Сценарій районного дебатного турніру-2020 за форматом Карла Поппера.

Опис документу:
Сценарій районного дебатного турніру за форматом Карла Поппера. Тема : "Чи варто заборонити мобільні телефони в українських школах?".Турнір розрахований на учнів 8-11 класів. Мета: розповсюдження та популяризація інтелектуальної гри « Дебати», узагальнення досвіду проведення гри, організації змістовного дозвілля учнівської молоді

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Сценарій районного дебатного турніру

за форматом Карла Поппера.

Мета: розповсюдження та популяризація інтелектуальної гри « Дебати», узагальнення досвіду проведення гри, організації змістовного дозвілля учнівської молоді

Місце проведення : Дата проведення:

Час проведення :

Тема: «Чи варто заборонити мобільні телефони в українських школах»

Вступне слово: Дебати вчать брати відповідальність на себе, не бути пасивним спостерігачем, дарують можливість не складати свої думки на полицю, а висловлювати їх, згодом втілюючи в життя бажане, і, звичайно, дебати – це молодіжний рух, де кожен знайде справжніх друзів.

Нове засвоюється на практиці. Складні інструкції для користувачів мобільними телефонами, комп’ютерами та програмним забезпеченням призводять до того, що більшість так і залишається на етапі старту. А ті, хто самотужки на практиці спробував – потрапили до світу нового і сучасного, аби навчитись дебатувати (мати уявлення про правила та хід дебатної гри) потрібно зіграти. Бодай раз у житті!

Дебати – гра, в яку грають студенти та школярі в усьому світі.

В Україні Дебати з'явилися в середині 90-х, коли в країнах Центральної та Східної Європи почали грати в Дебати Карла Поппера, а згодом у Парламентські дебати. Сьогодні молодіжний дебатний рух набув великого значення у житті учнівської молоді.

Отже, тема наших дебатів: « Чи варто заборонити мобільні телефони в українських школах?»

Я представляю команди учасниці :

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

І, звичайно, наші судді:_______________________________________________________________________________________________________________

А зараз слово для привітання надається:___________________________________________________________________________________________________________

Але перед тим, як розпочати турнір, я хочу нагадати вам, що вчора в Україні був День Соборності.

Боротьба за Українську самостійну соборну державу – найбільш яскрава сторінка історії визвольних змагань українського народу. За волю і незалежність України загинули десятки тисяч кращих українців. Реалізувалися мрії багатьох поколінь нашого народу про об’єднання в єдину соборну державу.

У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. Одна з таких сторінок нашого минулого – боротьба українського народу за соборність своїх земель.

Відео

З тих пір український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, мав змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу. У 2011 році президентом України був підписаний наказ про відзначення Дня Соборності 22 січня.

Ми всі одна сім’я,

Єдина ми родина-

Мільйони різних «Я»,

А разом- Україна!

Повторення правил.

Повторення правил турніру:

Критерій – фундамент позиції команди. Дефініції. Об'єктивні визначення ключових термінів заданої теми з достовірного загальновизнаного джерела. Для того, щоб грати і говорити про одне і те саме, кожна команда готує означення кожного терміну теми.

Довести суддям правильність Вашої позиції можливо лише за умов застосування підкріпленої фактичним матеріалом аргументації (використання історичних фактів, інформаційних довідок, цитат тощо). Аргументи можуть бути вагомими або слабкими. Судді намагатимуться пересвідчитися у виваженості аргументів обох команд і зрозуміти, наскільки Ваші аргументи можуть вистояти проти атак та випадів опонентів. Разом із аргументами гравці повинні подати суддям докази на їх підтримку. У дебатах докази моделюються передусім шляхом розумової діяльності. Перехресне опитування. Питання можуть бути використані для уточнення позиції, або для виявлення слабких місць у ланцюгу аргументації опонентів. Ця інформація потім може бути використана у Вашій промові або промові Вашого партнера.

Отже розпочнем турнір. Згідно жеребкування.

Регламент за форматом Карла Поппера

Спікер

Час

1.

Ствердження 1

3 хвилини

( аргументи загальної лінії)

2.

Заперечення 3 до

ствердження 1

2 хвилини( питання)

3.

Заперечення 1

3 хвилини

( аргументи загальної лінії, заперечує лінію ствердження)

4.

Ствердження 3 до

Заперечення 1

2 хвилини( питання)

5.

Ствердження 2

3 хвилини

заперечує лінію Заперечення

6.

Заперечення 1 до

Ствердження 2

2 хвилини( питання)

7.

Заперечення 2

3 хвилини

заперечує лінію Ствердження

8.

Ствердження 1 до

Заперечення 2

2 хвилини( питання)

9.

Ствердження 3

3 хвилини

заперечує лінію заперечення, чітка лінія ствердження

10

Заперечення 3

3 хвилини

заперечує лінію ствердження, чітка лінія заперечення

Нагородження.

Отже, як ми бачимо, участь у районному дебатному турнірі дає змогу, обговорюючи суперечливі питання, глибше усвідомити їх сутність.

Сьогодні була цікава та суперечлива тема, тож і гра вийшла динамічною.

Маю надію, що набутий досвід є позитивним і ви сповнені сил йти далі по нелегкому шляху оволодіння навичками демократичного дебатування, вміннями доводити свою точку зору і приймати позицію сучасного світу, що змінюється навколо нас і , безумовно, стає кращим.

Дякую всім за плідну роботу!

(Загальне фото)

До нових зустрічей!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
3
міс.
0
7
дн.
1
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!