Сценарій виховного заходу до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом на тему: "Переможемо СНІД разом!"

Опис документу:
Виховний захід на тему "Переможемо СНІД разом" має мету привернути увагу до гострих злободенних проблем, що виникають у молодіжному середовищі, зокрема, таких як НАРКОМАНІЯ, АЛКОГОЛІЗМ, СНІД; сприяти молоді у пошуку шляхів виходу зі складних життєвих ситуацій; розширювати коло моральних цінностей, формувати активну життєву позицію підростаючого покоління. Актуальність теми зростає з кожним роком, оскільки вірус СНІДу набув масштабу пандемії.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Виховний захід на тему:

Мета:

  • Привернути увагу до гострих злободенних проблем, що виникають у молодіжному середовищі, зокрема, таких як НАРКОМАНІЯ, АЛКОГОЛІЗМ, СНІД;

  • сприяти молоді у пошуку шляхів виходу зі складних життєвих ситуацій;

  • розширювати коло моральних цінностей, формувати активну життєву позицію підростаючого покоління.

Обладнання. Плакати, брошури з інформацією про СНІД; стрічки, мультімедійні слайди, які ілюструють доповіді учасників.

До початку – оголошення на мультімедійній дошці:

Шановні учасники заходу просимо взяти активну участь в інтерактивному опитуванні, відповідаючи на питання:

Яке ваше ставлення до проблеми ВІЛ/СНІД?”

Хід заходу

Демонстрація відеокліпу „Show must go on”.

Ведуча: Шоу повинно продовжуватися – співав соліст рок – групи

QUEEN” Фреді Меркьюрі, осмислюючи миттєвість свого життя... У1991 році він помер від СНІДу...

Доля винесла такий же вирок

- кумиру американського кінематографу Року Хадсону,

- балеруну Рудольфу Нурієву,

- телезірці Аманді Блейк,

- тенісисту Артуру Ешу,

- фігуристу Джону Керрі...

а ще мільйонам таких же, як ми людям...Перед смертю усі рівні.

Сьогодні на її порозі стоїть ще 39,5 млн. людей.

2002 рік в Україні оголошено роком боротьби зі СНІДОМ, у 2003 році Україна отримала грант Глобального фонду на реалізацію програми подолання епідемій...

...Але Україна залишається лідером за кількістю ВІЛ-інфікованих серед Європейських держав.

Може тому, що:

- населення недостатньо інформована про глобальність наслідків захворювання, адже СНІД набуває масштабу пандемії!?

- панує думка, що прихильників здорового способу життя це не стосується.

- більшість людей просто не задумується над небезпекою, яка, можливо, поряд.

- а інтерв’ю, проведене серед студентів, спонукало нас до конкретних дій.

(Демонстрація інтерв’ю)

Ведуча: То ж уявімо себе учасниками міжнародної конференції лікарів-інфекціоністів, які обговорюють проблему ВІЛ/СНІДу

(на сцену, обладнану для конференції, виходять студенти, одягають білі халати, імітуючи консиліум)

I-й лікар - статистик: Епідемія інфекції найбільш поширена серед людей, що становить групу найвищого ризику внаслідок багатьох соціальних та економічних причин. У той час як в усьому світі приблизно 50% усіх випадків інфікування ВІЛ припадає на людей віком від 15до24років. В Україні, за даними офіційної статистики, вікова група 20-29 років має найвищі показники захворюваності, за нею йде вікова група 30-39 років. Відносно велика кількість інфікованих дітей віком до 12 років є наслідком передачі інфекції від матері до дитини. Епідемія не вражає чоловіків і жінок однаковою мірою з багатьох причин. Ілюстрацією цього можуть слугувати офіційні дані щодо смертності внаслідок СНІДу. Загалом з 1987 року найвищі показники смертності серед чоловіків мала вікова група 30-34років, тоді як пік смертності серед жінок припадав на вікову групу 25-29років. Серед них найбільший відсоток належить групі ін’єкційних наркоманів.

За даними Українського центру профілактики і боротьби зі СНІДом, перші випадки ВІЛ-інфекції в Україні були зареєстровані 1987р. після початку широкомасштабного дослідження населення на антитіла до ВІЛ. На кінець року було виявлено шість ВІЛ-інфікованих жителів України і 75 іноземних громадян, які згідно з чинним на той час законодавством були депортовані із країни. Кількість ВІЛ-інфікованих іноземців, що виявлялися щорічно, до 1994р.мала чітку тенденцію до зниження, а кількість громадян України коливалася в межах 6-4о.Щодо регіонального поширення-це приморські області: Херсонська, Одеська, АРК, Запорізька, а також Дніпропетровська та Хмельницька.

