Сценарій свята «Ходить по землі Святий Миколай»

Дошкілля

Для кого: Дошкільнята (5-6 років)

01.11.2018

1438

47

0

Опис документу:
Довгожданий день зустрічі з мріями та подарунками. Свято дитинства й щедрості, на яке щорічно чекають наші дітки. Дорослі зможуть полинути у світ казки, залишивши капосні будні далеко позаду.Ось і ми зараз з вами будемо звільнятись від капосних буднів у нашому сьогодненні.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Сценарій свята «Ходить по землі Святий Миколай»

Дійові особи:

Ведуча 1(ангел)

Ведуча 2(ангел)

Капосниця

Ябіда

Обладнання:зображення Святого Миколая, різочка, дві книги (тоненька і товста), 15 мисочок з манкою і зірочками, ватман, гуаш чорна, кольоровий картон, скотч двосторонній, зірка велика (як для коляди, вертепу), чорна тканина, несправжні цукерки чи фантики 25 шт, подарунки.

Відео для батьків. відео 1 «Капосні будні»

Ведуча 2сь і ми зараз з вами будемо звільнятись від капосних буднів у нашому сьогодненні. Дякуємо батькам, за те, що Ви прийшли, не дивлячись ні на що

Ведуча1: Сьогодні, мої милі друзі, довгожданий день зустрічі з мріями та подарунками. Свято дитинства й щедрості, на яке щорічно чекають наші дітки. Дорослі зможуть полинути у світ казки, залишивши капосні будні далеко позаду.

Закінчилась швидко осінь,
Лине зимнє свято.
Свято світле і барвисте,
Гостя, що із Раю –
Завітав в село і місто
Празник Миколая.

Ведуча 2. Дітки, а чи знаєте ви, хто такий святий Миколай? Чому увесь світ його поважає?

Ведуча 1. Миколай жив дуже-дуже давно і зовсім не в Україні, а в Малій Азії. Народився він у родині багатих і благородних батьків. У дитинстві хлопчик зустрічав біля своєї оселі бідних, голодних, тих, хто не міг щасливо жити через нестатки. Ще тоді маленький Миколай завжди турбувався за інших, переймався чужою бідою, прагнув справедливості.

На екрані зображення Святого Миколая.

Ведуча 2. Щоб якось поліпшити життя бідних, він вирішив таємно вночі носити до дверей бідних будинків ( особливо туди, де були маленькі діточки) дарунки: одяг, їжу, ласощі. Люди дивувалися таким чудесам і довго не могли дізнатися імені доброчинця. А потім чутки про Миколая розійшлися по всіх усюдах.

Ведуча 1. Ще у ті часи, як жив Святий Миколай, його вважали великим і сильним заступником від усіх бід і негараздів. Кажуть, що і зараз Миколай карає недобрих і несправедливих та охороняє чесних людей.

Ведуча2. Лише раз на рік святий Миколай відвідує Землю і перетворює грудневу ніч у казку, повну загадковості і таємниць. Вночі чудотворець приносить і кладе під подушку гостинці чемним хлопчикам і дівчаткам. А є й такі діти, які нічого не заслужили у Миколая, бо були неслухняними, ледачими. Такі знаходять вранці різочку(демонструємо різочку). Це примушує їх задуматися і намагатися стати кращими, слухатися батьків і гарно вчитися.

Ведуча 1.Надіюсь, що ви всі чемні та слухняні дітки, тому ми влаштуємо свято для Миколая. Але він дуже зайнятий: ходить по садочках, квартирах – роздає малечі подарунки, як же Миколай побачить наше свято? А, придумала! Ми встановимо з ним супутниковий зв'язок і камерою будемо транслювати наше свято просто йому на телефон. Ну, як моя ідея? Отже – починаймо. Затанцюймо танець.

Хоровод «Ходить по землі святий Миколай.» муз 1.

Молодці дітки, гарно хоровод водили, час відпочити. Діти повертаються на місця.

Лунає музика дзвіночків. Муз 2.

Ведуча 2. Дітки , що це за звуки? Можливо Миколай завітав до нас? Піду подивлюся.

Виходить за двері, повертається з двома книгами (одна товста, друга тоненька).

