Сьогодні о 18:00
Кабінет психолога:
«
Здатність до саморегуляції – основа духовного розвитку. Нові інструменти й підходи
»
Взяти участь Всі події

Шкідливі звички

Виховна робота

Для кого: 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас

20.07.2018

394

2

0

Опис документу:
А Ви знали: щодня у світі викурюють 15 мільярдів сигарет. Якщо скласти ці сигарети в одну лінію, її довжина склала б 1 млн 333 тис. 500 км – це як 3,5 відстані від Землі до Місяця. Про це і про те, що куріння - це шкідлива звичка - подолати яку має кожен, хто дбає про себе та своїх рідних.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Шкідливі звички ”

Курці – потенційні порушники правил пожежної безпеки

Скільки курців в Україні? Куріння – це проблема для кожної людини?

Чому люди курять? Задаєте ви собі такі запитання?

За даними ВОЗ 10 мільйонів сигарет викурюють у світі щохвилини.

Щодня у світі викурюють 15 мільярдів сигарет. Якщо скласти ці

сигарети в одну лінію, її довжина склала б 1млн 333 тис. 500км – це як

3,5 відстані від Землі до Місяця.

На тютюнових фабриках встановлюється нове імпортне обладнання, яке значно розширює асортимент тютюнової продукції і збільшує обсяги виробництва. Все це має дві сторони: перша – поява нових робочих місць для населення, можливість заробити гроші; друга – лавиноподібне збільшення людей, які палять і тим самим завдають шкоду своєму здоровлю і здоровлю оточуючих людей. Залучення до цієї пагубної звички все нових і нових прихильників, з необхідністю збільшення обсягів виробництва цигарок.

Герої та героїні багатьох фільмів курять. Це якось впливає на вас? Кому потрібно, щоб молодь долучалась до паління?

Яскрава реклама тютюнових виробів запалює в серцях молодого покоління бажання спробувати цієї отрути, особливо, коли батьки вдома самі постійно курять. Як вже зазначалось, при постійному палінні цигарок спочатку виникає психологічна залежність, а потім і фізіологічна. Людина, яка потрапила у тютюновий полон, стає постійним платником грошей на розвиток тютюнової галузі.

Соціальні негаразди, які тимчасово існують в нашому суспільстві, теж впливають на збільшення армії людей, які палять сигарети. Помічено, що в країнах, де існує соціальна напруженість – вживання алкоголю, наркотиків і тютюну значно більше, аніж в благополучних країнах, в багатьох з яких вже заборонена їх реклама, а також паління на вулиці, навіть, в кафе, ресторанах. Недарма зростає надходження в Україну тютюнової продукції з США, Великобританії та інших розвинених країн, де звичка палити вже стала немодною, забороняється на законодавчому рівні реклама тютюнових виробів, проходять гучні судові процеси про виплати грошових компенсацій тютюновими компаніями за втрачене здоров'я  курцями. В Україні вже теж прийняті закони щодо заборони паління в окремих місцях, наприклад на зупинках місцевого транспорту. Але кожного дня ми бачимо, що закон в нас поки ще не працює.

Мабуть, колись і в Україні на державному рівні почнуть робити реальні кроки, аби загальмувати розповсюдження на її території „цієї чуми” – паління. Адже надходження до державного бюджету від тютюнової галузі ні в якій мірі не можуть компенсувати втрат здоровۥя населення України.

Курці – потенційні порушники правил пожежної безпеки, які провокують виникнення пожеж у будинках, квартирах, лісі, степу.

Для виникнення пожежі необхідна наявність трьох умов: джерела вогню, повітря і горючих матеріалів. Дві останні умови, як правило, є завжди. Що стосується наявності джерела вогню, то тим якраз може стати не загашена цигарка. Так, через недбалість та розпущеність курців у вогні зникають будинки, лісова та степова флора і фауна, гинуть люди. Недарма, коли стоїть суха спекотна погода, органами місцевого самоврядування та місцевими органами державної виконавчої влади забороняється відвідування людьми лісових і степових територій. Ризик виникнення пожежі збільшується в декілька разів, якщо людина, яка палить, знаходиться у нетверезому стані і слабо контролює свої дії. Досить часто п’яний палить лежачи на дивані або в ліжку, непомітно засинає, і тліюча цигарка робить свою руйнівну справу. Від диму та вогню гине й сам курець.

Отже, треба завжди пам’ятати, що курці – це потенційні порушники правил пожежної безпеки і що від відношення до них з боку оточуючих залежить здоровۥя, життя, матеріальний достаток членів родини.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.