Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Фінансова грамотність в старших класах. Форми та методи викладання та оцінювання
»
Взяти участь Всі події

"СИНТАКСИС СКЛАДНОГО РЕЧЕННЯ. СКЛАДНОПІДРЯДНЕ РЕЧЕННЯ". Вправи з ключем

Українська мова

Для кого: 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас

28.08.2021

94

4

0

Опис документу:
Щоб урізноманітнити форми роботи на уроці, викликати в дітей бажання вивчати рідну мову, зацікавити їх, я використовую вправи з ключами. Дане завдання охоплює матеріал із синтаксису складного речення кожний учитель може використати їх на свій розсуд: на закріплення знань, умінь та навичок учнів, під час узагальнення й систематизації вивченого. Вправи можна використовувати як у 9 класі, так і на повторення теми та підготовки до ЗНО у 10- 11 класах.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

СИНТАКСИС СКЛАДНОГО РЕЧЕННЯ. СКЛАДНОПІДРЯДНЕ РЕЧЕННЯ

Вправа з ключем № 9

Виписати спочатку складнопідрядні речення з однорідною підрядністю, потім – з неоднорідною, нарешті – складнопідрядні з послідовною підрядністю. Поставити розділові знаки.

  1. Михайло мені сказав що ви збираєтесь їхати аж туди де зовсім немає лісів…

  2. З невеселою радістю, що пробивалася крізь усі тривоги я вискочив на весняну вулицю де кожна калюжка тримала в собі клапоть сонця.

  3. Розкажи як за горою сонечко сідає як у Дніпра веселочка воду позичає.

  4. Дід Терентій щоразу над новою худобинкою мудрує щоб звеселити нею і людей і своїх онуків хоча сам уже й розлучився з радістю.

  5. Назбираю цвіту аж на цілий срібний карбованець бо дуже люблю коли є багато зошитів.

  6. І бійці відразу помітили що літо вже минуло що вже настала осінь з нескінченними мряками розбитими дорогами холодними вітрами.

  7. У Єгора і тепер зберігається рушник який подарувала мати щоб не забував рідної домівки.КЛЮЧ. ПІДКРЕСЛИВШИ другу букву кожного речення, дописати вислів6 «Січень наступає – мороз людей…»

( 3) о, 6) б, 2) н, 4) і, 1) м, 5) а, 7) є - обнімає)Список використаної літератури1.Авраменко О. Українська мова та література: Довідник. Завдання в тестовій формі: І ч./ Олександр Авраменко, Марія Блажко. – Київ: Грамота, 2019.− 496с.

2. Авраменко О.М. Українська мова та література: Довідник.Завдання в тестовій формі: Іч./ О.М.Авраменко, М.Б.Блажко.- 8-ме видання; змінене й доповнене.- К: Грамота, 2017.-560с.Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.