II-й лікар - дослідник: Зараз вже доведено, що причиною захворювання на СНІД є ВІЛ-інфекція, тому для виявлення джерела СНІД, потрібно встановити джерело ВІЛ-інфекції.

Чи походить ВІЛ від тварин?

ВІЛ відноситься до сімейства лентивірусів, інші віруси цього сімейства призводять до подібних розладів імуної системи та інфікують багатьох ссавців. Вони специфічні для кожного виду. На сьогоднішній день існує два види ВІЛ: ВІЛ-1; ВІЛ-2. Було встановлено, що ВІЛ-1 являється потоком вірусу імунодефіциту мавпи(ВІМ), який виявляють у деяких африканських мавп. В 1999р. американська група дослідників вирішила, що ВІЛ з’явився від різновидності ВІМ 2, знайденого у шимпанзе підгрупи троглодитів і що люди набули вірус годуючись м’ясом цих мавп. ВІЛ-2 походить від чорних мангабейських мавп. У них він захворювання не викликає.

III-й лікар - практик: До клінічних проявів СНІДу відносяться: лихоманка, збільшення лімфатичних вузлів, підвищення пітливості у нічний час, головний біль, кашель. Виділяється 4 стадії ВІЛ:

- Безсимптомна

Хвороба по типу генералізованої лімфаденопатій з збільшенням лімфатичних вузлів.

-СНІД-асоційований комплекс: різке зниження (більше 10%) маси тіла, стомлюваність, сонливість, втрата апетиту, неприємні відчуття в області живота.

-Власне СНІД, який закінчується летально.

Симптоми ВІЛ-інфекції:

Більшість людей, які інфіковані ВІЛ, не помічають, що вони інфіковані, але деякі водночас після зараження переносять короткочасне нездужання. Хвороба може проявитися у вигляді болю в горлі, лихоманки (підвищення температури),але бувають і більш серйозні прояви. Така інфекція називається безсимптомною і може продовжуватися багато місяців і навіть років.

Іноді у людей з безсимптомною ВІЛ-інфекцією збільшенні лімфовузли, що називаються персистируючою генералізованою лімфаденопатією. Але це саме по собі зовсім являється ознакою інфекції, так як лімфовузли мають збільшуватися при багатьох захворюваннях.

У людей з ВІЛ, почуваючих себе здоровими, імунодефіцит можна виявити, проводячи лабораторні тести. Насправді вірус ніколи не прихований повністю, його присутність може бути виявлено.

IV-й лікар: Перш, ніж встановити діагноз СНІД, лікарі вивчають велику кількість симптомів і здійснюють ряд аналізів. Не існує єдиного „тесту на СНІД”, як кажуть у побуті. А ось що відбувається насправді з імунітетом людини (демонстрація відеозапису).

Ведуча: Люди, діяльність яких пов’язана з вирішенням проблеми СНІДу, носять червоні стрічки. Асоціація науковців вручить приз присутньому в залі, який дасть пояснення даному символу (робота із залом).

V-й лікар - волонтер: Червона стрічка прийнята в США у часи війни 1991року в Персидській протоці як символ пізнання проблеми СНІДу і знак протесту активістів проти виділення державою величезних коштів на військові дії, у той час як фінансування на боротьбу зі СНІДом адміністрація Буша урізала. Активісти обрали своїм символом червону стрічку по контрасту з жовтими стрічками, які носили в пам’ять військовослужбових, які загинули на війні. Але червона стрічка пережила війну в протоці і набула міжнародне значення як символ стурбованості проблемою СНІД. Червона стрічка з’явилась на церемонії вручення престижної премії „Еммі” у 1991р. на врученні „ Оскара” і на концерті у підтримку пізнання проблеми СНІД пам’яті Фредді Меркьюрі у 1992р. під час проведення Всесвітнього дня СНІД в 1992р. і на церемонії інавгурації Президента США Клінтона у 1993р.

Ведуча:

Чтоб мудро жизнь прожить знать надобно немало.

Два важных правила запомни для начала:

Ты лучше голодай, чем что попало есть,

И лучше будь один, чем вместе с кем попало.

Омар Хайам

Слідувати цим словам і вибрати здоровий спосіб життя вас закликають New Mastack MacS.

