Сьогодні відбувся
Кабінет психолога:
«
Плітки. Конфлікти
»
Взяти участь Всі події

Синхронізоване календарно-тематичне планування для 10 класу, розроблено відповідно до таблиці синхронізації курсів історії України та всесвітньої історії ( оновленна програма з історії України (наказ МОН України від 21.02.2019 № 236)

Історія України

Для кого: 10 Клас

02.10.2019

882

37

0

Опис документу:
Синхронізоване календарно-тематичне планування для 10 класу, розроблено відповідно до таблиці синхронізації курсів історії України та всесвітньої історії ( оновленна програма з історії України (наказ МОН України від 21.02.2019 № 236)
Перегляд
матеріалу
Отримати код

10 клас Історія

(синхронізація курсів історія України та всесвітня історія)

(програма з історії України затверджена наказом МОН № 236 від 21.02.2019

Всесвітня історія наказ МОН № 52 від 13.01.2017, № 201 від 10.02.2017)

за підручниками О.І. Пометун – історія України, І.Щупак – всесвітня історія)

№ в.і.

і.У.

Дата

Прим.

Зміст навчальної програми

Д/З

Повторення. Вступ.

1

Україна і світ на порозі ХХ ст. періодизація історії України ХХ ст. у світовій історії. Завдання і структура курсів історії України та всесвітньої історії ХХ – початку ХХІ ст.

Всесвітня історія

Розділ 1. Передумови Першої світової війни. Війна та революція.

1

Початок «Великої війни». Стратегічні плани ворогуючих сторін. Фронти війни та характеристика основних воєнних кампаній.

2

Міжнародні конфлікти в умовах війни. Практична робота. Повсякденне життя в умовах фронту і тилу.

3

Економічна та політична кризи в Російській імперії та Австро-Угорщини. Російська революція 1917 року.

4

Поразка Німеччини та її союзників. Розпад багатонаціональних імперій і утворення нових незалежних держав в Європі.

5

Тематичний контроль з теми « Передумови Першої світової війни. Війна та революція.»

Навчальний проект. Жінки у війнах ХХ ст. (соціальні статуси, життєві долі)

Розділ 1. Україна в роки Першої світової війни.

2

Україна в геополітичних планах країн Антанти і Центральних держав. Війна та українські політичні сили. ГУР. СВУ. ЗУР.

3

Воєнні дії на території України в 1914-1917 рр. Українці в арміях воюючих держав. Українські січові стрільці.

4

Політика Російської імперії та Австро-Угорщини на українських землях у 1914-1917 рр. Повсякденне життя на фронті і в тилу.

5

Практична робота. Українські політичні організації й середовища в Російській та Австро-Угорській імперіях: порівняльний аналіз стратегії здобуття української державності.

6

Навчальний проект. Добровольці та волонтери: від першої світової до сучасної агресії Росії проти України.

7

Тематичний контроль з теми «Україна в роки Першої світової війни.»

Розділ 2. Початок української революції.

8

Причини рушійної сили та періодизації Української революції 1917-1921 рр. УЦР. Всеукраїнський національний конгрес. Українізація армії. Вільне козацтво.

9

Відносини ЦР з Тимчасовим урядом. І Універсал ЦР, Генеральний секретаріат. ІІ Універсал ЦР. Збройний виступ самостійників.

10

Прихід до влади у Росії більшовиків: позиція УЦР. Боротьба за владу в Києві 28-31 жовтня 1917 р. ІІІ Універсал УЦР. Внутрішня та зовнішня політика ЦР після проголошення УНР. Встановлення кордонів. Галицько-буковинський курінь Січових стрільців.

11

Події 1917 року в Криму. Курултай і Кримська народна республіка. Кримськотатарський національний рух.

12

Початок агресії більшовицької Росії проти УНР. Проголошення в Харкові більшовицької влади в УНР. Перша війна більшовицької Росії з УНР. Бій під Крутами. ІV Універсал УЦР: проголошення незалежності УНР.

13

Мирний договір УНР із Центральними державами. Вигнання більшовиків із території УНР. Похід Петра Болбочана на Крим. Законодавча діяльність УЦР взимку – навесні 1918 р. Конституція УНР.

14

Практична робота. Українська революція: загальноукраїнський і регіональний виміри.

15

Навчальний проект. Питання суверенності, соборності й територіальної цілісності України під час революції у світлі історичних джерел

16

Тематичний контроль з теми « Початок української революції.»

