Сценарій проведення виховної години «Чи знаєш ти Є вропу? Допоможи Європід ізнатися про тебе!»з елементами квесту

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Сценарій

проведення виховної години «Чи знаєш ти Є вропу? Допоможи Європід ізнатися про тебе!»з елементами квесту

Мета: закріплювати знання учнів про поняття «Батьківщина» і «батьківщина», «патріот»; розрити зміст понять Конституція України, права і обов’язки громадянина, розширити знання учнів про державні символи України (герб, прапор, гімн); викликати в учнів зацікавленість історією свого народу, постатями видатних українців, історією боротьби українського народу за свободу і незалежність, історією рідного краю; вчити дітей усвідомлювати себе громадянином, патріотом України, висловлювати почуття гордості за свою Батьківщину, бажання стати на її захист; виховувати в учнів патріотичні почуття, національну свідомість, гордість та шанобливе ставлення до героїв – захисників незалежної України; викликати прагнення бути справжнім патріотом рідної землі.

Обладнання та оформлення: Державний Прапор України; музичні записи, ілюстративний матеріал, комп’ютер; проектор.

І. Організаційний момент

Учитель:

Доброго дня, дорогі учні! Сьогодні ви знову сідаєте за шкільні парти, відпочилими, змужнілими, дорослішими. Вам усміхається лагідне сонце, яке посилає свої промені із синього неба, бо немає на світі кращого неба, ніж небо України! Воно благословляє свою Україну, береже у віках її материнську любов, тому його ніколи не відділити від матінки-землі. Як не можна відділити небо від землі, так і не можна відділити Захід України від Сходу, Карпати від Світязя, Чорне море від Дніпра. Бо це все – Україна – єдина, суверенна, незалежна. Але останнім часом нас постійно переслідує думка: чи буде так, чи ні. Яким буде вже завтрашній день нашої України.

Україна... В одному цьомуслові й для нас, і навіть длячужинцівбринитьмузикасмутку і жалю. Україна – країнатрагедій і краси,країна, де найбільшелюблять волю і найменше знали її, країнагарячоїлюбові до народу і чорноїйомузради, довгоївіковоїгероїчноїборотьби заволю. Шлях Українипозначенийвисокимистеповимируїнами тапрекраснимипіснями.

Але 24 серпня 1991 року Верховна Рада Українипроголосила Акт незалежностіУкраїни та створеннясамостійноїдержавиУкраїни.

Нещодавно наша країна відсвяткувала річницю Незалежності 26 років. На перший погляд, це не так вже і багато, але цілі століття передували цій важливій сторінці історії України. Щасливі ми, що народилися на такій чудовій, багатій, мальовничій землі ― на нашій славній Україні.

Дорогідіти, гості та батьки!

Я рада, щовисьогодні до нас прийшли.

Дозвольте з Днем знань вас привітати,

Здоров’я, щастя, миру побажати.

Бажаютерпіння і порозуміння,

Нехай поруч з вами завжди буде везіння,

Нехай вродині буде злагода й любов,

А в Українуприйде мир і спокій  знов.

Діти, а скажіть, будь-ласка, який птах є символом миру?

 ( відповідідітей)

Так, дійсно, голуб – є символом миру, але цей птах відомийще і як птах-листоноша. Голубів, як поштарів, почали використовувати у періодантичності, тобтоще у 700 році до н.е.  А офіційноїхзарахували на таку «посаду» у 1870 роціпід час облоги Парижа. В Україніофіційноголубинапоштавідкрилась у 1890 році. 

Подивіться, сьогодні до нас з вами завітав голуб (демонстраціяпаперового голуба), але віннезвичайний, він з КраїниЗнань. І принісвін нам дивнугілочкуізнаписом  «Європа».  Отож, сьогодні ми з вами будемоговорити про Європу.

Ми дужечасто  чуємо з екранів наших телевізорівтакі слова, як “Європа. Європейський союз. МайбутнєУкраїни.” Але що вони значать? ЩотакеЄвропа? Де вона знаходиться?

У ДавнійГреції жила молода дівчина на ім’яЄвропа. Вона була дочкою фінікійського царя Агенора і чарувалавсіхсвоєю красою. Бог Зевс викравїїперетворившись на бика та відвіз на острів Крит, де Європа народила сина – Міноса, котрийпотімпобудувавлабіринт з мінотавром.

