Сценарій свята "Осінній бал" для старшокласників

Опис документу:
Даний матеріал містить сценарій свята "Осінній бал" для учнів 9-11 класів з конкурсами, сценками, художніми номерами. Вечір проводиться у формі змагання між представниками від кожного класу, за результатами якого журі визначає міс школи та містера школи.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Ведуча. Чарівна і неповторна осіння палітра. Невимовні пахощі наповнюють прохолодне повітря. Догорають яскравим полум’ям останні квіти. Спокій і тиша наповнює все навколо. І лише зрідка дихне легкий вітерець і пограється опалим листячком та й знову кине на землю золото осені. А в бездонному небі — чиста просинь! І хочеться знятися у високе безмежне небо, і летіти в невимовно чарівній синяві, летіти, летіти... Бо в тобі звучить неповторна музика любові до всього світу, звучить глибоко, на струнах серця і робить тебе ліриком, поетом...

 Ведучий. Тебе захоплює ця музика душі і несе ввись. І хочеться обняти весь білий світ, пригорнути до себе, зігріти своїм великим почуттям. Бо твоє серце наповнюється по самі вінця любов’ю, добротою, коханням, ніжністю... А ще тихим сумом. Бо невдовзі пройде ця первозданна краса чарівної осені. І заспівають небеса свої сумні пісні. Це ще буде, але потім, пізніше. А зараз в повітрі летять павутинки бабиного літа, сміється осіннє сонечко, небо манить увись... Природа справляє казковий осінній бал, загорнута в дивні і незбагненні кольори. Тож нехай кожна душа тішиться і насолоджується неповторною красою золотої осені.

Ведуча. Та сумувати не будем, не треба.
Кожна пора чарівна.
То ж усміхнімось до сонця, до неба,
Радість хай буде ясна!
Щастя до всіх хай сьогодні заходить
В школу, в осінній зал.
Юність сьогодні у школі проводить
Світлий осінній бал!

Ведучий. Яка чудова на землі обнова!
А в синім небі музика пливе.
Відкрийте душу для пісень і слова,
І хай вона від цього оживе.
Хай полетить високо, заспіває
У цей прекрасний, неповторний час.
Хай лине музика і хай Земля співає
В осіннім золоті чарівний ніжний вальс...

( дівчата 10 класу танцюють запальний танок )

( В зал вбігає схвильована і обурена дівчина)

Ведуча. Стоп! Стоп! Зупиніться! Ви зриваєте культурну програму, заплановану на сьогоднішній вечір!

1 учениця. А з цього місця детальніше! Що це за програма, що заважає нам відриватися?!

Ведучий. Отак завжди! Стараєшся для вас, а вдячності нуль! Ви що не розумієте, яку важливу місію ми сьогодні виконуємо? Нам доручено організувати осінній бал. А це значить, що будемо читати вірші, слухати шелест вітру, насолоджуватися музикою осінньої зливи…

2 учениця. О кошмар! Як же все запущено! Я так і знала, що сидіння за уроками до добра не доводить. Ти в якому столітті живеш? Який бал? Ти ще карету з гарбуза зроби, щоб швидше додому доїхати і настрій нам не псувати.

Ведуча. І нічого я не псую. Я просто дуже відповідально ставлюся до організації дозвілля. Ось послухайте як я все чудово організувала. Першим має честь відкрити наш бал учитель біології Надія Василівна. Вона виступить з доповіддю "Природа восени, або чому листя жовкне і опадає".

До неї приєднається учитель зарубіжної літератури Валентина Іванівна з лекцією "Роль осені в світовій ліриці".

3 учениця. Програма зашибісь! Ви, братва, як хочете, а я додому. Думала хоч тут про уроки забути, а воно такий же дурдом, як і у класі! Умієш ти настрій зіпсувати!

4 учениця. Та забудь ти про свої доповіді і сценарії. Давай просто відірвемося по повній програмі, тим більше, що у нас для цього є серйозні причини!

