+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о
Предмети »
Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Сценарій зустрічі з учасниками АТО

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема :Зустріч з воїнами АТО до Дня захисників України

«Герої живуть поруч..»

Мета:  Виховання у школярів внутрішньої свободи та поваги до держави, любові до Батьківщини, національної свідомості, гідності, усвідомлення приналежності до рідної землі, українського народу, гармонійне виявлення патріотичних почуттів, надання допомоги воїнам АТО. 

Ведучий 1. Вітаємо вас на нашому заході, присвяченому Дню Збройних сил України! День Героїв або Свято Героїв — щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передовсім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА .

Ведучий 2. А зараз найбільші наші герої – це воїни АТО, які воюють, воювали і полягли на сході України, захищаючи нашу землю.

Сьогодні у нас гості учасники АТО Бринюк О.М. та Моргун О.І. Вони завітали до нас по запрошенню, щоб поговорити з вами, про те, що треба бути патріотами, любити свою землю, захищати її в тяжкі часи, як робили наші предки, як роблять зараз ваші діди, батьки, брати. Ми пізніше надамо їм слово.

Учень 1. Війна – це жах..
Учень 2. Війна – це руйнація...

Учень 1. Війна – це смерть…

Учень 2. Офіційно її немає, та  вона поруч щодня.

Учень 1. Але є ті, для яких Батьківщина більша за життя – герої, які не вмирають.
Учень 2. Вже занадто багато ми чуємо кожен день про кроки війни.

І навряд чи ми спокій відчуємо, поки гинуть Вкраїни сини.

Учень 1. Прокидається кожна людина лише з думкою, кожного дня:

Стала  б мирною моя Україна…–  Хай скінчиться війна…

Ведучий 1. 23 роки Україна не знала війни. Наш народ пишався тим, що у буремні 90-ті,Україні вдалося зберегти мир. Але війна не обійшла нашу державу тепер. Ще три роки тому ми з вами не знали дуже багатьох слів, пов’язаних з війною, тепер же майже кожну родину так чи інакше опалило полум’я військових дій. Раніше ми не особливо звертали увагу на слова «слава Україні – Героям слава», а тепер ці слова набули нового змісту.

Наразі вже точно зрозуміло, кому ці слова адресовані, і ні в кого немає сумнівів, що ці герої – хлопці, які зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України.

Ведучий 2. Слова «Слава Україні – Героям слава» перестали бути просто вітанням, це вже віддання шани найкращим, котрі у найважливіший момент нашої держави не злякалися і пожертвували собою заради своєї Батьківщини, а також є засвідченням справжнього патріотичного подвигу.

Коли перед очима кадри з новин, світлини поранених та загиблих героїв, дивлячись їм у вічі, ми розуміємо, що вислів «душу й тіло ми положим за нашу свободу» став для сучасної історії української нації не просто словами з гімну, це стало станом душі.

Ведучий 2.

Нам невідомі всіх їх імена,

Хто їх чекає, хто за ними плаче,

Де їхній дім, як їм болить війна,

Яке в них серце - щире чи терпляче.

Ведучий 1.

Як страшно їм, коли усе горить,

Коли руїни, смерть перед очима,

І як в бою важлива кожна мить,

Які в них білі крила за плечима. 

Ведучий 2.

Нам невідомі мрії й здобуття,

Всі їхні рани, всі слова прощання,

Вони - солдати, що кладуть життя,

Заради нас і мирного світання.

Ведучий 1.

І без імен помолимось за них,

За трошки вдачі світлої, простої.

В час зрад страшних і втрат таких гірких,

І без імен вони для нас герої.

Ведучий 2Ніщо так не об’єднує людей, як біда. Сьогодні вона на всіх одна… Війна. Ще кілька років тому, ми не могли собі і уявити, що знову на нашу Батьківщину прийде війна. Люди об‘єдналися проти російського агресора. На полі битви – захисники, воїни.

Ведучий 1Це бійці, що зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України, лікарі, які в мирний час спасають поранених в АТО, волонтери, на плечах яких тримається наша армія.

