Сценарій пізнавально-розважальної програми «Турнір краєзнавців»

Опис документу:
Мета: поповнити і розширити знання дітей з історії, географії рідного краю, обґрунтувати необхідність і користь навчання; розвивати кмітливість, спостережливість, пам’ять, ерудицію; виховувати прагнення до пізнання і самовдосконалення, вміння працювати в колективі.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Сценарій пізнавально-розважальної програми «Турнір краєзнавців».

Мета: поповнити і розширити знання дітей з історії, географії рідного краю, обґрунтувати необхідність і користь навчання; розвивати кмітливість, спостережливість, пам’ять, ерудицію; виховувати прагнення до пізнання і самовдосконалення, вміння працювати в колективі.

Хід заходу:

Ведуча. Добрий день, шановні друзі! Мені приємно бачити вас у цьому залі на турнірі краєзнавців. Тому що ви допитливі, ерудовані, освічені краєзнавці із гнучким розумом та добрим серцем. Ви – майбутні дослідники, вчені української держави, які шанують історію рідного краю. Саме вам жити і творити історію, досліджувати земні надра, створювати дивовижні машини, зміцнювати добробут нашої країни! А для цього треба, перш за все, любити свій рідний край, свою Батьківщину, вивчати її історію, звичаї і культуру і наполегливо працювати.

Сьогодні у вікторині приймають участь по 2 учні з команди від кожної школи району. Ми відчуваємо ваше хвилювання, адже переможуть найрозумніші.

Оцінюватиме краєзнавчий турнір гості та журі. (Представлення журі).

Знання – це скарб захований за семи печатками. І сьогодні саме Вам, учасникам турніру краєзнавців, дається унікальний шанс розкрити свої знання.

До вашої уваги будуть представлені запитання в п’яти номінаціях: «Природничий напрямок», «Географічний напрямок», «Сумщина в іменах», «Історія рідного краю» і «Архітектура».

У кожного з вас є п’ять аркушів паперу для відповіді. (Команди отримують однакові завдання з історії, географії, архітектури, природи рідного краю. У кожній номінації 7 запитань. На обдумування дається 30 секунд. За кожну правильну відповідь ви отримаєте 1 бал. Тобто, за кожну номінацію можна отримати максимально – 7 балів.

1 номінація «Історія рідного краю»

1. В якому населеному пункті Сумщини за наказом Петра I було страчено 900 козаків-мазепівців? (м. Лебедин)

2. Яку назву отримали регіони Сумщини, що найбільше постраждали в результаті монголо-татарського спустошення? (Дике поле)

3. У якому селі Лебединського району був розвинутий гончарний промисел? (с. Межиріч)

4. В якому році заснована Сумська область? (1939 р.)

5. Який птах зображений на гербі Лебедина? (Лебідь)

6.Де в Сумській області вперше почала функціонувати сільська телефонна мережа? (м. Лебедин)

7. У якому районі Сумської області найбільше спалених сіл в роки Великої Вітчизняної війни? (Середино-Будський район, 14 сіл)

2 номінація «Архітектура»

1. В якому селі на Лебединщині збереглися архітектурні споруди з маєтку графа Капніста? (с. Михайлівна)

2. Одна з найпривабливіших архітектурних споруд міста Лебедина. Як вона називалися в кінці XIXстолітті. (Лебединська ратуша)

3. Пам’ятник, якій доісторичній тварині встановлений у с. Кулішівка Недригайлівського району в 1841 року. (Мамонту)

4. Найстародавніший дерев’яний храм м. Лебедина назвіть унікальну пам’ятку архітектури кінця XVII ст. Лівобережної України (побудований в 1789 році). (Воскресенська церква)

5. Де знаходиться архітектурний ансамбль маєтку Хрущових, який відвідував Т. Г. Шевченко. (с. Лифино)

6. На честь покровительки козаків в м. Лебедині в 1678 р. була збудована ця церква. Назвіть її. (Покровська)

7. У цій унікальній архітектурній споруді зберігаються історичні і культурні цінності Сумщини. Назвіть цей заклад. (Краєзнавчий музей)

3 номінація «Природнича»

1. Який найбільший жук Сумської області? (Жук – олень)

2. Отруйна змія Сумщини? (Гадюка)

3. Назвіть унікальну ділянку цілинного степу, яка охороняється на території Лебединського району з 1928 року. (Михайлівська цілина)

