Зараз в ефірі:
онлайн-конференція:
«
Освіта проти насильства: методи профілактики та алгоритми реагування
»
Взяти участь Всі події

"СИНТАКСИС СКЛАДНОГО РЕЧЕННЯ. БЕЗСПОЛУЧНИКОВЕ СКЛАДНЕ РЕЧЕННЯ". Вправи з ключем

Українська мова

Для кого: 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас

28.08.2021

65

3

0

Опис документу:
Щоб урізноманітнити форми роботи на уроці, викликати в дітей бажання вивчати рідну мову, зацікавити їх, я використовую вправи з ключами. Дане завдання охоплює матеріал із синтаксису складного речення кожний учитель може використати їх на свій розсуд: на закріплення знань, умінь та навичок учнів, під час узагальнення й систематизації вивченого. Вправи можна використовувати як у 9 класі, так і на повторення теми та підготовки до ЗНО у 10- 11 класах.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

СИНТАКСИС СКЛАДНОГО РЕЧЕННЯ. БЕЗСПОЛУЧНИКОВЕ і

Вправа з ключем № 10

Спишіть речення в такій послідовності: безсполучникові, в яких потрібно ставити двокрапку, потім безсполучникові, в яких потрібно ставити тире. Поставте розділові знаки.

  1. Мене ніщо не змусить збочити з дороги обраної раз ні лестунів химерні почесті ні жовчний біль старих образ.

  2. Буде вода буде все.

  3. Настали холодні дні птахи летять у теплий дальній світ.

  4. Згадала околиці рідні скрізь квіти ряст ясна роса.

  5. Вода зійшла колеса стали.

  6. Глянь розкривається назустріч сонцю й грозам руками пружними запліднений чорнозем.КЛЮЧ. ПІДКРЕСЛИВШИ ОСТАННЮ БУКВУ КОЖНОГО РЕЧЕННЯ, ДОПАТИ НАРОДНУ ПРИКМЕТУ: «ЛЮТНЕВІ ПРИКМЕТИ – МЕТЕЛИЦЯ ТА …..»

( 1) з, 4) а, 6) м, 2) е, 3) т, 5) и – замети)

Список використаної літератури1.Авраменко О. Українська мова та література: Довідник. Завдання в тестовій формі: І ч./ Олександр Авраменко, Марія Блажко. – Київ: Грамота, 2019.− 496с.

2. Авраменко О.М. Українська мова та література: Довідник.Завдання в тестовій формі: Іч./ О.М.Авраменко, М.Б.Блажко.- 8-ме видання; змінене й доповнене.- К: Грамота, 2017.-560с.Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.