Дітки, до нас прилетіли наші друзі ангели, і принесли ось ці книги. Сказали, що ходили поміж вас цілий рік й перевіряли, чи ви справді були чемні, і все записували до книжки.
В одній книжці — добрі діла (
показує тоненьку книжку). А в отій — гріхи, грішки й усякі збитки.
Ведуча 1. То в цій книзі усі гріхи та збитки записані? Недарма вона така важка, Але тут щось не так: не може бути, щоб наші українські діти були такі нечемні. Дивись, скільки у нас добрих дітей — ось вони (показує на зал), а нечемних зовсім мало. Та й тих ми ще перевіримо й, може, викреслимо з поганої книги.


Гра «Це все я, це все я, це компанія моя»

Ведуча 2.Давайте, діти, доведемо, що ми виховані та чемні. Я буду казати речення, якщо ви згодні зі мною, то відповідайте хором «Це все я, це все я, це компанія моя», а якщо не згодні – мовчіть.

 • Хто співає, веселиться і роботи не боїться?
  Хто із вас не прибирає іграшки всі розкидає?
  Хто із вас, скажіть лишень, знає віршів і пісень?
  Чи багато тут у нас невмивак (замазур) і забіяк?
  Хтоіз вас, скажіть лишень, на зарядці день у день?
  Хто з вас плаче,капризує мамі нерви тренерує?
  Хто роботи не боїться і на поміч швидко мчиться?

Додати перелік дій.

Ведуча 1. Молодці, бачу, що нечем серед вас немає. Тому ми продовжимо наше свято.

Ведуча 2. Свій перший подарунок Миколай поніс до дітей в зимову ніч, коли на небі світили яскраві зорі, які освічували йому шлях. Тому нам потрібно засвітити якомога більше зірочок, щоб Миколай зміг нас знайти. Але це ще не все. Найбільшу та найголовнішу зірку зачаклували злі чортенята і вона вкрилася страшним темним мороком. Щоб її звільнити потрібно знайти усі маленькі зірочки, що допоможуть звільнитися від чар.

Ведуча 1.Перше завдання ми виконаємо в пустелі, де в піску будемо шукати зірки, що впали з неба. В пустелю полетимо на літаку.

Гра-танець «Самолет» Муз 3

Молодці гарно літали і до пустелі добралися вчасно.

Гра «Дістань зірку» Відео 2 «Танець зірок».

Наше завдання дістати з піску зірочки. (Діти перебирають зірочки в манці. Всі зібрані зірки висипають на піднос.)

Ведуча 2.Молодці з цим завданням усі впоралися.

А ще ми зробимо зоряне небо для Миколая. Усі ви отримаєте частинку зірочки, зайдете її половинку на небі і з’єднаєте їх разом.

На дошці прикріплюється ватман, пофарбований в чорне з частинками зірок різних кольорів та розмірів. Діти шукають і прикріплюють свою частинку зоряного пазла. Відео 3 «Пісенька про Святого Миколая».

Ох і багато зірочок у нас, мабуть чари скоро розвіються. Давайте промовимо чарівне заклинання «Зірки палають – чари зникають». Усі разом, голосніше.

Відкриваємо накриту чорною тканиною велику зірку.

Ведуча 1. Гарне небо. Так запалити зорі могли тільки добрі дітки. Ви ж справді добрі? Якщо так, проведемо з вами «Хвилинку доброти».


 • Якщо ви знаєте, що треба бути чемними, вихованими, покрутіться.


 • Якщо ви намагаєтесь бути щедрими, допомогати іншим, сплесніть у долоні.


 • Якщо ви намагаєтесь бути чесними, правдивими, тупніть ногою.


 • Якщо ви знаєте, що до людей потрібно ставитись доброзичливо, підніміть ручки вгору.
  Якщо ви вважаєте, що потрібно піклуватися про інших, любити рідних, простягни руку сусіду.


 • Посміхніться один одному. Ми всі разом можемо дарувати людям добро як це робив Миколай.

Ведуча 2. Мені здається , що настав час покликати Миколая ? Давайте разом дружно тричі скажемо : « Миколаю , Миколаю, ми давно тебе чекаєм !» .

Чути тупіт та стукіт ( Забігає Капосниця ).

Капосниця. Чого галасуєте? Кого кличете? Святого Миколая? Чого ви його завжди запрошуєте на свято, а мене ніколи ? А я сама прийшла . Не буде у вас Святого Миколая.

Ведуча 1. Ой , хто це до нас завітав ? Щось я не пригадую , щоб ми таку гостю запрошували . Вибачайте , добродійко , а ви хто така будете?

Капосниця. Ви що не знаєте , хто я така? Та я перша красуня сьогоднішнього свята !

