Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Робота над граматичною будовою мови на корекційних заняттях з розвитку мовлення для дітей з ООП
»
Взяти участь Всі події

Сценарій заходу " Світ Мультиплікації"

Виховна робота

Для кого: 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас

21.07.2021

278

9

0

Опис документу:
Сценарій "Світ мультиплікації". Для молодших класів. Захід розрахований на 1.5 години. Обладнання: звукова апаратура, ноутбук, проектор, екран мультимедійний. Проілюстровано сучасні здобутки української мультиплікації.
Перегляд
матеріалу
Отримати кодРозробка виховного заходу

«Зроблено в Україні. Категорія «Мультфільми»
Виховний захід є захистом однієї з багатьох категорій загальношкільного проекту « Зроблено в Україні», а саме – категорії «Мультфільми».

Мета виховного заходу: познайомити дітей з надбаннями української мультиплікації; сформувати уявлення про механізм створення анімаційних фільмів; прилучати дітей до національної культури; сприяти патріотичному вихованню, пробуджувати національну свідомість; розвивати фантазію, образне мислення дітей; виховувати любов до природи та рідного краю.

Обладнання: мультимедійне обладнання.Доброго дня, всім присутнім! Чи любите ви несподіванки і сюрпризи?

А відкриття і здивування? Сподіваємось, що наше свято буде саме таким, адже запросили ми вас на мистецьку зустріч.

(Перегляд фрагмента мультфільму «Капітошка»)

Приємно бачити, що на кожному обличчі з’явилась усмішка, адже всі зрозуміли, що на нас чекає.

А чекає на нас захоплююча подорож у світ мультиплікації. До вашої уваги - захист проекту «Зроблено в Україні». Категорія «Мультфільми»!

Дітки, дозволь поцікавитися,чи любите ви мультфільми?

Хіба їх можна не любити?! Адже, вони – барвисті і яскраві, а ще - це неймовірні пригоди, цікаві історії, чарівні перетворення, улюблені герої…До речі, а , хто ваш улюблений герой мультфільму?

Мабуть, не варто перелічувати, бо не вистачить часу! Стривайте, я от про що подумав. Давай краще поговоримо про те, як знімають мультфільми і, головне, хто цим займається?

Діти, може ви знаєте, хто створює мультфільми? (Мультиплікатори, художники, актори)

Кожен з вас не уявляє, яка це важка і клопітка праця. Робота мультиплікатора передбачає дорослий професіоналізм і дитяче сприйняття світу. То ж як зробити мультфільм? Відповісти на це питання нам допоможе справжній художник - мультиплікатор.

Відео 1


Історія мультиплікації досить солідна, а це вже привід для створення музею. Сьогодні ми разом з Капітошкою побуваємо у музейних павільйонах української анімації. То ж часу не гаймо, у подорож вирушаймо!

Зараз ми в павільйоні мальованої анімації. Це найпоширеніший вид мультиків, герої яких малюються вручну.

Українські аніматори створили багато мальованих мультфільмів. Звичайно, всіх перелічувати я не буду, згадаю лише про деякі з них. Пізнаєте цих персонажів?

(Відповіді)

Мультфільми «Котик і Півник» та «Кривенька качечка» зняті за мотивами відомих українських казок.

Зараз, дітки, не зівайте

Весело відповідайте,

І загадку відгадайте.


З'їла жінка горошину,

Згодом народила сина.

Виріс, як з води хлопчина,

Захищать пішов родину.

Бивсь зі змієм булавою

Врятував братів з сестрою.

Дам подумать тільки трошки

Хлопця звуть?

Котигорошко!

Котигорошко та його друзі – Вернидуб, Крутивус, Вернигора - герої мультфільму «Пригоди Котигорошка та його друзів», який вийшов на екрани у 2013 р. Як і в улюблених казках, вони потраплятимуть у веселі та небезпечні пригоди.

Та особливе місце серед мальованих мультфільмів займають пригоди козаків, перші серії яких було знято 50 років тому, а останні - рік назад. Головні герої - три запорізькі козаки, сміливі, веселі і винахідливі.

Чи знаєте ви, діти, в які пригоди потрапляли козаки?

І куліш варили,

І в хокей грали,

І українських дівчат з неволі визволяли.

А ще по сіль їздили,

Інопланетян зустрічали…

Мушкетерам допомагали і, навіть, на чемпіонаті світу в футбол грали.