Ведучий 2Важка це праця захищати мир! Односельчани, вихідці з нашого села є учасниками АТО. Вони залишили свої домівки і нашу квітучу Буковинську землю, щоб захищати Україну, її волю, її незалежність. Багато із наших земляків пішли на війну добровольцями. Їм болить те, що розривають на шматки нашу землю, і ми віримо, що вони відстоять цілісність нашої держави, її волю, її пісню, золоті українські жита і мир. Нам є що захищати, нам є що берегти! І цей святий обов’язок виконують воїни незалежної України.

Список учасників АТО з Карнаухівки

Ведучий 2. В прагненні підтримати наших відважних воїнів єднаються і дорослі і діти. Тому сьогодні у цьому затишному залі ми раді теплій зустрічі із своїми героями – земляками та їхніми рідними.

Тож сьогодні ми вітаємо наших героїв - воїнів – земляків, яких ми запросили, щоб сказати їм найщиріші слова вдячності за їх відвагу, мужність та героїзм.

Ведучий 1. Дані про загиблих і поранених є приблизними – реальні цифри можуть виявитися значно вищими, оскільки сотні людей вважаються зниклими безвісти, а сотні тіл ще не впізнані. Солдати добровольчих загонів та регулярної армії віддали життя за кожного з нас!

Учень 2.

Від крові захлинається земля,

Від болю сльози навертаються на очі…

Ми ж українці, ми одна сім’я!

Й ганьба тому, хто це забути хоче!

І голову схилив старий Тарас –

Не вірить він, що брат пішов на брата.

Невже даремно він боровсь за нас?!

Пройшов крізь біль і величезні втрати? 

Ні! Мова солов´їна оживе!

Нам вороги не будуть докучати,

Бо що людина сіє, те й пожне,

А злих людей давно чекають грати.

Ми переможем, хоч ціна – життя

І знов здобудемо оту свободу,

В яку він вірив, і щасливе майбуття,

Яке хотів він для свого народу

 Ведучий 1 Війна несе незліченні втрати . В результаті бойових дій в Україні загинули 1052 військовослужбовців, понад 4000 зазнали поранень . 400бійців вважаються зниклими безвісти, 399 перебувають у заручниках в проросійських бойовиків. Солдати добровольчих загонів та регулярної армії віддали життя за кожного з нас!

Ведучий 2. Не обійшла біда і Карнаухівку

Ми просимо хвилиною мовчання вшанувати нашого земляка Мєльнікова Олександра і всіх солдатів, які загинули на війні, захищаючи нас, і які назавжди в нашій пам’яті залишаться героями.

( звучить «Гей,пливе кача»)

(Хвилина мовчання)

Ведучий 1. Прошу сідати.

Учень 4.

Не відболить війна для тих, кого нема,

Котрі сидять по ліву руку Бога,

І просять в нього, щоб прийшла  весна

І проросла  священна перемога 

Із крові їх. Війна не одпече:

Осколки міцно врізались у тіло.

І побратим, підставивши плече,

Не витягнув… А поле болем біле…

Не відростуть обрубки рук і ніг,

Їх не замінять дорогі протези —

Хто півжиття згубив на цій війні,

Не слухає новин брехливі тези… 

І не замінять матері синів

Меморіали, тесані з каміння.

Вони холодні, як прожиті дні

В самотності. Обрубане коріння

Малих дітей. За що держатись їм?

За Батьківщину? А вона їх знає?

Байдужість влади згірше всіх боїв,

Та це до часу – все в житті минає.

Лише війна для нас не відболить… 

Ведучий 1. Дорогі наші захисники! Ми розуміємо, що вам важко говорити про війну, тому що дуже свіжі рани від тих втрат, про які ви знаєте, болючими є спогади, бо ви бачили в лице криваве обличчя смерті. Але тільки ви можете розказати молодому поколінню, як треба захищати Батьківщину.

– Розкажіть, будь ласка, як ви потрапили на Схід України і в яких рядах ви служили?

– Війна на сході України йде вже три роки. За цей час було декілька важких військових операцій, де українські війська понесли великі втрати, це Дебальцеве, Донецький аеропорт, Савур-Могила, бої під Слов’янськом та інші. Шановні воїни, звертаємось до вас: що, на ваш погляд, є найважливішим в умовах важкого бою?

– Ми знаходимось у глибокому тилу відносно місць бойового зіткнення, тому пересічні громадяни по-різному дивляться на події щодо АТО. Багато хто вважає. що російських військ там немає. Шановні воїни, ви не просто учасники – ви свідки тих подій і знаєте, хто ж воює з українською армією. Розкажіть, будь ласка.

– Якщо можна про це говорити, скажіть, чи є чіткий кордон між сторонами військового конфлікту?

– Багато розмов, повідомлень ЗМІ є про дотримання чи не дотримання військовими Мінських угод на Донбасі. Що ви можете сказати з приводу цього? Чи виконуються ці угоди з української і ворожої сторін?

– Ви, як військові, що були на передовій у самому пеклі, скажіть, чи відчували ви там підтримку з боку нашої влади і українського народу.

– Ми знаємо, що вам боляче говорити про бої, втрату друзів, про ти жахи, що ви пережили. Але, може, хтось з вас хоче згадати і висловити побажання молодому поколінню, своїм друзям та рідним.

Ведучий 2. Дорогі наші, рідні Герої! Немає слів, якими можна подякувати за Ваш подвиг! Але ви знайте, що щира дяка – у серці кожного з нас. Дякуємо вам за наше мирне життя! Дякуємо за те, що ми можемо прокидатися у теплих ліжках! Дякуємо, що ми не чуємо свисту куль, не знаємо «градів» і «ураганів»!

Низький вам уклін за ваш героїзм! (Вручити квіти).

Ведучий 1. Поки чоловіки перебувають на фронті, війна оселяється і в серцях їхніх рідних. Вони теж ведуть щоденний бій, хвилюються, переживають, моляться, чекають звістки від своїх синів, чоловіків, батьків. Але найбільший тягар на серці у матерів.

Ведучий 2.

Всіх до одного ми повинні пам’ятати,

Хто нас в цей час тяжкий на Сході захищав,

Щоб знала кожна вбита горем мати,

Що недаремно син життя своє віддав.

Ведучий 2. Пропонуємо переглянути відеофільм про наших хлопців, створений під час пошукової роботи під керівництвом шкільного бібліотекаря Рахнівської школи Лазарук Лесі Іванівни. На жаль, у фільмі розповідається не про всіх воїнів АТО, але пошукова робота продовжується і фільм буде доповнено.

Перегляд відеофільму «Хоробрі серця» 

Ведучий 1.

Джерельний тихий спів води,

Безкрайнії степів простори,

І смерековії ліси,

Широкі плаї, і крутії гори!

Ведучий 2.

Духмяний хліб на рушнику,

Гостинно розпростерті руки,

Щасливу матері сльозу,

І дідуся з веселим внуком

Ведучий 1.

За бескиди й дніпровські схили,

За наш пісенний славний рід,

За пломінь в косах у калини,

І за чумацький небозвід!

Ведучий 2.

За нашу рідну Україну,

Щоб зберегли ви на віки -

Низький уклін і тричі "СЛАВА!"

герої наші - захисники!

Ведуча1 .

Ми – українці! Гордо кажу вголос!

Ми – з України! Серце промовля!

Ми – із країни, де так щедро родить колос,

І синь небесна душу ожива!

Ведучий 1. Без усякого сумніву, мине зовсім небагато часу і про цих героїв писатимуть книги, зніматимуть кінофільми, на прикладах беззавітного служіння рідній Батьківщині, беззаперечного виконання священного обов’язку – стати на захист кордонів держави, коли в цьому є гостра потреба, – виховуватиметься не одне покоління українців. Бо вони – справжні герої, які у нерівному двобої із терористами, російськими найманцями протиставили їм свій патріотизм, відповідальність, безмежну любов до країни, яку ототожнюють зі своїм рідним краєм, найдорожчими людьми. І саме за це їм наша людська вдячність і низький уклін.

Ведучий 2.

Хай живе Україна!

Слава Україні!

Всі. Героям слава!

Зустріч з учасником АТО Бринюком О.М.

Зустріч з учасником АТО Моргуном О.І.

Опис документу:
Виховання у школярів внутрішньої свободи та поваги до держави, любові до Батьківщини, національної свідомості, гідності, усвідомлення приналежності до рідної землі, українського народу, гармонійне виявлення патріотичних почуттів, надання допомоги воїнам АТО.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Соціальне партнерство закладу позашкільної освіти та сім’ї»
Просіна Ольга Володимирівна
36 годин
590 грн
590 грн