4. Який район Сумщини можна назвати «Сумською Швейцарією» (Краснопільський район)

5. Унікальна пам’ятка природи льодовикового періоду, розташована в розломах земної кори, яка знаходиться в лісовому масиві, поблизу давнього козацького села. (Шелехівське озеро)

6. Назвіть вимерлого дикого бика, предка великої рогатої худоби, який у ХVIII ст. жив у наших краях. (Тур)

7. Яка рідкісна рослина – символ українських степів, зустрічається на Сумщині. (Ковила)

4 номінація «Сумщина в іменах»

1. Назвіть прізвище поета-кобзаря, який відвідував Лебединщину в середині ХIХ століття. (Т. Г. Шевченко)

2. Назвіть прізвище місцевого краєзнавця, члена спілки письменників України, дослідника теми голодомору, громадського діяча, автора книг «Лебедія», «Під чорним тавром»… (Б. Ткаченко)

3. Назвіть прізвище видатного композитора ХIХ ст., почесного доктора Кембріджського університету, який упродовж багатьох років відвідував Лебединщину. (П. І. Чайковський)

4. Хто з наших земляків є автором збірок «Осінній передзвін», «Пам’ять». (М. Кулішенко)

5. Наш земляк, основоположник футуризму в поезії, учитель В. Маяковського. (Давид Бурлюк)

6. На честь якого тричі Героя Радянського Союзу в м. Суми встановлено пам’ятник біля парку, що носить його ім’я? (І. М. Кожедуб)

7. Назвіть автора першого історичного роману, написаного українською мовою»Чорна рада», члена Кирило – Мефодіївського товариства, який реформував український правопис. (П. Куліш)

5 номінація «Географічний напрямок»

1. На який материк Землі схожа Сумська область? (Африка)

2. Де на Сумщині вперше відкрита залізна руда? (під Лебедином)

3. Озеро, про яке складали багато багато легенд, і яке дало назву міста. (Лебедин)

4. Назвіть найдавніші міста Сумщини. (Путивль, Глухів, Ромни)

5. В якому місті області є єдине трамвайне сполучення? (м. Конотоп)

6. Назвіть населені пункти, назви яких пов’язані з певним видом ландшафту, річок, озер, тварин. (Липова Долина, Лебедин, с. Ведмеже, Сула…)

7. Яка корисна копалина, значні запаси якої на півночі та заході Сумської області в балках, заплавах річок, може використовуватися як паливо. (Торф)

II тур турніру краєзнавців

Ведуча. У другий тур проходять команди, які набрали найбільшу кількість балів. Учасникам турніру пропонують конверти з певними краєзнавчими завданнями, пов’язаними з історією свого міста та району.

Переможці турніру будуть нагороджені цінними подарунками.

Завдання для II туру турніру.

Краєзнавче лото.

Командам треба дати назву зображуваному об’єкту. За кожну правильну назву ви отримуєте 1 бал.

Відповідь. Пам’ятник голодомору 1932-1933 років, Козацька могила, Вознесенська церква, Ратуша, Катюша, Миколаївська церква.

Символіка рідного краю.

Перед вами символіка міст і районів Сумської області, кожен під певним номером. Представник кожної команди отримує картку з таблицею з номером герба.


1 2 3 4

Завдання: навпроти кожного номера вписати відповідну назву міста чи району, чий герб зображений на екрані. (Герби зображують на мультимедійний проект).

За кожну правильну відповідь команда отримує 1 бал.

Ведуча. Прошу учасників здати аркуші з відповідями журі. А доки журі підводитиме підсумки, ми пропонуємо вам музичний дарунок.

Ведуча. Настав час дізнатись правильні відповіді. Учасників краєзнавчого турніру прошу зайняти місце на сцені.

Ведуча. Ось так тур за туром і підійшли наші змагання до свого закінчення. Всі учасники показали гідні знання, які були справедливо оцінені журі. Слово для підведення і нагородження надаємо журі.

Ведуча. Дорогі наші переможці і учасники краєзнавчого турніру. Сьогодні вам честь і хвала. Вивчайте, досліджуйте історію рідного краю. Навчайтеся, дерзайте, творіть ім’я великої України!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Акція «Методичне літо»
Призовий фонд 50 000 грн!
Взяти участь

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ГЕОГРАФІЇ залишилося:
0
1
міс.
0
7
дн.
1
7
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!