Європа – це і назва одного зісупутниківпланетиЮпітер. Вінбуввідкритий Г. Галілеєм у 1610 році.

 МіжАфрикою та Мадагаскаром є острів, якийтакожназиваєтьсяЄвропа. Вінбув названий на честь однойменного корабля з Британії….

А ще Європа – цечастинасвітурозташована на заходіЄвразійського материка. Вона маєплощу 11,5 кв. км,близько 800 млн. населення. Натакіймаленькійтериторіїіснують 46 держави, економіка й культура якихтіснопереплеласяміж собою. На заходіЄвропуомиваєАтлантичний океан , а на півночі – Північно-Льодовитий. Найменша держава на території  Європи — це Ватикан, а найбільша за площею – Україна.

Нущо ж, певний багаж знаньвимаєте. Сьогодні нанашій  зустрічі  ми  спробуєморозширити  вашізнання, донесемо  до вас багатоневідомого, можнасказати, загадкового, щотаїть в собіЄвропа.

Сьогодні я  Вас запрошуюздійснити  міні-подорож по країнахЄвропи  піддевізом «Ми маємо бути зрозуміліЄвропі, а Європа – нам!». Під час нашоїподорожі я ознайомлю вас  із  особливостямидеякихкраїнЄвропи. А квестомпро Україну ми з вами допоможемоєвропейцямкращепізнати  нашу Батьківщину, а такожпознайомимоїх з визначнимимісцямирідного краю.

Тож  вирушаймо в подорож за новимизнаннями.

ІІ. Основна частина

Ну а зараз для вас «Європейськіродзинки, абочизнаєтеви, що.. ». Під час моєїрозповіді ми будемо на картіпозначатикраїни, про які я буду згадувати.

Чизнаєтевищо…

 • 307 роківтому у 1710 роціукраїнськимгетьманом  Пилипом  Орликом було  проголошено «Конституцію прав і свобод Запорізькоговійська», яка і стала першою в історіїЄвропи  Конституцією.

 • Швейцарія – цеєвропейськакраїна, яка славиться виробництвомгодинників.

 • Ісландіюназиваютькраїноюрибалок. гейзерів та вулканів…

 • А Франція є всесвітнім центром моди.

 • Арнольд Шварценегер – голлівудськийактор та колишній губернатор штату Каліфорнія, родом ізАвстрії, яка є музичною столицею Європи

 • Болгаріюназиваютьтрояндовоюкраїною. Зцієїкраїнипішов у світ йогурт – улюблений десерт і дорослих, і дітей .

 • Греція – цекраїна, в якійберутьсвій початок Олімпійськіігри. Цекраїнабогів та міфів.

 • Іспанія – це край фламенко і кориди. Цякраїна є батьківщиноюшестиструнноїгітари.

 • А за легендою таємничий граф-вампір Дракула проживав в Румунії.

 • Нідерланди — світовий центр квітникарства, цекоролівстводерев’янихчеревиків, країнасиру, вітряків і тюльпанів.

 • Фінляндія — країна озер і боліт, вкритаснігом до семи місяців на рік. А фінськішколивважаютьсянайкращими у світі. Фінляндія є батьківщиноюДіда Мороза.

 • Швеція — одна з найбільшихкраїнЄвропи. Жителіцієїкраїниотримуютьвисоку зарплату і витрачають на відпочинок грошей більше, ніж будь-яка іншанація у світі.

Як бачите,  кожна країна має свої особливості, але їх об’єднує одне : всі вони є членами Європейського союзу. Ідея створення цієї організації була задумана для того, щоб більше ніколи не повторилися масові вбивства та руйнації, що відбувалися під час Другої світової війни. ВпершецюідеюзапропонувавМіністрзакордонних справ Франції Роберт Шуман  9 травня 1950 року. Цей день став днем народженняЄвропейського Союзу, і тепер  вінщорокусвяткується як День Європи. Сьогодні до Євросоюзу входить 28 країн . Мета Союзу – підтримувати мир, культурні  цінності та добробутсвоїхнародів.

Європейський Союз маєвласнусимволіку. Всімвідомий прапор Євросоюзу: на синьомуфоні колом розташовано 12 золотихзірок, які є символ довершеності, повноти та єдності.