Та що там говорити… Увага на екран….

( Перегляд серії нового мультфільму « Пригоди козаків»)

Чи сподобалось вам у павільйоні мальованої анімації?

А на черзі – павільйон об’ємної анімації, де на нас чекає екскурсовод…

Я вітаю вас, друзі, в павільйоні об’ємної анімації.

Героями таких мультфільмів є ляльки, пластилін, сіль, голки, цвяхи, сірники, зубні щітки, шнурки, конструктори, тобто все, що завгодно.

Ой, дзелень, дзелень, дзелень,

Так по місту цілий день.

Ті встають, а ті сідають,

Ті в віконця виглядають.

Що це? Відгадайте!

(Трамвай)

То ж перед вами пластиліновий мультфільм « Йшов трамвай 9 номер». Знайома ситуація: ранковий трамвай, вже заповнений пасажирами , а в нього намагаються сісти ще більше людей.

Мультфільм цікавий, яскравий і дотепний!

Йшов трамвай 9 номер


Чи хотіли б ви мати 200 кг пластиліну? Ціла гора пластиліну знадобилась, щоб створити мультфільм, що називається «Злидні». Хто ж вони, ці злидні? Це маленькі, потворні істоти, які все руйнують в будинку Петра та Марічки. Та де там? Ніякі злидні господарям не страшні!


Україна - найкраща країна в світі! Не вірите? Подивіться мультик « Моя країна - Україна». Головні герої - казкар Сашко Лірник і кіт, які разом подорожують куточками України. А сьогодні вони запрошують нас мандрувати разом з ними!

Сашко Лірник

Час іде, все в цьому світі змінюється, змінюються і технології створення мультфільмів.То ж настав час потрапити до останнього музейного павільйону. Що на нас там чекає, відгадайте?

Кілобайти, гігабайти,

Папки, файли, блоги, сайти…

Знань чимало різних має,

Цілий світ про нього знає.

Може він порахувати,

Може він пісні співати,

Малювати і писати,

Помилки перевіряти.

Може він листа прийняти,

З другом швидко нас зв’язати,

Він багато чого може

І завжди нам допоможе!

Що це?

( Компютер)


То ж наразі ми потрапляємо до павільйону «Комп’ютерної анімації».


Я вітаю вас, діти, в павільйоні сучасної анімації.

«В цій музейній залі, мабуть, має стояти один експонат – комп’ютер, який виконує замість мультиплікаторів усю клопітку роботу» - подумаєте ви. Але це не зовсім так. Над створенням таких мультиків працюють цілі команди фахівців, а ще, потрібні великі суми грошей.

Рік назад світ побачив перший український 3Д мультфільм «Микита Кожум’яка». Над його створенням працювало понад 200 фахівців, написано 7 пісень, музику виконував оркестр. Бюджет склав 4 млн. доларів! Право на показ продано у 20 країн світу.

А ось і сам Микита, син Кирила Кожумяки, який, як і батько, хоче стати героєм. Сталося диво, хлопчик потрапив у паралельний світ, де повинен подолати велике зло - дракона. Як ви гадаєте, йому це вдалося?

Звісно, що так. Добро завжди перемагає!

А далі в нашому павільйоні дивовижна історія, яка писалась у часи відважних лицарів, прекрасних принцес й чаклунів, мультфільм під назвою «Викрадена принцеса». Молодий мандрівний артист Руслан закохується в дочку київського князя Людмилу. Однак щастя триває недовго. Підступний чаклун Чорномор краде дівчину, щоб принести її в жертву та продовжити власне безсмертя і могутність.

І завершує нашу подорож чудовий мультфільм «Мавка », який побачив світ в 2019 році. Його чекали не тільки українці, а і глядачі багатьох країн світу, адже тизер цього фільму за кордоном був названий найкращим із 50 проектів. А хочете познайомитися з Мавкою прямо зараз?

(Перегляд тизера до мультфільму)

Я думаю, діти, ми маємо пишатися такими здобутками українських мультиплікаторів. Шануйте і дивіться українське!

Наша подорож павільйонами українськой анімації закінчується.

Звісно, друзі, це лише маленька частка тієї величезної праці, яку створюють для нас із вами художники, мультиплікатори, аніматори, актори…

І всі-всі, хто причетний до цієї копіткої праці. Нехай же мальовані й лялькові, веселі і сумні мультфільми дарують нам радість і хороший настрій.

До зустрічі!Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.