Розділ 2. Облаштування повоєнного світу

6

Паризька та Вашингтонська конференції. Мирні договори з союзниками Німеччини. Завершення формування Версальсько-Вашингтонської системи. «14 пунктів» В. Вілсона. Паризька мирна конференція. Українське та російське питання на Паризькій конференції. Версальський договір. Створення Ліги Націй. Мирні договори з союзниками Німеччини. Вашингтонська конференція. Завершення формування Версальсько-Вашингтонської системи, її суперечності

Есе «Переможені і переможці у Великій війні: узгодження позицій»

7

Джерела нестабільності міждержавних відносин. Початок ревізії повоєнних угод. Пакт Бріана-Келлога.

8

Практичне заняття. Вогнища напруги в міжнародних відносинах: причини, сторони та наслідки протистояння

Розділ 3. Розгортання Української революції. Боротьба за відновлення державності.

17

Українська держава. Внутрішня та зовнішня політика. Зародження повстанського руху. Кримські крайові уряди. Способи приєднати Крим до України. Антигетьманське повстання і відновлення УНР. Директорія. Трудовий конгрес.

18

Розпад Австро-Угорської імперії і західноукраїнські землі. Листопадовий зрив. Проголошення ЗУНР. Державне будівництво. Початок польсько-української війни. Українська Галицька армія. Злука УНР і ЗУНР її історичне значення.

19

Український національний рух на Буковині та Закарпатті. Хотинське повстання. Військова присутність Антанти на півдні України. Друга війна більшовицької Росії з УНР. Антибільшовицький повстанський рух. Реорганізація Директорії УНР. Державне будівництво та національна політика.

20

Більшовицько-Російська окупація України. Український національний комунізм. Формування державної системи УСРР. Політика Воєнного комунізму. Червоний терор.

21

Отаманщина. Холодноярська республіка. Наступ польських військ. Чортківська офензива. Окупація польськими військами території Західної області УНР. Наступ об’єднаних українських армій. Наступ білогвардійських військ на Київ. Денікінський режим в Україні. Перший Зимовий похід. Повернення більшовицького режиму.

22

Український націонал-комунізм. Варшавська угода. Війна союзницьких україно-польських військ проти більшовиків у 1920 році. Розгром більшовиків під Варшавою-Замостям.

23

Поразка Збройних сил Півдня Росії. Червоний терор у Криму. Повстанський рух 1920-1921 рр. Другий Зимовий похід. Поразка та наслідки українського визвольного руху.

24

Нові тенденції розвитку культури 1914-1921 рр. Освіта, наука, мистецтво. Релігійне життя. Культурно-освітня діяльність громадських організацій. Повсякденне життя.

Історія рідного краю.

25

Практичне заняття. Більшовизм та український націонал-комунізм: порівняльна характеристика.

26

Тематичний контроль з теми «Розгортання Української революції. Боротьба за відновлення державності»

Розділ 3. Провідні держави світу в міжвоєнний період.

9

Сполучені Штати Америки. Зростання ролі США на міжнародній арені. Доба «проспериті». Велика депресія. «Новий курс» Франкліна Рузвельта, його складові та основні наслідки.

10

Велика Британія. Особливості розвитку Великої Британії в 1920–1930-ті рр. Спроби реформування Британської імперії. Дж. Р. Макдональд.

11

Франція. Політичний та соціально-економічний розвиток Франції в 1920–1930-х рр. Народний фронт і його уряди. Едуард Даладьє.

12

Італія. Становище Італії після Першої світової війни. Корпоративна держава: ідея та реальність. Фашистський режим Беніто Муссоліні.

13

Німеччина. Листопадова революція та становлення Веймарської республіки. Вплив світової економічної кризи в Німеччині на політичне життя країни. Прихід до влади нацистів. Нацистська расистська ідеологія та антисемітизм. Політична і соціально-економічна сутність нацизму.

14

Радянський Союз. «Договірна федерація» радянських республік. Утворення СРСР. Нова економічна політика. Спланована модернізація. Особливості комуністичного тоталітарного режиму. Сталінізм.

15

Виклики міжвоєнного часу. Європа поміж економічною стабільністю та світовою кризою. Запровадження державного регулювання соціально-економічних процесів.

Європа перед вибором між демократією та авторитаризмом. Радикалізація політичного життя. Громадянська війна в Іспанії. Ідеологічне осмислення нових реалій суспільного життя: комунізм, соціал-реформізм, неолібералізм, інтегральний націоналізм, фашизм і нацизм.

16

Практична робота Тоталітарні режими: державний контроль над публічним життям і суспільною свідомістю.