1 учениця. Ми вже 9-й клас! Це ж наш перший шкільний вечір! І вже не треба ховатися по кутках від Наталії Юріївни, а можна гордо сісти на перший ряд і ніхто тебе із зали не виведе.

2 учениця. Ми вже 9-й клас, і вже можна не тільки образитися на Олену Іванівну за звертання "Діти» , а й гордо відповісти "Ми вже не діти, а підлітки. Нам можна".

3 учениця. Ми вже 9 - й клас, а, значить, для декого з нас цей навчальний рік буде останнім у рідній школі.

4 учениця. А, значить, провести його треба так, щоб потім було що згадати. Щоб потому ще багато років говорили: "А пам'ятаєте той девятий клас 2019 року"? Ведучий. Так, уговорити ви вмієте. "Гулять, так гулять"

(Музика як на початку вечора)

Ведуча: На початку ми познайомимо усіх присутніх з правилами нашого вечора.

Ведучий: Просимо вимкнути звук ваших мобільних телефонів. Ви повинні почути : шелест осіннього листя, пісню вітру, курликання журавлів.

Ведуча: Ви повинні підтримати учасників, ваших однокласників.

Ведучий : Ви повинні привітати шановне журі (оплески).

Ведуча: Ви повинні дарувати один одному усмішки.

Ведучий: Танцювати, веселитись, співати.

Ведуча: Бути активними учасниками нашого вечора. Адже ми розпочинаємо наш

Разом: Осінній бал !

Ведуча. Безліч святкових днів ми зустрічаємо на сторінках календаря осені. Назвіть святкові дати, які припадають на цей період (1вересня, День учителя, Покрова, День водія, День бібліотекаря, День людей похилого віку).

Ведучий. А в декого восени день народження. Ми просимо піднятися на сцену вересневих та жовтневих іменинників (виписати з журналів).

Але оскільки бюджет нашого свята обмежений, то ви всі отримаєте цукерки, а от приз треба заробити.

Ведуча. Зараз ми проведемо з іменинниками невеличкий бліц -турнір

Ведучий. За правильну вiдповiдь кожен отримує кленовий листок як жетон. У кого найбiльша кiлькiсть жетонiв — отримує приз.

1.На що схожа половинка яблука? (На другу половинку)
2. Згадайте яблуко, що ввiйшло в грецьку мiфологiю. (Яблуко розбрату) 
3. Яблуко, яке ввiйшло в iсторiю свiтової науки? (Ньютона) 
4. Яке яблуко ввiйшло в лiтературу? (Шiллер, «Вiльгельм Телль») 
5. Яке яблуко ввiйшло в музичний твiр? (Глiєр. Балет «Червона квiточка». Використав i опрацював мелодiю морського танцю «Яблучко») 
6. Хто зможе наспiвати мелодiю та показати танець. 
7. Хто може назвати прислiв'я i приказки про осiнь та її дарунки? 
8. Назвiть сорти яблук.

9. Який овоч заважав спати принцесі? (горох)

10. Одночасно і цукерка, і кисла ягода (барбарис)

11. У якого овоча є очі (у картоплі – «глазки»)

12. Весною біле, літом зелене, восени жовте, зимою добре.(Грушка)

13. Зелене, жовте, червоне, всі соки землі приховує в собі.(Яблуко)

Ведуча. І перемагає в бліц- опитуванні …. (приз)

Ведучий. Як ти думаєш, чи багато присутніх у цьому залі хотіли б знятися в кіно?

Ведуча. Не знаю, давай запитаємо. Є бажаючі? Запрошуємо на сцену 14 учасників.

 Сценка «Знімається кіно!»
(Ведучий читає.)
Завіса відкривається.

