і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Сенсорні системи смаку та нюху

Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
3600 грн
1080 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №OI255177
За публікацію цієї методичної розробки Романюк Євгенія Вадимівна отримав(ла) свідоцтво №OI255177
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Сенсорні системи смаку ,нюху

Мета уроку :розглянути загальну характеристику систем смаку та нюху

з'ясувати ї х функції для організму

познайомити із особливостями розпізнавань смаку язиком

ознайомити учнів із будовою систем смаку та нюху

розвивати зв'язне мовлення

виховувати пізнавальний інтерес

Тип уроку :комбінований

Обладнання :підручник ,зошит ,таблиці зі схемами структури сенсорних систем ,таблиці зі схемами будови смакового і нюхового аналізаторів

Хід уроку

І. Організаційний момент

Привітання із учнями

Перевірка готовності до уроку

Запис відсутніх

ІІ. Актуалізація опорних знань

  • Які оболонки має око?

  • Яку функцію виконує кришталик ?

  • Який елемент ока сприймає зображення ?

  • Що таке акомодація ?Як вона відбувається ?

ІІІ. Мотивація пізнавальної діяльності

Діти ,коли ви замріяні ідете зі школи додому ,чи може вас щось відволікти від думок ?

Я думаю ви час то ідучи зі школи відчуваєте різні запахи ,які можна відчути із різних подвір"їв та будівель .(запах квітів ,приготування різних страв ). Чи звертали ви увагу ,що при тому як ви відчуваєте запах ви можете відчути навіть смак їжі .(запах супу та борщу ,смажені млинці чи котлети ...) . На сьогоднішньому уроці ми з вами спробуємо пояснити зв'язок між цими двома системами .

IV.Вивчення нового матеріалу

Діти а завдяки чому ми здатні сприймати запахи?

  • Будова нюхової сенсорної системи: нюхові рецептори, нюховий нерв, нюхова зона (найкоротший зв’язок головного мозку з навколишнім середовищем)

  • периферичний відділ – ніс, у якому розміщені хеморецептори;

  • провідниковий відділ – нюховий нерв, утворений І і V парами черепно-мозкових нервів;

  • центральний відділ – нюхова зона, розміщена у головному мозку: нюхової цибулини, звязки з гіпоталамусом.

Діти,а хто з вас може пояснити ,що таке запах ?

За́пах — особливе відчуття присутності деяких летких речовин у повітрі, що здійснюються хімічними рецепторами нюху, що знаходяться в носовій порожнині людини або тварин.

А які існують основні види запахів ?

Діти ,а чи можемо ми відчувати за допомогою запаху смак ?І що взагалі таке смак ?

Будова смакового аналізатора:

- рецептори смакового аналізатора розміщені у виростах слизової оболонки порожнини рота – смакових сосочках. Вони розсіяні по мякому піднебінні, глотці, особливо багато їх на поверхні язика. Усього близько 9 тис.

- Смаковий нерв (VІІ і ІХ п. черепно-мозкових нервів).

- Смаковий центр: догастий мозок, таламус, звязки з гіпоталамусом.

А що ж таке смак ?

Смак - це відчуття, що виникає в ротовій порожнині під дією різних речовин, переважно на рецептори смаку

Де розміщені рецептори різних видів смаку?

Смаки

Зони чутливості до смаку

Подразник

Солодкий

Задні краї язика

вуглеводи, а також деякі спирти й амінокислоти (будівельні блоки білків)

Гіркий

Корінь язика

більш ніж на 100 різних речовин, зокрема, на кофеїн і нікотин

Кислий

Кінчик язика

взаємодія кислот зі слиною

Солоний

Передні краї язика

Взаємодія з хлорид натрієм (кухонною  сіллю)

«Умамі» (з японської - «смачний»), так званий «смак м'яса»

Середня частина язика

Викликає амінокислота глутамат

Схема роботи смакового аналізатора:

а) з різних ділянок язика надходить інформація про характер смаку смаковими хеморецепторами (перетворюють хімічний стимул у нервовий імпульс);

б) імпульс по нервових шляхах передається до ЦНС ;

в) від довгастого мозку прямує до гіпоталамуса, таламуса та скроневі ділянки кори великих півкуль головного мозку, де формуються відчуття.

Чутливість смакових рецепторів залежить від органів травлення, зокрема шлунка: сигнали від «ситого» шлунка знижують активність смакових рецепторів, від «голодного» — підвищують.

Яке ж значення смаку ?

Значення смаку:

  • регулює надходження хімічних речовин до організму та якість їжі,

  • травлення (сприяє виділенню травних соків),

  • формування апетиту.

V.Підсумок уроку

  • З чого складається нюхова сенсорна система?

  • Яке значення має відчуття смаку?

  • Як виникає відчуття смаку?

  • Розкажіть схему роботи смакового аналізатора

VI. Домашнє завдання

1) Вивчити параграф 46 (Н.Ю.Матяш)

2) Підібрати цікаву інформацію про вплив ароматичних речовин на здоровя.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

  • Додано
    25.02.2018
  • Розділ
    Біологія
  • Клас
    8 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    2563
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    2
  • Номер матеріала
    OI255177
  • Вподобань
    0
Курс:«Основи фінансової грамотності»
Часнікова Олена Володимирівна
72 години
3600 грн
1080 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №OI255177
За публікацію цієї методичної розробки Романюк Євгенія Вадимівна отримав(ла) свідоцтво №OI255177
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти