До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
6
міс.
0
4
дн.
1
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Сценарій "Зустріч з воїнами-інтернаціоналістами"

Опис документу:
Війни – найбільші трагедії в історії людства. 15 лютого ми відзначаємо як день виводу військ з Афганістану. Школярі, слухайте! Дивіться! Запам’ятовуйте! Поряд з нами воїни-інтернаціоналісти. Сьогодні ми говоримо їм слова вдячності і даруємо квіти.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

30-річниця виводу військ з Афганістану.

Учень. Шановні гості,  воїни-інтернаціоналісти, діти. Що таке війна?  

Чому  люди асоціюють це слово з лихом великого масштабу?  Чому сьогодні, у ХХІ столітті, ми продовжуємо чути про страхітливі факти, які доносяться до нас з екранів телевізорів, ЗМІ, Інтернету?

     Учениця. Війни – найбільші трагедії в історії людства. Найбільш кровопролитною була Друга світова війна, яка увійшла в історію як найбільш жорстока за кількістю жертв і масштабами руйнування. Сьогодні ми поговоримо з вами про афганську війну, яка невгамовним болем залишилась  у серцях багатьох наших співвітчизників.

   Учень. Також ми зібрались, щоб вшанувати воїнів-інтернаціоналістів, учасників бойових дій в Афганістані та інших країнах.

    Учениця. На нашому святі присутні: голова Орлянської сільської ради Савченко Володимир Васильович та воїни-інтернаціоналісти:

 1. Бойченко Володимир Петрович

 2. Виборнов Ігор Олександрович

 3. Вовк Григорій Анатолійович

 4. Гречко Олександр Миколайович

 5. Гурильов Юрій Іларіонович

 6. Сало Микола Миколайович

 7. Ейсмонт Василь Васильович

 8. Каплюк Володимир Павлович

 9. Катренко Василь Казимирович

 10. Куниця Костянтин Анатолійович

 11. Нагірняк Олег Вікторович

 12. Титаренко Віктор Володимирович

 13. Дяченко Сергій Миколайович

 14. Смішко Віктор Васильович

 15. Луценко Михайло Павлович

 16. Гринь Микола Миколайович   

Учень. 25 грудня 1979 року радянські війська були введені  в Афганістан для надання  допомоги місцевому населенню в захисті від банд. Для тисяч солдат, їх батьків, матерів, сестер розпочалася жорстока кривава війна, яка тривала  понад 9 років.

    Учень. Потрапивши на палаючу афганську землю наші воїни-інтернаціоналісти всім серцем прийняли її біль, як свій, і до останнього подиху захищали інтереси її багатостраждального народу.

   Учениця. За офіційними даними за весь час афганської війни у ній взяло участь 620 тис. військовослужбовців і 21 тисяча робітників та службовців. Загинуло в цій війні 14 453 особи, з них убито в бою 9511, померли від ран і хвороб 3203, загинули в аваріях, катастрофах 1739, пропали безвісти 292.

   Учень.  З України через афганську війну (1979-1989) пройшли 160 тис. осіб. Не повернулося з війни 3360. Із них: загинуло 3280, пропало безвісті 80, поранено понад 8 тис, стали  інвалідами 3560 осіб. Після війни померло від ран, захворювань більше, ніж загинуло. Кількість інвалідів збільшилось вдвічі. Такі соціальні наслідки Афганської війни.

Учениця. 15 лютого ми відзначаємо як день виводу військ з Афганістану.

Ветерани-афганці! Скільки горя випало на ваше покоління! Але ви мудрі. Ви умієте прощати і любити. Для тих, хто побував в Афганістані,  і зараз перед очима постають  жахливі картини боїв, обличчя товаришів, які загинули, а ночами сняться кошмарні сни.

Учень. Для того, щоб зігріти Вам душу, відволікти від гірких спогадів, ми запросили Вас сьогодні для спілкування.

Учениця. Війни бувають різними, але в кожній з них є солдат, який чекає на листи від дорогих йому людей. Саме вони є найбажанішими іскрами, які запалюють вогнище віри. Таку іскру ми даруємо Вам.

(Художні номери)

Учень. Запрошуємо на сцену тих, хто виконав бойове завдання, вірний військовій присязі, проявили мужність і стійкість у важких та непередбачуваних ситуаціях - наших гостей. (Вихід гостей на сцену)

  Учениця. Школярі, слухайте! Дивіться! Запам’ятовуйте! Поряд з нами воїни-інтернаціоналісти. Сьогодні ми говоримо  їм слова вдячності і даруємо квіти. До слова запрошуємо заступника директора з навчально-виховної роботи Лисенко Світлану Олександрівну.

Учень. Зі словами привітання Савченко Володимир Васильович

(вручення квітів, грамот, грошові винагороди)

Бондаренко Руслана вірш «Спасибі ВАМ!»                             

Учениця. Чи є у війнах переможці? Ні. У війнах не може бути переможців, бо всі в них переможені тим, що війна – це смерть, яка забирає найдорожче у людини – її життя; бо війна – це каліцтво, як духовне, так і фізичне; бо війна – справжній ад. Можна побудувати дороги, нові міста,  зорати поле  і посіяти зерно, підняти господарство. Але примусити  битися серце у мертвої людини – неможливо; залікувати зранену душу, не залишивши  величезного рубця – неможливо; не бачити страхітливих снів, коли йдеш у бій і втрачаєш друга – не-мож-ли-во.

   Учень. Закінчилась війна. Багато молодих воїнів-інтернаціоналістів були нагороджені орденами і медалями. Але найвищою нагородою для тих, хто уцілів, є життя, а для загиблих – пам’ять.

Учениця. Прошу встати й вшанувати пам’ять про загиблих у всіх війнах! Запалимо свічу пам’яті про мужніх і дорогих синів України, яким судилось увійти в безсмертя (свічу запалює колишній воїн-афганець) пісня «Зажгите свечи»

Слово надається учасникам бойових дій.

Учень. Шановні ветерани-інтернаціоналісти. Прийміть найкращі побажання у зв’язку з 30- річницею закінчення бойових дій в Афганістані. Щастя, здоров’я, успіхів, миру, душевного спокою, злагоди, добробуту у нашому великому домі— нашій Україні!

Пісня «Мир без війни»

 • 14.03.2019
 • Виховна робота
 • 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас, 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас
 • Конспект
 • 191
 • 0
 • 1
 • Стежити

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Воркшоп як інноваційна освітня технологія»
Швень Ярослава Леонідівна
36 годин
590 грн
590 грн