Ведуча 2. Тільки різних капосниць нам не вистачало на святі .

Капосниця. Я не різна , а одна з найкращих . І всюди йду без запрошень. А що це тут скільки народу зібралося ? Може, роздають що? Та годі вже теревені розводити, хочеться мені вже танцювати!

Виконує з дітками Муз 4. На 58-й сек зупиняємо музику, і ведучі роблять зауваження, щоб не шуміти.

Капосниця. Ой, які дітки танцюючі, а одягатися ви любите. Ось я, наприклад, ні. В мене є рукавички ,але я не знаю куди їх вдягнути. Може на носа? Ні? А що на вухо? Ні? А куди? На коліно? А куди ж одягати потрібно рукавички?

Муз 5. Гра «Рукавички» діти стають у 2 кола. Капосниця роздає одній дитині на одну руку одного кольору рукавичку, а на іншу руку іншого кольору. Діти мають запам’ятати з ким в колі вони стають, і під музику мають бігати танцювати, коли музика зупиниться діти мають стати на місце ,щоб кольори рукавичок співпадали.

Ведуча 1. Капоснице , годі тобі грати прийшов час Миколая зустрічати , подарунки роздавати.

Капосниця. Так я ж давно чекаю цього моменту . Для вас у мене сюрприз !

( Дістає торбинку в якій несправжні цукерки. Вона пригощає ними дітей)

Ведуча 2. Все , біситись годі тут! Ти про капості свої забудь , Якщо хочеш залишитись Наше свято подивитись , то швиденько вибачайся. На стілець он там всідайся і тихесенько сиди.

Капосниця. Я прийшла не одна! Зі мною подружка моя! Відгадайте хто вона?

З кутка вилізає Ябіда.

Я б і д а:

Привіт! На Ябіду чекали?

Це ж ви мені аплодували?

Усе про вас я розповім (погрожує пальцем)

І Миколаю доповім. (Дістає список)

Хто дівчат хапав за коси,

Стукнув хто кого по носі,

Хто в час тихої години

Їв під ковдрою насіння...

Треба кращими ставати,

Годі вам байдикувати.

(Трясе списком)

Кожному отут готове

Справедливе чесне слово.

Хто на стіл компот розлив,

Шибку сніжкою розбив,

На заняттях замість вправ

На стільці тихенько спав.

Ведуча 1. Досить, не треба продовжувати. Зараз сюди прийде Святий Миколай, він сам розбереться, хто що робив.

Я б і д а: (з кутка): Усі дарунки — тільки мені, а більше нікому. Вони (вказує на дітей) не заслуговують! Святий Миколай прийде, а ми йому все розповімо.

Капосниця. Звісно, все розповімо.

Ведуча 2. Діти, ви що, розгубилися? Перелякалися? Та не бійтесь ви, Святий Миколай дуже любить дітей. Він завжди шукає в дитини щось добре, хороше.

Ведуча 1.

Ой, біда, печаль велика.
Листоноша ось покликав,
Телеграму передав:
Миколай щось написав.

(віддає телеграму ведучій)

Ведуча 2. Так, подивимося, що тут. «Вибачте, любі друзі, але, на превеликий жаль, не можу приїхати до вас на свято – мене терміново викликали в лікарню до хворих діток. Дуже дякую за те, що були слухняними цілий рік, старанно вчилися, були ввічливими і добрими товаришами. До усіх чемних діток я завітаю додому і залишу подарунок. А сьогодні передам гостинці через своїх вірних помічників, добрих янголів.

Ведуча 1. Давайте підтримаємо хворих діточок до яких поїхав Миколай, та затанцюємо їм танець.

Капосниця. А можна я з вами, з вами.

Муз. 6. Діти стають в коло, повторюють рухи на куплеті за ведучими, на приспів беруться за руки і йдуть по колу. Вкінці повторюють слова «Святий Миколай».

Ведуча 2. А тепер давайте разом з батьками станемо в коло, і запалимо свічечку, і послухаємо пісню, щоб Святий Миколай почув молитву наших сердець.

Муз. 7. Викл. На 56 сек. Діти разом з батьками тримають запалені свічки в колі.

Ведуча 1. Дякуємо усім за увагу . Бажаємо вам гарних подарунків, теплих слів, радості, здоров’я та щастя.

Ведуча 2. Нехай Святий Миколай завжди чує вашу молитву та покровительствує Вам в усьому.

Ведучі роздають подарунки.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.