• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Математика
  • Склад чисел 2, 3, 4. Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Розв’язування текстових задач на знаходження суми (всього) та остачі.

Склад чисел 2, 3, 4. Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Розв’язування текстових задач на знаходження суми (всього) та остачі.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 16.

Тема. Склад чисел 2, 3, 4. Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Розв’язування текстових задач на знаходження суми (всього) та остачі.

Мета. Вправляти учнів у складанні різних випадків складу числа 2, 3, 4; формувати обчислювальні навички; розвивати мислення, математичну мову, увагу; виховувати старанність.

Обладнання. підручники, зошити.

Хід уроку

І. Організація навчальної діяльності

Автотренінг.

  • Я-учень.

  • Я ходжу до школи.

  • Мене навчають вчитися.

  • Я все розумію.

  • Я все хочу знати.

ІІ. Контроль за засвоєнням вивченого.

У нас сьогодні урок незвичайний. Ми будемо мандрувати на транспорті. А на якому, скажете, коли відгадаєте загадку.

Не сани, не віз, а їде без коліс.( Корабель)

1. Пропуском на корабель буде лічба предметів у межах 10.

- Порахувати від 1 до 10, від 10 до 1.

- Назвати число, попереднє до числа 3,2,5.

- Назвати наступні числа до чисел 1, 3, 6,8.

- Назвати сусідів чисел 3, 5,7.

2.Повторення про склад числа 2,3,4. Робота в групах.

Щоб зайняти каюти, пронумеруйте їх.

3. Весела лічба

По дорозі зайчик біг

Ніс 3 яблук на пиріг.

Двоє впали, покотились,

Скільки яблук залишилось. (3-2=1)

Є 4 мавпочок у клітках:

Дорослі є і мавпи-діти.

Дорослих мавп у клітці 2,

А скільки там є мавпенят?(4-2=2)

На лужку серед лози

Заховались 2 кози.

А отут, в густій траві,

Ще пасуться собі 2

Може, скажем всі гуртом,

Скільки є тих кіз разом? (2+2=4)

У живому куточку в школі

Є 3 рибки у воді.

Ще одну додасть Іванко

Скільки буде риб тоді? (3+1=4 )

Молодці. Займаємо каюти і виходимо в море.

А попереду острів Знань, на якому нам необхідно попрацювати з підручником.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

  1. Робота з підручником.

- Які числа живуть у цих чарівних будиночках?

- Як ви здогадалися? Перевірте, чи правильно заселили мешканці квартири у першому будиночку. Допоможіть заселити у другий будиночок.

- Розгляньте третій будиночок.На якому поверсі немає вільних квартир? Заселіть вільні квартири.

Фізкультхвилинка

Ми берізки і кленці.

В нас маленькі стовбурці. (Встати)

Ми в стрункі стаєм рядки.

Виправляєм гілочки. (Руки поставили перед собою)

Ледь зіп’ялись з корінців,

Дістаємо променців. (Руки підняти вгору)

Ми стискаєм їх вогонь

В зелені своїх долонь. (Стискають кулачки)

Хилять свіжі вітерці

Вліво-вправо стовбурці. (нахили тулуба)

Ще й верхівки кожен ряд

Нахиля вперед-назад. (Вправи для шиї)

Робота з геометричним матеріалом.

- Які ви знаєте геометричні фігури?

Робота в зошиті

ІV. Закріплення вивченого

  1. Графічний диктант.

  2. Вправа «Незакінчені речення»

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
4
міс.
0
2
дн.
0
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!