Діючі особи: Дід, Кінь, Віз, Вітер, Листя, Вовк, Сова, Самотній Олень, Зайчик, Пеньок, 1,2,3,4 ялинки

Одного разу старий Дід запряг Коня у Воза і поїхав в ліс за ялинкою. Заїхав до лісу. А в лісі осінь: Вітер шумить, Листя шелестить, Вовк виє, Сова кричить. Пробіг Самотній Олень. Вискочив Зайчик на галявину і почав барабанити по Пеньку. Приїхав Дід на галявину, злякався Заєць і втік. Дід присів на Пеньок, роздивився навкруги. А кругом – Ялинки ростуть. Підійшов Дід до першої Ялинки і торкнувся її. Не сподобалась йому Ялинка. Пішов до другої. Торкнувся – сподобалась. Ще раз торкнувся – дуже сподобалась. Придивився, а це не Ялинка, а дуб! Плюнув Дід і пішов до третьої. Торкнувся її, потрусив – точно, Ялинка! Замахнувся Дід сокирою, глядь – а сокири-то і нема! Тоді замахнувся дід просто так. Ялинка і попросилася: «Не рубай ти мене, старче, я тобі не знадоблюсь. Бо я вся, як є – хвора: у стовбура – сколіоз, голки повисипались, ніжки криві». Послухав Дід і пішов до четвертої Ялинки. Торкнувся стовбура – прямий, пощупав голки – і голки гарні, подивився на ноги – прямі. В самий раз Ялинка! Замахнувся Дід, а вона його питає: «Чьо ти махаєш, старий? З корінням тягни!» Схватився Дід за Ялинку, тягне-потягне, а витягнути не може. Знову сів на Пеньок і задумався. І подумалось йому: «А навіщо мені в жовтні Ялинка? Ось поїду додому, нагострю сокиру, а в грудні приїду!» Сів на Воза і поїхав.

Завіса закривається.

Кінець першої серії.
Чекайте продовження серіалу!

Ведучий. Дякуємо всім акторам.

Може, не все вдалося. Адже це були не професіонали. А от учні 11 класу вже приймали участь у зйомках фільму. І сьогодні в другому показі шедевр кінематографу від майбутніх випускників школи. Привітайте оплесками учнів 11 класу з їх фільмом, претендентом на «Оскара» в номінації «Дебют» під назвою «Вкрали журнал»

(сценка 11 класу)

Ведуча. А чи не забули ми для чого сьогодні всі зібралися в цьому залі?

Ведучий. Звичайно ні. Оголошуємо конкурс «Королева балу» та «Король балу» 2019 Тернівської школи.

На сцену запрошуємо чарівних, неповторних, привабливих, романтичних, неперевершених, загадкових, непередбачуваних учасниць:

1. Бура Богдана, 9 клас

2. Колесник Ілона, 9 клас

3. 10 клас

4. Ветушка Анастасія, 11 клас

Ведуча. А зараз до них приєднаються мужні, сильні, красиві, розумні, креативні хлопці, не побоюсь цього слова – мачо нашої школи:

1. Мана Тарас, 9 клас

2. Карпічко Вячеслав, 10 клас

3. Устименко Дмитро, 11 клас

Ведучий. Який же конкурс без журі? Відповідаю на запитання, що виникло : А судді хто?

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Ведуча. Учасники на сцені, судді готові. Глядачі та вболівальники! Підтримайте наших учасників бурхливими оплесками. Спочатку ми проведемо жеребкування.

Запрошуємо учасників зайняти свої місця і розпочинаємо наш конкурс.

Ведучий. Перший конкурс – представлення. Кожен хлопець і кожна дівчина отримали завдання: представити себе. Форма представлення – будь-яка. Журі оцінює представлення максимум – 5 балів.

Ведуча. Другий конкурс «Інтелектуальний» (приймають участь і хлопці, і дівчата) Щоб учасники не думали, що комусь ми задаємо запитання легші, а комусь важчі, вини їх вибиратимуть самі.