Європейськийгімн – цегімн не лишеЄвросоюзу, але йусієїЄвропи. Музикагімну взята з Дев’ятоїсимфонії, яку ЛюдвігванБетховен назвав «Ода радості». Столицею об’єднаноїЄвропи є місто  Брюссель.

Європа – скарбницядосягнень. Протягомбагатьохстоліть вона  утримуваласвітовелідерство у багатьохгалузях. І зараз ми з вами відкриємо разом ще одну сторінкупізнання, щоназивається«Дива Європи» і назвати  зображенупам’яткуабомісце  і країну, в якій вона знаходиться.

(Демонстраціявсесвітньовідомихпам’яток, місць ,якізнаходяться на Європейськомуконтинентітощо).

Пізанська Вежа – Італія.

Біг Бен – Англія.

Києво-Печерська лавра-Україна.

Колізей – Італія (Рим).

Ейфелева Вежа – Франція.

Молодці! Браво нашим батькам і гостям! Дорогідіти, пам’ятайте, що все людина знати не може. Ми все життявчимося, ми постійнопізнаємощосьнове. Я бажаю вам, щобви, коли станете дорослими, хоча б часткововідвідали не тількиці , а й інші  всесвітньовідомімісця.

А тепер,  я вас запрошуюприйняти участь в грі «ЮнийзнавецьЄвропи». За кожнуправильнувідповідьви будете отримуватиєврозірочку. По завершеннюгри ми дізнаємось, хто ж у нас найкращийюний  єврознавець.

Гра

 1. ГрошоваодиницяЄвропейського Союзу? (Євро)

 2. ЩоуВенеціїзаміняєвулиці? (Канали з водою)

 3. На ційгорі, щознаходиться в Греції, за легендою жили давньогрецькі боги. (Олімп)

 4. Щосимволізують 12 зірок на прапорі ЄС ? (Символ довершеності та досконалості.)

 5. Хто з князіввіддав у дружинифранцузькомукоролеві свою доньку Анну? Цього князя щеназивають тестам всієїЄвропи. (Ярослав Мудрий).

 6. Коли в Європівідзначається День Європи? (9 травня)

 7. В якій країні було виведено породу собаки, що характеризується хоробрістю та вірністю;її називають вівчаркою.(Німеччині).

 8. Найбільша за площеюкраїнаЄвропи – Україна

Привітаймо ______________________________ , і в подарунок  переможецьгри  отримує  європрапорець.

Учениця

Європа – наш спільнийдім,

Європа – колискаусіхкраїн!

Шляхом єдиним  прямуйдо мети,

Європа – цедім, де живем я і ти!

Усі ми різні, бо ми народ!

Усі ми рівні, шукай, знаходь!

Хай буде мир на всійземлі,

Країнирізні, а ми одні!

Європабагатолика: єдина, близька, велика!

Вчитель.            А теперповертаємосядодому, в ріднуУкраїну.

Наша країна-гідна і неповторна частина Європи, тож давайте спробуємо пройти невеликий квест, який допоможе зрозуміти, як добре ви знаєте свою рідну державу.

Учитель: Що таке квест? По-перше, квест – це командна гра, тому ми з вами поділимось на команди.

По – друге, квест – це виконання групами кількох завдань за маршрутним листом. У нашому квесті їх 7. Стільки ж букв у слові «Україна».

Станція № 1. «Чи знаєте ви?»

Виступ учня:

Україна – одна з найбільших європейських держав. ЇЇ площа дорівнює 604 тис. кв. км. На її території нині проживає понад 110 національностей. Чисельність населення України становить 43 мільйона чоловік.

Оскiльки це велика країна, то земля нашої Батьківщини багата на широкi i чарiвнi простори, прекраснi села i мiста.

На першій станції ви зможете перевірити себе, наскільки добре ви знаєте країну, в якій ми живемо.

