• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Туризм
  • Семенівка, будинок лікарні, в якій фельдшер І.А.Жернокльов в період тимчасової окупації села фашистами врятував поранених радянських воїнів

Семенівка, будинок лікарні, в якій фельдшер І.А.Жернокльов в період тимчасової окупації села фашистами врятував поранених радянських воїнів

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Історичні та памятні місця Зачепилівського району

Семенівка, будинок лікарні, в якій фельдшер І.А.Жернокльов в період тимчасової окупації села фашистами врятував поранених радянських воїнів

Величезні дерева обступили цей невеличкий цегельний будинок фельдшерсько-акушерського пункту села Семенівки, який нічим не виділяється серед інших будівель. Хіба що – паркан відсутній.

Але саме з цим будинком пов’язані пам’ятні події часів Великої Вітчизняної війни. В семенівській лікарні більше 30 років працював Іван Андрійович Жернокльов, який і під час фашистської окупації не забував про свій людський обов’язок – допомагати людям боротися з недугою, рятувати їм життя.

Осінньої ночі 1941 року на місце нещодавнього бою, який вдень точився на підступах до села, фельдшер Жернокльов разом з дружиною, вчителькою місцевої школи Пелагією Іванівною та домашньою робітницею Марусею зібрали в приміщенні сільської лікарні вісімнадцять бійців і командирів Червоної Армії, які зазнали різних поранень. Їх перев’язали, нагодували (тих, хто міг їсти). Вклали на оберемки соломи, яку заздалегідь постелили на підлозі.

Виходжувати поранених допомагало все село – ніхто не відмовлявся давати продукти для червоноармійців.

Та не забарилися навідатися до медпункту і представники “нової влади” – німецький офіцер з солдатами. “Це селяни хворі на тиф”, -відповів фельдшер на їхнє запитання.

Під час лютневих боїв 1943 року І.А.Жернокльов влаштував у себе на лікування ще девять поранених.

З 27 бійців померло двоє – ніщо не могло їх врятувати, всі зусилля старого фельдшера виявилися марними.

Та не тільки поранених рятував Іван Андрійович під час Великої Вітчизняної війни. Не один десяток юнаків і дівчат отримали від нього фіктивну довідку про “хворобу”, яка давала їм можливість уникнути відправлення в Німеччину.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 12 червня 1944 року Іван Андрійович Жернокльов був нагороджений орденом Вітчизняної війни І-го ступеня, а його дружина Пелагія Іванівна – орденом Вітчизняної війни ІІ-го ступеня.

У 1945 році Харківське книжково-журнально-газетне видавництво в серії “Славні сини Харківщини” випустило книжку Рафаїла Брусиловського “Серця відважних”, в якій розповідається про подружжя Жернокльовів.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ІСПАНСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
2
дн.
2
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!