17

Тематичний контроль з теми « Провідні держави світу в міжвоєнний період»

Навчальний проект. Суспільне життя міжвоєнної Європи та його осмислення в наукових працях та мистецьких творах.

Розділ 4. Встановлення й утвердження комуністичного тоталітарного режиму в Україні

27

Формальний та реальний статус УСРР у «договірній федерації» радянських республік. Утворення СРСР: наслідки для України. Адміністративно-територіальний поділ УСРР.

28

Антибільшовицький повстанський рух. (Холодноярська республіка та інші). Масовий голод 1921-1923 рр. Впровадження непу в УСРР. Суспільно-політичне життя. Ліквідація багатопартійності.

29

Політика коренізації в УСРР: ставлення влади та населення. Згортання та наслідки українізації. Утворення Кримської АСРР у складі РФСРР. Національна політика радянської влади в УСРР. Молдавська АСРР.

30

Релігійне життя в УСРР. Українська автокефальна православна церква(УАПЦ). Хлібозаготівельні кризи. Форсована індустріалізація. Створення військово-промислового комплексу. Згортання непу і перехід до директивної економіки.

31

Розкуркулення і насильницька колективізація. Опір селянства. Примусові хлібозаготівлі. Голодомор 1932-1933 рр. – геноцид Українського народу. Масштаби та наслідки Голодомору. Національно-демографічні зміни.

32

Формування культу особи Йосипа Сталіна. Порушення прав людини в умовах тоталітарного режиму. Масові репресії та ідеологічне виправдання. Політичні процеси 1920х – початку 1930х років. Великий терор. Биківня та інші місця масових поховань жертв репресій. Припинення українізації. Посилення русифікаторської політики. Розстріляне відродження. Антицерковна політика влади та її наслідки. Ліквідація УАПЦ.

Есе Права людини в умовах тоталітаризму: як тоталітаризм торкнувся життя моєї родини.

33

Конституція УРСР 1937 року. Ідеологізація національно-культурного життя радянської України. Освіта. Наука. Мистецькі спілки у 1920-1930 рр.. Митці Розстріляного відродження й апологети соцреалізму. Кінематограф.

34

Практичне заняття. Голодомор мовою документів, свідчень, чисел….

35

Тематичний контроль з теми Встановлення й утвердження комуністичного тоталітарного режиму в Україні «»

Розділ 4. Держави Центрально - Східної Європи

18

Відновлення польської державності. Переворот 1926 р. Юзеф Пілсудський. Чехословацька республіка. Томаш Масарик.

19

Угорська революція. Режим. М. Горді. Румунія в міжвоєнні роки. Королівська диктатура. Режим Й. Антонеску.

20

Болгарія. Політична нестабільність держави. Встановлення королівської диктатури. Утворення Королівства сербів, хорватів і словенців. Проголошення Югославії.

21

Практична робота. Міжнаціональні відносини, становище нацменшин у державах Центрально-Східної Європи.

Навчальний проект. Політична діяльність і культурне життя в Центрально-Східній Європі.

Розділ 5. Західноукраїнські землі в міжвоєнний період

36

Правовий статус українських земель у складі Польщі. Національна політика та міжнаціональні відносини. Осадництво. Пацифікація. Економічне і соціальне становище. Українська кооперація. Просвітні організації краю. Українські політичні організації. Українське народно-демократичне об’єднання. Українська військова організація та Організація українських націоналістів.

37

Українські землі у складі Румунії. Татарбунарське повстання. Суспільно-політичне життя. Українська національна партія.

38

Українські землі у складі Чехословаччини. Правовий статус Закарпаття. Суспільно-політичне й економічне життя. Карпатська Україна . Карпатська Січ.

39

Культурне й релігійне життя на західноукраїнських землях в умовах іноземного панування. Політичне та культурне життя української політичної еміграції.

Історія рідного краю.

40

Практичне заняття. Срібна земля. Третя спроба утвердити незалежність України в ХХ ст.

41

Тематичний контроль з теми « Західноукраїнські землі в міжвоєнний період»

Розділ 5. Держави Азії та Латинської Америки.

22

Японія. Китай. Мілітаризація економіки, державних інституцій та суспільної свідомості населення. Зовнішня експансіоністська політика. Національна революція та боротьба за владу між КПК і Гомінданом. Чан Кайші.

23

Індія. Розгортання антиколоніальної боротьби. Махатма Ганді.

24

Країни Середнього та Близького Сходу. Розпад Османської імперії. Модернізація Туреччини та Ірану. Кемаль Ататюрк. Основні аспекти Близькосхідної проблеми.