Завдання: відповісти на запитання

1. Найвища гора України? ( Говерла в українських Карпатах, висота 2061 м)

2. Найбільше море, що омиває Україну? (Чорне. Його площа біля 420 тис.кв.км)

3. Найбільша річка нашої держави? (Дніпро, найдовша її довжина на території України, і становить 981 кілометр, річка впадає в Чорне море)

4. Найглибше озеро України? (Світязь . Максимальна - глибина – 58,4 км. Розташоване у Шацькому районі Волинської області)

5. Україна – європейська держава, назвіть її сусідів. Назвіть не менше трьох країн. (Росія, Білорусь, Молдова, Польща, Румунія, Угорщина та Словаччина)

6.Столиця України. (Київ)

 1. Герб України (Тризуб)

 2. Найвідоміша козацька страва. (Куліш.)

 3. Кому не дозволялося заходити на територію Запорозької Січі? (Жінкам.)

 4. Обрядовий хліб, який печуть на Великдень. (Пасха)

 5. Найвища гора України. (Говерла)

 6. Грошова одиниця України. (Гривня)

 7. Колір прапора України. (Блакитно – жовтий)

 8. Розписані великодні яйця. (Писанки)

 9. Скільки страв повинно бути на столі у Святий вечір? (Дванадцять)

 10. Швидкий український танок. (Гопак)

 11. Хто з українських письменників узяв собі псевдонім – назву своєї національності. (Леся Українка)

26. На території якого материка розташована Україна? (Євразія)

Станція 2 « ІСТОРІЯ»

Виступ учнів: Україна має багатолітню історію, якою може пишатися, і кожен з нас повинен її знати і пам’ятати.

Українська історія – диво нетлінне,

Кожна сторінка – це в серці світлина.

Нам пам’ятати минуле так треба,

Бо кров проливалась за мирнеє небо.

Козацькі шаблюки свистіли у полі,

За наше майбутнє, за вольную волю.

Нащадками гідними станемо нині,

Бо ми українці й живемо на Вкраїні.

Завдання: відповісти на питання.

1. В якому році було проголошено День незалежності України? (1991 рік)

3. Як звали сестру Кия, Щека, Хорива? (Либідь)

 1. Як звали князя, що охрестив Київську Русь? (Володимир)

 2. Яку назву мала козацька держава, створена за Дніпровськими порогами? (Запорізька Січ)

6. Назвіть найвидатнішого гетьмана України. ( Богдан Хмельницький)

7.Назвіть державні символи символи Української держави. ( Наш Герб - тризуб , синьо-жовтий Прапор, Гімн « Ще не вмерла Україна»)

8.Назвіть народні символи нашої держави(дуб, калина, верба, вінок, писанка,рушник)

 1. Як називається основний закон України? (Конституція)

 2. Автор слів гімну України? (П. Чубинський)

Станція № 3. «ОСОБИСТОСТІ»

Виступ учителя: Багато видатних постатей світового мистецтва і науки були українцями за походженням! Отже, дізнаємось, як добре ви знаєте великих українців.

Завдання: назвати імена видатних українців за портретами.

На столі портрети: Т. Шевченко, Л. Українка, Іван Франко, княгиня Ольга, Богдан Хмельницький, Володимир Великий.

Станція №4 . МУЗИКА

Слово вчителя.

Послухайте уважно казку.

https://www.youtube.com/watch?v=tDJQKAR5z60

Якось Господь Бог вирішив наділити дітей світу талантами. Французи вибрали елегантність і красу, угорці – любов до господарювання, німці дисципліну і порядок. Діти Росії – владність, Польщі – здатність до торгівлі, італійці одержали хист до музики…

Обдарувавши всіх, підвівся Господь Бог зі святого трону і раптом побачив у куточку дівчину. Вона була боса, одягнута у вишивану сорочку, руса коса переплетена синьою стрічкою, а на голові багряний вінок з червоної калини.

-Хто ти? Чого плачеш? – запитав Господь?.

-Я Україна, а плачу, бо стогне моя земля від пролитої крові і пожеж. Сини мої на чужині, на чужій роботі, вороги знущаються з дідів та сиріт, у своїй хаті нема правди й волі.

-Чого ж ти не підійшла до мене скоріш? Я всі таланти вже пороздавав. Як же зарадити твоєму горю?

Дівчина хотіла вже йти, та Господь Бог, піднявши правицю, зупинив її:

-Є у мене найцінніший дар, який уславить тебе на цілий світ. Це – пісня.

