Полтава Леонід "Ловець блискавки"
Робота складається з 12-ти тестових завдань.
Завдання 1-12 містять по чотири варіанти відповіді, з яких лише один правильний.
Полтава Леонід "Ловець блискавки"
У Медінет Абу, багатому місті старого таємничого Єгипту, одного дня пройшла дивна чутка: якийсь мудрець завтра вранці за містом буде ловити небесні блискавки!
Цілу ніч бив над Медінет Абу грім, блискавиці золотими вужами пробігали по хмарах, аж одна з них впала сторч на місто — і все навколо освітила пожежа.
Блискавиця влучила в будинок купця. Ніхто з нього не вийшов живим. Чи були люди забиті громом, чи не встигли вихопитися з вогню, так і залишилося невідомим.
Ранком небо трохи прояснилося, але ліва його половина була чорна, мов вороняче крило. Дощ майже перестав, тільки розгнівані боги все ще посилали громи на налякану, притихлу землю.
Та ось на вулицях все більше й більше народу. Всі поспішають, проходячи повз пишні міські ворота з високими щоглами, побудовані ще фараоном Рамзесом Третім.
Людей вела за місто цікавість: хто ж то такий всемогутній, що ловить блискавку? Як він це робить? Чи боги не покарають смертю того навіженого мудреця? На околиці міста, де починалося поле, зібрався цілий натовп.
Єгиптяни — люди допитливі й цікаві. Були тут і звичайні ремісники, і багаті купці з дружинами, і, навіть, один жрець. Всі були здивовані виглядом мудреця. Але він не звертав уваги на своє лахміття, ні на натовп. На плечі ніс довгу металеву палицю і пильно дивився в небо. Хмари за вітром підсувалися ближче й ближче.
Юрба єгиптян починала хвилюватися: а що, коли ті хмари йдуть до міста таки з наказу того обірваного мудреця? А що, коли він спрямує на них удар грому? Адже він чужинець, не місцевий!..
Тим часом мудрець відійшов на віддаль лету стріли, став і підняв догори руки. Сухі уста його шепотіли якісь закляття. Потім він сплеснув долонями. На цей знак вибіг із натовпу його слуга. Удвох вони поставили сторч металеву палицю і почали втискати її в землю. Потім швидко відбігли від неї і впали ниць, показуючи рухами людям зробити те саме. Висока металева палиця міцно стриміла в землі, а її вершечок злегка тремтів.
Грім бив щораз частіше. Здавалося, що в небі не хмари клубочуться, а обвалюються скелі. Великий натовп лежав на землі, боячись підвести голови. І в той час вогненна стріла блиснула в усіх перед очима. Вона вдарила просто в металеву палицю і, посковзнувшись по ній, пішла у вологу від дощу землю.
Зойк страху і здивування пролунав у полі — єгиптяни не вірили своїм очам. Обірваний мудрець встав. У цей час знову загуркотіло в небі і нова стріла-блискавиця влучила з виляском у металеву палицю, аж трава навколо неї пожовкла. Ще, і ще, і ще бив грім — і мало не кожного разу чародійна палиця ловила небесний вогонь. Гнів богів не був для неї страшний!. .
***
Від того часу місто Медінет Абу вже не боялося ударів грому. Начальник міста запросив мудреця до себе. За кілька днів з наказу мудреця робітники обкували залізом і позолотили високі щогли на міських воротах — найвище за все, що було в місті.
Тепер чекали нової громовиці, а мудрець-чужинець — вирішення своєї долі: коли блискавка підпалить хоч один будинок, його покарають смертю; коли ж ні, він буде обдарований по-королівськи.
Не раз і не два били громи. Позолочені вершки щогол на високих міських воротах ловили страшний вогонь блискавиць і передавали його без ніякої шкоди в зволожену землю.
Тоді з великими почестями й подарунками відпущено мудреця, що звався Нум — винахідника першого в світі громовідводу.
Старий Єгипет уже не боявся зловіщого грому.
Це діялось в 1300-му році до Різдва Христового