(Звучить пісня у виконанні місцевого гурту)

А ми просимо вас висловити свою думку щодо ставлення до проблеми ВІЛ/СНІД.

Після пісні - оголошення результатів інтерактивного опитування

Ведуча: Стигма і страх, оточуючі СНІД сьогодні на стільки великі, що в багатьох місцях учасники програми лікування доглядають за хворими без жодного згадування слова „СНІД”.

Всьому світу відомий випадок з молодою африканкою, яку забив до смерті збуджений натовп у місцевому барі після того, як вона публічно визнала себе ВІЛ-позитивною у Всесвітній день боротьби зі СНІДом в 1998р. І це не єдиний випадок. Щохвилини піддаються дискримінації хворі, інфіковані люди у всього світі.

Світ переповнений злістю, страхом, негативними емоціями і відчуттями до всього, що пов’язано зі словом СНІД, бо найбільшого поширення він набув у сфері наркотиків, гомосексуалізму і проституції.

(виконання пісні „Грязь” гурту ”Арія”)

Ведуча: Після допінгу агресивної інформації було б цікаво знати відчуття нашої аудиторії.

- Чи змінилася б ваша поведінка до людини, якби ви дізналися про її приреченість?

(робота з залом)

Після цього представляємо гостя – журналіста місцевої телерадіокомпанії, який є автором фільму про хвору на СНІД людину.

Журналіст розповідає про зйомки фільму: пошук кандидатури, враження і психологічний стан під час зйомок. Із залу надходить запитання: „Чи живий герой фільму?”

Журналіст: Наш герой зараз тут, у залі. Нехай сам розповість про своє самопочуття.

Ведуча: Ця історія не єдина...

...А скільки їх ?..

...Безліч...

Крик їхніх душ виривається з грудей із надією лине у безкінечність... .

Почуйте їх!

(на сцену виходять декілька людей, одягнених в чорне, які читають листи хворих)

І –й лист: …Я хочу звернутися до людей, які вважають нас наркоманами, повіями, підлими людьми: не думайте про нас погано. Я не наркоманка, але так сталося, що у мене ВІЛ, і в цьому немає моєї вини. Не потрібно думати про нас, як про вигнанців із суспільства. Ми такі ж, як і ви. Тільки у нас в крові є вірус. Нам і вам необхідно спілкуватися і не зациклюватися на хворобі. Не потрібно викреслюватися нас із життя - в цьому нічого страшного немає, з цим можна жити. А коли прийде час...він прийде, і від цього нікуди не дінемося. Ми такі ж, як і ви, нічим не відрізняємося від вас, ми не пришельці, і не потрібно від нас відгороджуватися…

Тетяна (Україна)

І–й лист: ...Люди! Я один з мільйонів тих кому сказали, що ви тут більше непотрібні і смерть для них-лише питання часу. Я ВІЛ-інфікований... І дізнавшись про це, багато з вас ставлять на мені хрест. Але чому?! Адже я ще тут, я ще з вами, і хто сказав, що я так просто здамся. Ні! Навпаки! Я буду боротися за кожен день, час, за кожну хвилину свого життя. Мені ж всього двадцять. Я, може, тільки тепер і став розуміти, що таке життя. А мені вже відрахували, скільки залишилося! А я любити хочу, хочу сина й доньку. Хочу, щоб мене любили. І я щиро вірю, що все це буде в моєму житті. Але я не хочу при зустрічі з вами бачити у ваших очах страх і жалість, а тим паче, ненависть. І я маю на це повне право, тому що я така ж людина, як і ви.

Олександр (Росія)

Ведуча: Не можна залишитись байдужим до почутого, хотілося, щоб ваші душі сколихнули ці звернення. Принаймні таким є студент педагогічного коледжу, який присвятив вірша цій темі. Пропонуємо авторське виконання .

А присутніх просимо взяти участь в другому турі інтерактивного опитування!

(Після вірша зачитуємо результати опитування, вони більш позитивні , ніж попередні)

Ведуча: В історії існування людства зареєстровано безчисленну кількість фактів перемоги людини над небезпекою. Бажання жити має надприродну силу, саме воно викликає черговий поштовх людської думки! У свій час винайдено ліки від тифу, чуми.

Недалекий час нового відкриття, яке захистить нас від СНІДу. Треба вірити і прагнути до перемоги – і ми переможемо СНІД разом!

(Всі учасники виходять на сцену з різнобарвними кульками і кидають їх в зал)

Світ знову стане різнобарвним!

(Пісня„Молитва”С. Лазарєва у виконанні студентів)

7

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»