Сценарій оглядової екскурсії до музею Бойової Слави ім. 305 ШАПЧ дивізії

Опис документу:
Уже майже 30 років у нашій школі ведеться пошукова робота під девізом «Ніхто не забутий, ніщо не забуто!». В рамках цього проекту створено музей 305-ї Штурмової авіаційної Павлоградської Червонопрапорної дивізії, який є справжньою гордістю школи. Засновником музею стала вчитель історії Дорохова Раїса Іванівна. ЇЇ ентузіазм, відданість справі, вміння заразити цим ентузіазмом юних слідопитів - ось що допомогло зібрати матеріали і відкрити музей.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Оглядова екскурсія до музею Бойової Слави

Екскурсовод 1: Уже майже 30 років у нашій школі ведеться пошукова робота під девізом «Ніхто не забутий, ніщо не забуто!». В рамках цього проекту створено музей 305-ї Штурмової авіаційної Павлоградської Червонопрапорної дивізії, який є справжньою гордістю школи. Засновником музею стала вчитель історії Дорохова Раїса Іванівна. ЇЇ ентузіазм, відданість справі, вміння заразити цим ентузіазмом юних слідопитів - ось що допомогло зібрати матеріали і відкрити музей.

Все почалося із звичайного листа:

Екскурсовод 2: «Дорогі друзі! У вересні 1943 р. я брав участь у боях за звільнення м. Павлограда у районі залізничного вокзалу. Велике прохання написати декілька слів про школу, яка знаходиться у районі залізничниці для можливості подальшого листування із учителями та учнями школи.

Із повагою колишній командир взводу

350-ї Житомирської ім. Б. Хмельницького

дивізії Музиченко Микола Якович».

А далі полетіли листи у різні центральні газети, міста та райони колишнього Радянського Союзу, Польщі. Так почався пошук історії 350 ШАПЧ дивізії.

Екскурсовод 3: «Зернина до зернини – запашна хлібина» - говорить народ. 8 травня 1987 року відбулося урочисте відкриття нашого шкільного музею. Із різних куточків колишнього Радянського Союзу: Москви, Києва, Риги, Ростова-на-Дону, Красноярська, Одеси на свято приїхали 57 ветеранів на чолі із командиром цієї дивізії Полушко Федором Івановичем.

На даний час у музеї зібрані матеріали про 305-у і 350 дивізії, про подвиги, життя учасників Другої світової війни, жителів селища ім.18 Вересня, про підпілля і партизанських рух у нашому краї у роки війни, героїв війни - наших земляків.)

Екскурсовод 4: В музеї працюють постійно діючі стенди:

  1. Історія створення 305 ШАПЧ дивізії, яка складалася із 3-х штурмових авіаційних полків:

  • 175 –го (до його складу входили: командир - Валивахін, Захарченко, Клімов, Прохоров. Полком було виховано 14 Героїв);

  • 237- го ( Шеламов, Нємєнко, Сундушніков, Астраханов. Полк здійснив 3700 успішних бойових вилетів, знищено велику кількість бойової техніки та живої сили супротивника);

  • 955го (Буланов, Сімонов, Гольденберг, Цвєтков. За час війни полк здійснив 3527 успішних бойових вилетів, при цьому знищив: гармат бойової артилерії – 460, мінометів -195, автівок 1610, складів ГМЗ та бойових набоїв – 204, літаків – 18).

Екскурсовод 5. Вашій увазі пропонується матеріал під назвою: «Ніхто не забутий, ніщо не забуто!».

  • Партизанський загін Павла Кононовича Кабака. (Відомо, що в його ряди вступили 42 військові і 13 комсомольців Командиром призначено Кабака, комісаром загону – Ковната. Партизанський загін допомагав Червоній армії стримувати натиск фашистів, виконувати бойові операції.

  • Павлоградське підпілля ( До складу підпільного партійного комітету ввійшли: Андрій Павлович Караванченко, Степан Силович Прибер, Микола Іванович Сташков, Іван Іванович Соколовський, Дмитро Гаврилович Садовніченко. 36 агітаторів розповсюджували звернення Радінформбюро, листівки, в яких повідомлялися події на фронтах, активно боролися з окупантами, зірвали склад з боєприпасами, підірвали ворожий ешелон на ст.. Домаха. Відомо, що підпільники звільнили 700 бійців і командирів Червоної Армії із Богуславського табору; 400 бійців з табору, що був розташований на ПХЗ.

  • Вони визволяли Павлоград (Музиченко Н. Я, Ващенко Л. П, Бухтиярова Р. П., Бугайов)

  • селище 18 Вересня колись і тепер: (дитячий садок, зруйнований німецькими окупантами; міська поліклініка№2 на селищі 18 Вересня).

Екскурсовод 6: В музеї також зберігаються листи, фотографії визволителів нашого міста, історія ПХЗ і селища ім. 18 Вересня про випускників ЗШ№6 – учасників афганської війни. У післявоєнні часи учні ЗШ№6 брали участь у розкопках території бойових дій партизанського загону ім. Кабака. Було знайдено гільзи від набоїв, воєнні каски, кружки, рештки загиблих воїнів, документи. Члени гуртка «Пошук» продовжують збирати матеріали про дітей війни селища ім.18 Вересня. Ми пишаємося, що у конкурсі міських музеїв у 2010 році наш музей 305-ї ШАПЧД зайняв І місце.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»