"Сервіси – «Google» : «Усе потрібне завжди під рукою»!"

Опис документу:
Виступ на шкільній пед(по)раді

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Сервіси – «Google» : «Усе потрібне завжди під рукою»!

Кожен педагог розуміє: для того, щоб бути успішним і популярним, треба бути актуальним. У час стрімкого розвитку інформаційних технологій та активного формування інфосфери учитель просто не має права не використовувати у своїй діяльності веб-сервіси як актуальний та зручний інструмент. Найбільш популярні й доступні «педагогічному користувачеві» сервіси Google: диск для зберігання інформації, документи, презентації, карти, електронна пошта, календарі, опитування, блоги, відеосервіси та ін.

Сервіси Google - це цілісна система, доступ до якої отримує будь-який власник облікового запису Google. Тобто, перший крок - це реєстрація акаунта, того самого ключика, який відкриє двері в світ Google.

Сьогодні Google пропонує користувачеві 48 служб і 14 інструментів. Google Сервси - веб-додатки, що вимагають від користувача наявності браузера та інтернет-підключення. Це дозволяє використовувати дані в будь-якій точці планети і не бути прив'язаними до одного комп'ютера. Перевага сервисів й інструменів Google – наявність централізованого сховища даних.

Почати слід з вивчення Google Диска (Google Drive). Google Drive - це файловий хостинг, створений і підтримуваний компанією Google. Його функції включають зберігання файлів в Інтернеті, загальний доступ до них і спільне редагування. Таким чином, сервіси Google допомагають організувати спільну роботу колективу користувачів в режимі онлайн, тобто сформувати нову освітню середовище, яке сприятиме активізації пізнавальної діяльності учнів, розвитку їх аналітичних і творчих здібностей.

Якщо у Вас є Google Диск і доступ до мережі, Вам більше не потрібно турбуватися про те, що Ви десь щось забули, втратили і т.п. Вся Ваша інформація буде завжди доступна для скачування або редагування. Більш того, завантаження на Google Диск - це вже електронна публікація, тому що загальнодоступні документи на Диску індексуються пошуковими системами.

До складу Google Диска (Google Drive) входять Google Документи, Таблиці та Презентації - набір офісних додатків для спільної роботи над текстовими документами, електронними таблицями, презентаціями, кресленнями, веб-формами та іншими файлами

Оскільки найважливіша перевага сервісів Google - взаємодія, діалог, колективна робота, то необхідною умовою ефективного використання цих нових інструментів є організація взаємодії. Можливість створити «колектив учасників» надає ще один інструмент Google - поштовий сервіс Gmail. Саме за допомогою поштової розсилки здійснюється координація взаємодії. Робота онлайн надає безмежні можливості для формування кількісного і якісного складу групи: підключення до проекту обмежена тільки дозволом доступу до Googlе Документу, Формі, Таблиці, Презентації, який надає організатор: або за посиланням - для всіх, або через поштову розсилку - для строго обмеженої групи . А для того, щоб вибудувати етапи реалізації будь-якого проекту використовуємо Google Calendar - ефективний інструмент планування і організації. Він дозволяє задавати час зустрічі, створювати повторювані заходи, встановлювати нагадування, а також запрошувати інших учасників (їм висилається повідомлення по електронній пошті). Одне з ключових переваг цього сервісу - можливість спільного використання календаря. Його можна показувати обраним користувачам, що дозволяє планувати загальні зустрічі. Інша важлива перевага: календар минулих подій служить своєрідним архівом дат і подій.

Blogger - веб-сервіс для ведення блогів, за допомогою якого будь-який користувач може завести свій блог, не вдаючись до програмування і не піклуючись про встановлення та налаштування програмного забезпечення. Специфікою блогів, створених за допомогою Blogger, є можливість спільного редагування блогу колективом авторів, що відкриває перед педагогом перспективи створення колективних проектів, причому як безпосередньо в навчанні і вихованні, так і в системі підвищення кваліфікації та в поширенні ефективного педагогічного досвіду.

YouTube - відеохостинг, що надає користувачам послуги зберігання, доставки та показу відео. Користувачі можуть додавати, переглядати, коментувати і ділитися тими чи іншими відеозаписами. Завдяки простоті і зручності використання YouTube став одним із найпопулярніших місць для розміщення відеофайлів і третім сайтом у світі за кількістю відвідувачів.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.