Запитання учасникам

 1. Вчений, що вивчає собак (кінолог)

 2. Вчений, що вивчає риб (іхтіолог)

 3. Місце, звідки запускають космічні ракети ( космодром)

 4. Травяниста рослина родини злаків, що росте в тропіках і субтропіках, має стебло заввишки 40 метрів, дуже швидко росте (бамбук)

 5. Воєнні змагання лицарів у середньовічній Західній Європі (турнір)

 6. Ким доводиться мені внук мого сина (правнук)

 7. Грошова одиниця Болгарії та цар звірів (лев)

 8. Море, в якому не живе жодна істота (Мертве)

 9. Складовою частиною чого є карбюратор ? (мотора)

 10. Капот у машини знаходиться спереді чи ззаді ? (спереді)

 11. Андрій Шевченко грає у футбол чи хокей ? (футбол)

 12. Деревяний інструмент схожий на молоток (кийка)

 13. Кубики кальція без «орбіта» (крейда)

 14. Деревообробний станок для олівців (стругалка)

 15. Талісман від зглазу (шпилька)

 16. Хатній світильник Ретро (свічка)

 17. Скільки гравців у команді з футболу (11)

 18. На англійській мові „бой” (хлопець).

 19. Коли нитку вводимо в голку, що повинно бути нерухоме голка чи нитка ? (голка)

 20. Що таке меліровка (покраска волосся)

21. Чи кладуть в пісочне тісто дріжді? (ні)

 1. Для чого дівчині може пригодитись ацетон? (для зняття лаку)

 2. Маленька сумочка для предметів макіяжу (косметичка)

 3. Страва приготовлена зі збитих яєць (омлет)

 4. Що таке лохина (ягода)

 5. Диня овоч, чи фрукт (овоч)

27. Пакетик чорного золота (перець)

 1. Перший місяць осені (вересень)

Ведуча. Нехай наші учасники відпочинуть. А для вас – музичний дарунок від дівчат 9 класу.

(пісня Руденко Оксана, Кравченко Каріна)

Ведучий. Третій конкурс «Реклама»

Кожен учасник витягує назву предмета і за 2 хвилини повинен придумати цікаву і влучну рекламу. Подарунок – цей предмет. А ще – максимум 5 балів.

Предмети: мівіна, памперс, сіль, мило, пральний порошок, засіб від мух, туалетний папір, експандер, кіндер тощо

А поки наші учасники думають – художній номер від учнів … класу

Четвертий конкурс «Бардачок». Приймають участь спочатку тільки хлопці, а потім тільки дівчата. Хлопцям треба записати на листочках назви предметів, які можуть бути в жіночій сумочці. Кожен правильно названий предмет – 1 бал.

Дівчата записують назви інструментів, які можуть знадобитися в різних ситуаціях чоловікам.

Конкурс для болільників «Приз»

Запрошуються 3 учасники (по одному від кожного класу). Ведучий розповідає правила. На стільці між учасниками лежить приз. Отримає його той, хто першим вхопить на рахунок «три».

Ведучий рахує : один, два, тринадцять, один, два, тридцять, один, два, тридцять три, один, два, …три

Конкурс для болільників «Першовідкривач»

Запрошуються по одному учаснику від класу. Спочатку учасникам потрібно «відкрити» нову планету – надути кульку. А потім – заселити її новими жителями – намалювати на кульці чоловічків. У кого за 2 хвилини чоловічків виявиться найбільше, той і перемагає.

Ведуча. Влад, ти чув, що Богдан учора не поступився якійсь бабусі місцем у шкільному автобусі?

Ведучий. Та не може бути! Говорять, що після проведення пенсійної реформи бабці на автобусах більше не їздять, тільки на таксі.

Ведуча. Чому?

Ведучий. Грошей нікуди дівати. Давай подивимось сценку на цю тему.

Сценка називається «Бабуся в бюро ритуальних послуг».

 • Добрий день!

 • Добрий день.

 • Я б сказала добрейший день. Як бачиш, бабушка вже вибрала в чому вона буде все ето дєло. Тепер залишилась справа за малим. Бери листочок записуй. Бабушка хоче, щоб гробік був у неї з красного дерева, всередині все обібєш шовком і щоб кришка у неї не просто так відкривалась, а як у ламборджині – по боках.

 • Бабушка, ви понімаєте, що за все це треба буде доплатити?

 • 0! Ніколи не думала, що це скажу: у бабки є бабки.

 • Тоді нам треба буде трохи більше ваших параметрів.

 • Записуй: довжина 170, ширина 60, діагональ 32.

 • Діагональ чого?

 • Телевізора, якого ти туди мені вмонтіруєш.

 • Зачем вам на тім світі телевізор?

 • Як зачем? Може, хоч там «Роксолану» додивлюсь.

 • Це все?

 • Ні, ще туди мені міні-бар встроїш.

 • Бабушка, зачем вам там міні-бар?

 • А я що, до Трофимовни з пустими руками піду, ти що, рагуль? О! Чуть не забула. Ще мені туди роутер вмонтіруй, що бабушка могла вайфай на цвинтарі роздавати.

 • Вайфай на кладовищі?

 • Ну да, може хоч так внуки частіше до бабки на могилку приходитимуть?

 • Ви знаєте, в нас такий екземпляр є, але його вже забрали.

 • Хто?

 • Добрий день

 • Добрий день!

 • Добрий день!

 • Добрий деееееееееееееееееееееееееень!

 • Чо ти псіхуєш?

 • Ти диви, конкурентка

Пятий конкурс «Епітети»

Умови конкурсу: Дівчата по черзі називають епітети до слова «Осінь». Перемагає та, хто назве епітет останньою. Перша, хто вибуває, отримує 2 бали, друга – три, третя – 4, та дівчина, яка залишається – 5 балів.

Завдання для хлопців – робити компліменти дівчатам. Перемагає той, хто останнім зробить комплімент. Той, хто вибуває першим, отримує 3 бали, другим – чотири, хто залишається – 5 балів.

Шостий конкурс «Пантоміма»

Кожен учасник отримує листочок з іменем відомої людини. Завдання: за найкоротший період часу показати глядачам пантомімою хто це, щоб вони відгадали.

 Ведучий. Молодці ! Втомились ? Не чую ! А ми йдемо далі.

Ведуча.   Прийшла пора нарешті по-справжньому  обирати найпрекраснішу, найчарівнішу королеву балу та не менш достойного  короля  осіннього балу.

Короля і королеву балу обиратиме журі, а ви можете обрати міс та містера глядацьких симпатій, проголосувавши своїм листочком. І, можливо, ваша думка не співпаде з думкою журі. Подивимось.

Ведуча.

Кажуть, в Парижі найкращі жінки.

Але це скоріше, мабуть, навпаки.

Найкращі жінки і дівчата живуть у Тернах,

Мужчини і хлопці, тримайте себе в руках!

Тож ми сердечно всіх привітаємо,

Щиро сьогодні всім побажаємо:

Щоб сонце світило мирно і ясно,

А наші жінки завжди були самі прекрасні!

А до вашої уваги виступ …… класу!

Звання «Міс глядацьких симпатій » присвоюється  

Звання «Міс Елегантність» присвоюється

Звання «Міс Привабливість» присвоюється

Звання  «Міс Вишуканість» присвоюється

 I нарештi, ви зрозумiли, що нейпрекраснiшою , найчарiвнiшою, найекстравагантнiшою   королевою балу  2019 обрано :……………

Звання «Містер глядацьких симпатій» отримує …….

Король балу ……

Ведучий. Але ж пам 'ятайте : «У природы нет плохой погоды  »..

І ми від душі бажаємо вам, щоб нинішня осінь принесла вам тільки радість і щастя,

Ведуча. Успіх і благополуччя.

Ведучий. Мир у ваші оселі.

Ведуча. Здоров'я і любові вашим рідним, близьким, коханим!

Разом :      Будьте щасливі, будьте здорові.

І все буде добре.

Звучить пісня «Все буде добре»

І куплет

Осінній день, осінній вечір і святковий зал,

І кожен з радістю сюди прийшов.

Ми різні, поєднав сьогодні нас осінній бал.

І хай, як в пісні, ще триває шоу.

Приспів.

І все буде добре для кожного з нас.

І все буде добре. Настане наш час

2 куплет

Ви не сумуйте що надворі осінь вже прийшла,

І холодно, і скоро піде сніг.

Канікули вже завтра. Можем вигукнуть: ура!

Й нехай завжди лунає щирий сміх

Приспів

3 куплет

Такий, як перший

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!