Есе на тему «Портрет національного лідера на тлі епохи»

25

Латинська Америка. Практична робота. Азія та Латинська Америка: протиборство демократичних сил і диктаторських режимів.

26

Тематичний контроль з тем «Держави Центрально - Східної Європи, Азії та Латинської Америки»

навчальний проект. Філософія ненасильства у визвольних рухах ХХ ст. (М.Ганді, Н.Мандела)

Розділ 6. Передумови Другої світової війни.

27

Спроби перегляду Версальсько-Вишингтонської системи. Утворення вогнищ війни на Далекому Сході, Африці та Європи. Нарощення озброєнь. Політика «умиротворення» агресора. Мюнхенська угода. Антикомінтернівський пакт.

28

Підтримка Радянським союзом гітлерівського режиму. Підготовчі заходи Сталіна до військового вторгнення в Європу. Англо-франко-радянські переговори в Москві. Радянсько-німецький пакт про ненапад.

29

Практичне заняття. Міжнародні відносини в ІІ половині 1930-х рр.. у світлі історичних джерел.

Навчальний проект «Українське питання» в міжнародній політиці напередодні Другої світової війни.

Розділ 7. Друга світова війна

30

Причини, характер, періодизація, початок Другої світової війни. Воєнні дії в середині 1941-1942 рр. Дипломатія часів війни. Утворення антигітлерівської коаліції, її значення. Особливості окупаційного режиму і руху Опору. Людина під час війни. Голокост. Праведники народів світу.

31

Практичне заняття. Примусова праця у Третьому Райху. Трагедія ув’язнених у німецьких концтаборах та їх доля.

32

Капітуляція Німеччини та її союзників. Нюрнберзький і Токійський процеси над воєнними злочинцями. Політичні, економічні та соціальні наслідки Другої світової війни.

Есе «Моральний вибір у війні»

Навчальний проект «Друга світова війна в об’єктиві кінокамер»

Розділ 6. Україна в роки Другої світової війни

42

Українське питання в міжнародній політиці на напередодні Другої Світової Війни. Радянсько-німецькі договори 1939 року. Початок Другої Світової Війни. Українці в польській армії. Розкол ОУН.

43

Окупація Червоною армією Галичини, Волині, Північної Буковини, Хотинщини та Південної Бессарабії. Радянізація нових територій. Масові політичні репресії 1939-1940 рр.

44

Політичне та соціально-економічне становище в Україні напередодні німецько-радянської війни. Бойові дії у 1941-1942 рр. Відступ Червоної армії. Мобілізаційні заходи. Тактика «випаленої землі» та інші злочини комуністичного тоталітарного режиму.

45

Опір окупантам. Український визвольний рух. Проголошення Акта відновлення Української Держави. Поліська Січ.

46

Окупація України військовими Німеччини та її союзниками. Новий порядок. Остарбайтери. Військовополонені. Концтабори. Масове знищення мирного населення. Голокост. Трагедія Бабиного Яру. Праведники народів світу в Україні.

47

Українська повстанська армія. Українсько-польське протистояння. Українська головна визвольна рада. Радянський партизанський рух .

48

Бойові дії 1942-1943 рр. Бої на Лівобережжі влітку- восени 1943 р. Чорносвитники. Битва за Дніпро. Вигнання Німецьких військ та їх союзників з Правобережної та Південної України. Депортація кримських татар та інших народів Криму. Завершення бойових дій на території України.

49

Українці у військових формуваннях держав Об’єднаних Націй. Внесок українського народу в перемогу над нацизмом. Українське питання на Ялтинській і Потсдамській конференціях. Ціна війни.

50

Культура в роки війни. Освіта і наука. Література. Образотворче мистецтво. Музика та кіно.

51

Історія рідного краю.

Практичне заняття. Війна в пам’ятниках рідного краю (краєзнавча експедиція).

52

Тематичний контроль з теми «Україна в роки Другої світової війни»

Розділ 8. Повсякденне життя та культура в міжвоєнний період.

33

Найважливіші досягнення науки і техніки, їх вплив на повсякденне життя людей. Основні ідеї й течії модернізму. Розвиток кінематографу. Олімпійський рух. Найважливіші досягнення науки і техніки, їх вплив на повсякденне життя людей. Основні ідеї й течії модернізму. Масова культура в міжвоєнний період. Суспільно значимі здобутки науки та мистецтва. Розвиток кінематографу. Олімпійський рух.

Есе на тему «Кіно:від наукового експерименту до мистецтва»

34

Тематичний контроль з тем « Передумови Другої світової війни» «Друга світова війна»

35

Підсумкове узагальнення курсу всесвітньої історії

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.