Узяла дівчина – Україна – дарунок і міцно притиснула його до серця. Поклонилася низенько Всевишньому і з ясним обличчям і вірою понесла пісню в народ.

Проходить конкурс «Відгадай мелодію» .

Діти відгадують мелодії відомих українських пісень,наспівують куплет.

Записи: «Океан Ельзи» (“Я не здамся без бою”); Олександр Пономарьов ( “Не стидайся, то твоя земля”); Руслана (“Дикі танці”); Джамала (“1944”); «Пікардійська терція» (“Пливе кача”)...

Станція № 5. СПОРТ

Виступ учня: Наші видатні спортсмени-

Майже справжні супермени.

Україну прославляють,

Призові місця займають.

Давайте згадаєм тих, хто здобув перемоги у спорті.

Завдання: співставити пари - прізвища спортсменів і види спорту за допомогою стрілок

Брати Кличко– бокс; Сергій Бубка - стрибки з жердиною; Лілія Подкопаєва - спортивна гімнастика; Яна Клочкова –плавання; Андрій Шевченко –футбол.

Станція № 6. „Батьківщина для мене…. Побажання неньці-Батьківщині”

Учитель пропонує учням продовжити речення:

 • Батьківщина для мене…

 • Я люблю Україну, бо…

Учитель. Любов до Батьківщини виявляється у патріотизмі.

Сьогодні про патріотизм говорять усюди. Як ви розумієте зміст цього поняття?

Учні відповідають, учитель підсумовує.

Патріотизм – це любов до Батьківщини, свого народу, турбота про його благо, сприяння становленню й утвердженню України як суверенної, правової, демократичної, соціальної держави, нації, готовність відстояти її незалежність, служити і захищати її, розділити свою долю з її долею.

Скажіть мені, будь ласка, чи зможе захистити себе від агресії країна, в якій не має патріотів? (Діти відповідають).

Ми живемо у найкращій країні на Землі: із зеленими лісами і гаями, блакитними ріками і озерами, щедрими полями і садами. Ми любимо свою мелодійну мову, пісні, народні традиції, пишаємось своєю історією.  Але в нашу країну прийшла біда. Анексовано Крим, палає війна на сході України, в якій гинуть військові, мирне населення і діти. Нова Україна народжується у цій боротьбі, бо її свободу відстоює увесь український народ. Вчорашні студенти, програмісти, фермери, інженери стали на захист України і нашого майбутнього.

Країна, яка не зростила патріотів не має права на життя, бо вона не спроможна боротися за свою цілісність, за свою свободу, право на своє життя, на свою свободу, право на європейський вибір.

ІІІ. Заключна частина. Висновки

Учитель:

Сьогодні у нашому квесті брало участь команди, які проходили завдання за маршрутними листами, і кожна група показала гарні результати і змогла краще за інших проявити себе на одній із станцій. Отже, за підсумками квесту ми хочемо нагородити кожну групу за перемогу Дипломом Патріота України.

Учитель:

У кожного з нас є рідна хата. Подумайте, скільки потрібно праці, щоб утримувати в домі порядок і лад, щоб було в ньому чисто й затишно, щоб жилось заможно.

Україна — наш спільний дім. Тож маємо дбати всі, щоб були в ній добробут і лад, мир і злагода, вічна краса. Усі ми повинні усвідомити: своє, рідне — не тільки хата й подвір'я, а й вулиця, село чи місто, де ти живеш, ліс і річка, степ і море. Якби кожен це пам'ятав, — чи були б засмічені лісосмуги, ниви і шляхи, отруєні водоймища, понівечені насадження, понищені святині?

Україна з надією дивиться в завтрашній день, чекає на вас, завтрашніх господарів життя. Ви потрібні їй мудрі, умілі, дбайливі і людяні.

Ви – майбутнє України. Тож своїми знаннями, працею, здобутками підносьте її культуру. Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України, поважайте наш народ і нашу мелодійну мову. І під кінець нашого квесту давайте всі разом скажемо:

Ми – це Держава, велика, єдина,

Ми – українці, наш дім – Україна!

Учитель:

Усі ми, громадяни України, не байдужі до долі своєї Батьківщини, маємо пам’ятати: саме в єдності наша сила!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ФІЗИКИ залишилося:
0
4
міс.
0
0
дн.
0
7
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!