і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Взяти участь
Поспішайте взяти участь у вебінарі Арт-терапія в педагогічній практиці. Емоційний розвиток особистості засобами арт-терапії
До початку вебінару залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »

СИЛИ ЛЮДСЬКОГО ХАРАКТЕРУ В РОМАНІ Ж.. ВЕРНА «П’ЯТНАДЦЯТИРІЧНИЙ КАПІТАН»

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок № ______

ТЕМА. Уславлення сили людського характеру в романі Ж.. Верна «П’ятнадцятирічний капітан»

Мета: повторити відомості про життя Ж. Верна; сформувати уявлення про роман як літературний жанр, вчитися працювати з текстом, перевірити знання тексту розділів домашнього завдання; розвивати уважність; виховувати повагу до високих моральних цінностей.

Людина — що цегла: обпалюючись,

вона стає твердою.

Б. Шоу

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань

Кросворд навпаки

  • Пригадаємо деякі події з життя Ж. Верна.

  • До слів у кросворді придумайте

тлумачення.

Відповіді

1. В якій країні жив Ж. Верн?

2. Що Ж. Верн вивчав у Парижі?

3. Д е відбуваються дії роману «Із Землі на Місяць»?

4. У якому місті народився письменник?

5. Д о якої країни хотів вирушити 11-річний Ж. Верн?

ІІ. Вивчення нового матеріалу

1. Словникова робота

Роман — великий епічний твір, що зображує історію життя багатьох героїв протягом тривалого часу.

2. Бесіда за прочитаними розділами. Робота з текстом І–ІІ розділи

- Як називалося судно, на якому пливли герої? («Пілігрим»)

- Розкажіть про пасажирів судна. Чому вони опинилися на «Пілігримі»?

- Що ви дізналися про екіпаж судна?

- Які почуття викликають у вас герої твору?

- Знайдіть у тексті описи зовнішності героїв. Доповніть їх усними характеристиками героїв.

Місіс Уелдон, Джек — хоробрі, витривалі, мужні.

Бенедикт — дивний дослідник-ентомолог.

Дік Сенд — рішучий, відважний.

Негоро — дивний, потайний.

Капітан Халл — справедливий, професіонал.

VІІ- VIII розділи

- Які герої з’являються на борту «Пілігрима»?

- Зачитайте уривки, присвячені потерпілим на судні «Вальдек».

- Хто, крім людей, був на затонулому кораблі? (Собака Дінго)

- Розкажіть, що дивного було в поведінці Дінго? Як він ставився до людей на судні?

ІІІ. Підбиття підсумків уроку

1. Складання схеми «Випробування»

- Які головні труднощі виникли в героїв роману на морському шляху? (Капітан був юним і не мав належного досвіду. Загибель екіпажу; врятовані негри не знали морської справи; підступність Негоро; буря, шторм.)

- Як поводилися герої за цих складних обставин? Які риси характеру проявили? Як ставилися одне до одного? (Вони були мужніми, сміливими, сильними духом людьми, які прагнули за будь-яких умов подолати труднощі.)

2. Робота з епіграфом

- Чи відповідає характерам героїв твору вислів Б. Шоу? Поясніть свою думку.

3. Слово вчителя

— Закінчити урок буде доречно словами драматурга Б. Шоу: «Людина — що цегла: обпалюючись, вона стає твердою».

В мире много сил великих,

Но сильнее человека

Ничего на свете нет.

IV. Домашнє завдання

Прочитати розділи 14, 17, 18, підготувати цитати до образу Діка Сенда.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

  • Додано
    11.08.2018
  • Розділ
    Зарубіжна література
  • Клас
    5 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    221
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер матеріала
    NH327053
  • Вподобань
    0
Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
2700 грн
790 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь