Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Порядок передавання документів на зберігання до архіву закладу освіти
»
Взяти участь Всі події

Сценарій свята-конкурсу «День зустрічі птахів»

Біологія

Для кого: 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас

27.08.2020

263

2

0

Опис документу:
Сценарій свята-конкурсу «День зустрічі птахів» для учнів 6-8 класів. У сценарії представлено конкурс між командами учнівської молоді на краще знання біологічних особливостей, форм поведінки, значення, різноманіття та розповсюдження птахів.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Сценарій свята-конкурсу «День зустрічі птахів»

для учнів 7-8 класів.

Ведучий: Добрий день, дорогі учасники! Ми раді зустрічі з вами, і сьогодні ця зустріч присвячена нашим пернатим друзям. Весна ... Початок квітня. Прекрасна пора для всього живого. Пробуджується природа. І ми з нетерпінням чекаємо наших друзів - пернатих мандрівників. Вони з'являться незабаром. Граки, шпаки, плиски, жайворонки, ластівки, стрижі ... Їх приліт ми чекаємо і відзначаємо 1 квітня кожен рік - в Міжнародний день птахів.

Сьогодні вчені налічують приблизно 8,5 тисячі видів птахів, що населяють нашу планету. Птахи - дивовижні істоти. Вони рухливі, крикливі, красиві, багато чудово співають. Кожен вид пернатих унікальний, не схожий на інші. Птахи розрізняються розмірами, своїм хитромудрим забарвленням оперення, відрізняються вигадливими голосами і способом життя. Спостерігати за ними завжди цікаво. Зрозуміло, чому тисячі людей у ​​всьому світі здавна з захватом займаються вивченням птахів.

Наскільки добре ви знаєте пернатих друзів, ми дізнаємося в ході нашого заходу. Ваші виступи і знання сьогодні оцінює наше шановне журі.

А для початку пропоную командам відповісти на питання розминки «Ці дивовижні пернаті».

1.Размінка «Ці дивовижні пернаті».

1.Як називається наука про птахів? (Орнітологія)

2.Який птах в нашому краю найменший? (Корольок, трохи більше хруща)

3.У який птиці найдовший язик? (У дятла, до 15 см)

4. Який птах прилітає в наші краї першим? (Грак)

5.Який з птахів нашої місцевості виводить пташенят в лютий мороз? (Клест, в січні)

6. Який з птахів нашого краю може ходити під водою, добуваючи їжу? (Оляпка, «водяний горобець»)

7. Який птах наших лісів може кричати, як кішка? (Іволга, «лісова кішка»)

8. Який птах вистилає гніздо риб'ячими кістками? (Водомороз)

9. Який з наших птахів може рухатися по стовбуру дерева вниз головою? (Поползень)

10.Який з птахів літає швидше за всіх і не сідає ні на землю, ні на воду, ні на дерева? (Стриж, літає зі швидкістю близько 180 км / год)

11. Які птахи не вміють літати? (Страус, пінгвін, ківі)

12. Про кого говорять: краса ангела, голос диявола, хода лиходія? (Павич)

13. Птах-символ миру і чистоти? (Голуб)

14. Яке місто носить назву птаха? (Орел)

15. Який птах має назву танцю? (Чечітка)

16. Який птах носить прізвище письменника (гоголь)

17. Який птах зветься як отруйний гриб? (Поганка)

18. Какий птах з народження має посаду? (Птах-секретар)

19. Птахів якого виду найбільше на світі? (Горобців)

20. Які птахи частіше махають крилами: великі чи маленькі? (Маленькі: пелікан - 1 помах в секунду, ворона - 3-4 помаху, горобець - 13, колібрі - 21-23 помахи)

Ведучий: Молодці! Знаєте багато цікавих фактів про дивовижних пернатих!

А тепер давайте познайомимося з нашими командами-учасниками ближче!

2. Представлення команд «Зустрічаємо пернатих друзів!»

Ведучий: Дякуємо вам за цікаві пізнавальні та творчі виступи. Ви справжні знавці птахів!

 Кожна команда приготувала для пернатих друзів ще й подарунок - штучне місце гніздування. Традиція допомагати пернатим, які повертаються з вирію, має глибоке коріння. Ще в 18 столітті виготовлення та розвішування шпаківень вважалося народним звичаєм. Наш наступний конкурс називається «Кожній пташині - нова хатинка». Запрошуємо команди продемонструвати і презентувати штучні гнізда для птахів.

3.Презентація штучних гніздівель «Кожній пташині - нова хатинка».

Ведучий: Дякую за допомогу нашим пернатим друзям! Виготовлення та розвішування шпаківень - важлива і благородна справа. Так ми залучаємо птахів в міські парки, алеї, сади і, звичайно, тим самим сприяємо збереженню зелених рослин. Адже, наприклад, ті ж шпаки приносять велику користь, знищуючи величезну кількість комах-шкідників, особливо в період вигодовування потомства.

Птахи необхідні в природі і потрібні людині. На жаль, люди не завжди усвідомлюють, якої шкоди завдає наша діяльність живій природі. За останні 400 років на земній кулі вимерло понад 200 видів птахів, а в даний час кожен другий вид знаходиться під загрозою зникнення.

Одним із заходів по охороні і збереженню видового різноманіття птахів є створення Червоної книги, в яку внесено види рослин і тварин, які потребують нашого захисту.

Птахи вражають нас своїми незвичайними особливостями і здібностями: якісь з видів прекрасні співаки, інші дивують висотою або швидкістю польоту, треті - райдужним оперенням, четверті - зовсім не вміють літати, зате чудово плавають або бігають ... Але всі вони об'єднані в один великий клас «Птахи», всі вони мають загальні риси, які відрізняють їх від всіх інших класів тварин. Що це за дивні риси, які відрізняють птахів, ми з'ясуємо в наступному конкурсі.

4.Інтеллектуальная вікторина «Народжені літати».

1. Як ви думаєте, чому птах розміром з кролика важить в півтора рази менше самого кролика?

Відповідь: Тому що кістки у птахів порожнисті, тобто порожні всередині, її скелет набагато легше, ніж скелет тварини такого ж розміру.

2. Птахи зазвичай харчуються насінням, плодами, хробаками, комахами, гризунами або рибою. Дуже рідко птиці вживають в їжу листя або траву. Чому так?

Відповідь: Листя і трава - низькокалорійна їжа, яка досить довго перетравлюється, а птахам для польоту потрібна легкість і багато енергії, тому вони їдять поживну їжу, яка швидше «згоряє».

3. Забарвлення шкаралупи яєць у птахів різна. Наприклад, у сивих голубів яйця білі, а у перепелів - буро-жовті з темними цяточками. Чим обумовлені такі відмінності?

Відповідь: Природа подбала про те, щоб потомство птахів було захищене від ворогів. Яйця птахів пофарбовані так, щоб бути менш примітними в середовищі існування даного виду.

4. Питання до ілюстративної картці:

   Відповідь: Форма дзьоба птахів визначається типом їжі і способом її добування. 1 сокіл-тетеревятник, 2-дятел, 3 голуб, 4 вівсянка, 5 - клест, 6 пелікан.

5. Чому перелітний птах, що знаходиться в приміщенні у великій клітці, навесні незмінно намагається вибратися через північну стінку клітини, а восени - через південну?

Відповідь: Вчені провели такий експеримент: шпака перед відльотом його побратимів на південь посадили в велику круглу клітку, стінки якої були закриті непрозорим матеріалом. Птах міг бачити тільки небо. Шпак безпомилково став намагатися вибратися в тому напрямку, в якому летіли його родичі. Вчені стали за допомогою дзеркала міняти кут падіння сонячних променів. Напрямок руху шпака відразу ж змінився: він прагнув до уявної півночі. Орнітологи зробили висновок, що роль своєрідного компаса для птахів грає сонце і його положення на небозводі.

6. У перелітних птахів свій розклад. Кожний відлітає і прилітає в певний час. Найпершими до нас прилітають граки, найостаннішими - стрижі, іволги і ластівки. А восени навпаки: хто пізніше з півдня повертається, той раніше відлітає. Чому так?

Відповідь: Птахи повертаються з півдня в міру появи «корму». Граки прилітають раніше, коли сходить сніг і з'являються земляні черв'яки, личинки комах, що ховаються в грунті. Стрижі, іволги і ластівки прилітають, коли зовсім тепло, так як харчуються комахами: метеликами, жуками, мухами і т.д.

Ведучий: Ну що ж, друзі, про особливості будови і поведінки пернатих ви теж багато знаєте. Однак, Знати про птахів все, навіть вивчаючи їх все життя, аж ніяк неможливо! Надто різноманітний, дивний світ птахів. Тому спостерігайте за нашими пернатими друзями, бережіть їх і, звичайно, допомагайте їм у важкі для них часи! А наш конкурс добігає кінця, і поки наше шановне журі підводить підсумки, пропоную вам спробувати дізнатися птахів за народними прислів'ями та приказками.

Птахи в народних приказках.

1. Цей птах завжди хвалить своє болото (кулик).

2. Яку птицю байками не годують? (Солов'я)

3. Яку птицю на полові не проведеш? (Горобця старого)

4. Який птах краще в руках, ніж інший - в небі? (Синиця, журавель)

5. Для нього довгий язик - не порок (дятел)

6. Який птах і куща боїться? (Лякана ворона)

7. Яких птахів по осені рахують? (Курчат)

8. Слово - не оцей птах, вилетить - не впіймаєш (горобець)

9. Який птах - свині не товариш? (Гусак)

10. Цей птах один весни не робить (ластівка).

Молодці! А тепер самий урочистий момент нашого свята-конкурсу - нагородження команд. Слово надається журі.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.