Систематизація знань та умінь по темі:"Жива природа"

Опис документу:
Систематизувати знання та уміння учнів; вчити аналізувати і узагальнювати; закріпити правила поведінки в природному середовищі; розвивати память, пізнавальний інтерес, логічне мислення; сприяти вихованню бережливого ставлення до світу живої природи. Обладнання: зображення Сонечка Семикрапочки, картки із зображенням рослин і тварин.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема. Систематизація знань та умінь по темі: «Жива природа».

Мета. Систематизувати знання та уміння учнів.

Вчити аналізувати, узагальнювати.

Закріпити правила поведінки в природному середовищі.

Розвивати пам’ять, пізнавальний інтерес, логічне мислення.

Сприяти вихованню бережливого ставлення до світу живої

природи.

Обладнання: зображення Сонечка Семикрапочки, картки із зобра-

женням рослин і тварин, запис загадок в електрон-

ному варіанті, підручники, зошити, Е. Гріг «Навесні»

( запис ), мікрофон.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

  • Діти, сьогодні вранці до мене прилетіла наша добра знайома Сонечко Семикрапочка (показ малюнка). Вона попросила, щоб ми розповіли їй, що ми знаємо про світ живої природи і принесла нам цікаві завдання.

ІІІ. Узагальнення і систематизація знань.

  1. Робота в зошиті (с. 33).

  • Познач на малюнку частини рослин.

  1. Бесіда і робота з картками «Весняний настрій»

  • Яка зараз пора року?

  • Які з’явилися перші квіти?

  • Які групи рослин ви знаєте? (Дерева, кущі, трав’янисті рослини)

  • А до якої групи відноситься підсніжник?

(Розфарбовування підсніжника під мелодію Е. Гріга «Навесні»)

  • Як ставитись до цієї весняної квіточки?

  1. Фізкультхвилинка.

Озирніться всі навкруг:

Нас віта весняний луг.

Ми травичку не зімнемо –

На носочках всі підемо.

Ноги вище піднімаймо,

Кущиків ми не ламаймо.

А квіточки обійдем,

Красу луків збережем!

  1. Відгадування загадок про комах (запис в електронному варіанті)

Вірш про комах (читають діти)

Бережіть комашок, діти:

Всі вони повинні жити.

Як не стане в нас комах,

То загине кожен птах.

Як підемо на лужок,

Не побачим квіточок.

  1. Робота в парах за картками.

  • Розподіліть зображення на чотири групи: комахи, риби, птахи, звірі.

  • Які особливості цих тварин?

А) Тіло комах складається із трьох частин: голови, грудей і черевця. Усі комахи мають по шість кінцівок.

Б) Форма тіла у риби допомагає їм плавати. Для кращого захисту тіло риб укрите лускою. Замість кінцівок у риб – плавці.

В) Тіло птахів укрите пір’ям. Замість передніх кінцівок – крила. Форма тіла – особлива. Вона допомагає їм літати.

Г) Звірі вигодовують своїх дітей молоком.

6. Фізкультхвилинка.

Зайчик прудко так стрибає,

Пташка весело літає.

Швидко лис десь пробіжить.

Їжачок в кущах сидить.

Вже з барлогу встав ведмідь.

Цих тварин всіх любіть!

  1. Робота за підручником (с. 90)

А) Бесіда.

- Як життя рослин і тварин залежить від людини?

Б) «Диво-дерево»

- Звідки беруться ці плоди насправді?

8. Опрацювання пам’ятки.

Пам’ятка друга природи:

Багато лісу – не губи!

Мало лісу – бережи!

Нема лісу – посади!

  • Як треба поводитися серед природи?

ІV. Підсумок уроку.

Мікрофон

  • Що вам запам’яталося, сподобалося?

  • Які знання будуть вам потрібні у житті?

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»