку

I. Організація учнів до уроку.

II. Актуалізація опорних знань учнів.

Лічба в прямому і зворотньому порядку від 1 до 5; від 3 до 7; від 2 до 9.

Гра «Знайди місце».

На дошці — рядки чисел, деякі з яких пропущені. Діти повинні вставити число на своє місце:

* 2 3 * 5 6 * * * 4 5 6 12*4*6

12***6 1*3*5* 1*34*6

Цікавий віршик.

По базару жук літає, Черевики вибирає. Щоб нове взуття купити, Треба ноги полічити.

Жук усіх почав питати, Як потрібно рахувати. Курка радить: «Купиш пару І лети собі з базару».

Раптом їй перечить кішка: «У жука чотири ніжки!» А стонога: «Ні, їх сто! Краще б він придбав пальто».

Жук подумав: «З мене досить. Буду я ходити босий». Отже, загадка така: Скільки ніжок у жука?

1. Скільки черевиків порадила купити курка? Чому?

2. Як порахувала ноги в жука кішка? Чому? А стонога?

3. Чому вона порадила купити пальто? (Сто черевиків купувати дорожче).

4. А скільки насправді ніг у жука? (6).

«Засели вільні квартири у чарівних будиночках» (Робота за підручником: с. 31, впр. 1).

III. Вивчення нового матеріалу.

Шестикутник. Робота з лічильним матеріалом.

1. За допомогою 6 паличок утворіть будь-яку фігуру (палички однакової довжини).

2. Яку фігуру утворили?

3. Це — шестикутник. Чому його так названо? (Шестикутник має 6 сторін, 6 кутів, б вершин).

Вправа 3 (підручник, с. 31).

Ознайомлення з числовим променем.

+1 +1 +1 +1 41 +1 +1 +1 +1 +1

0 1

7 8 9 10

Це числовий промінь. Якщо до числа додамо 1, то отримаємо наступне число, а якщо віднімемо 1, то отримаємо попереднє.

Робота за підручником (с. 31, впр. 4).

Учні ще раз з'ясовують, що таке числовий промінь. Вчитель наголошує, як утворити наступне і попереднє число.

Фізкультхвилинка.

Склали ручки й олівці

Стали всі біля стільців.

Хлопчики й дівчатка,

Зробимо зарядку.

Руки в боки, вгору, вниз.

1, 2, 3 — не помились.

У долоні плескаємо, . . .

І ногами тупаємо.

Мов годинник зробим так:

Тік-так! Тік-так!

Тихо сіли на стільці.

Вчитель калсе: «Молодці!»

IV. Закріплення вивченого матеріалу.

Робота в зошитах з друкованою основою. Вироблення графічних навичок (с. 15, завдання 1-4).

1. Обвести в зошиті стільки клітинок, які б відповідали числу, що показує вчитель.

2. Записати числа від 1 до 6 і від 6 до 1.

Самостійна робота. Розв'язування прикладів, (с. 31, впр. 2).

1 варіант

2 варіант

4 + 2

2 + 2+2

5 + 1

3 + 2 + 1

3 + 3

6-2 6-4

6 - 1

6-3 6-5

• Задача з логічним навантаженням.

У Василька 3 кубики, а у Петрика — 2 кубики. На столі стоїть коробка, в яку поміщається 4 кубики. Чи зможуть хлопчики помістити в цю коробку всі свої кубики?

Вправа «Перетвори пари квадратів па шестикутник».

V. Підсумок уроку.

1. Які многокутники ви знаєте?

2. У віконця вставити пропущені числа:

0 + 2 = 5 '• 4 + о = 6 2 + о = 4

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

  • Додано
    12.08.2018
  • Розділ
    Математика
  • Клас
    1 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    115
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    1
  • Номер матеріала
    WU207565
  • Вподобань
    0
Курс:«Основи фінансової грамотності»
Часнікова Олена Володимирівна
72 години
2700 грн
790 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь