Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Виховні заходи з теми прав дитини. Практичні кейси
»
Взяти участь Всі події

Сценарій «…Однині воєдино зливаються століття одірвані одна від одної частини єдиної України»

Опис документу:
Сценарій проведення науково - краєзнавчої конференції на тему «…Однині воєдино зливаються століття одірвані одна від одної частини єдиної України» ( до Дня Соборності України). Метою зустрічі є обговорення з громадськістю процесу історичного досвіду боротьби українського народу за свободу, незалежність і державність.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Сценарій

проведення науково - краєзнавчої конференції

Тема: «…Однині воєдино зливаються століття одірвані одна від

одної частини єдиної України»( до Дня Соборності України).

Дата проведення: 22 січня 2019 року.

Місце проведення: актова зала ______________________.

Метою нашої зустрічі є обговорення з громадськістю процесу історичного досвіду боротьби українського народу за свободу, незалежність і державність, особливість подій того часу та їх історичного значення, формування національної свідомості, патріотизму та відповідальність за долю України.

- поглибити знання про історію виникнення свята Соборності України, його значення;

- виховувати в учнівської молоді національну свідомість та людську гідність;

- формувати риси справжнього громадянина української держави;

- сприяти пробудженню інтересу до поглиблення вивчення історії та культурних надбань української держави.

Є щось святе в словах «мій рідний край»

Для мене – це матусі пісня ніжна,

І рідний сад від цвіту білосніжний,

І той калиновий у тихім лузі гай.

Його історія .. В нім скільки гіркоти,

І тим рідніше мені ти краю рідний

Бо вже назад поломані мости

І десь встає, як райдуга лагідний.

Ведуча конференції: Доброго дня учасники науково- краєзнавчої конференції.

Шановні гості! Сьогодні всіх нас разом зібрала на урочисте свято важлива історична подія – 100 річчя підписання Акту Української народної республіки і Західної народної республіки в єдину Україну, яка увійшла до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України .

Прошу всіх встати, звучить Державний гімн.

У конференції беруть участь: ______________________________________

Наша з вами роботи буде побудована за напрямами:

  1. Передумови виникнення необхідності підписання Акту Злуки в 1910 році.

Виступаюча: __________________________________________________

2.Універсал Директорії Української Народної Республіки.

Виступаючий: _____________________________________________

  1. Проблеми Соборності в контексті сучасного розвитку України.

Виступаюча: _______________________________________________

4. Ставлення сучасної молоді до історичних подій 1919 року та ідеї єдності держави сьогодні. Виступ ___________ - лідер учнівського самоврядування загальноосвітньої середньої школи № ___.

Ведуча: Запрошуємо вас до участі.

Регламент всіх виступаючих до 5 хвилин. Бажаючі виступити можуть зареєструватися у президія. Виступ до 3 хвилин. Пропозиції,. побажання можна надати у письмовій формі до президії. Регламент проведення науково- краєзнавчої конференції - 50 хвилин.

Фрагменти фільму про соборність.

Одна з головних сторінок нашої історії нашої історії – боротьба українського народу за соборність своїх земель. Так вже розпорядилась історія, що упродовж століть наш народ та землі України були розрізнені, належали до інших держав: Російської імперії, Польщі, Австро-Угорщини. То ж споконвічною мрією українців, було обєднання розрізнених частин України в межах однієї держави. Цього року, враховуючи події на Сході нашої держави, тема Соборності є особливо актуальною – адже боротьба за цілісність і єдність українських земель продовжується і сьогодні.

Які ж передумови виникнення необхідності підписання Акту Злуки в 1919 році? Слово надається _____________________________________________

Ведуча: Сьогодні соборність не обмежується лише ідеєю збирання етнічних земель у рамках національної держави, а передбачає духовне ставлення всього населення країни, незалежно від національності. Соборність – це забезпечення справжнього суверенітету і незалежності народу, міцний фундамент для побудови процвітаючої демократичної національної держави. Віримо, що територіальна цілісність України скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишиться непорушною. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності.

Урочиста акція святкування і проголошення акту Злуки відбулася 22 січня 1919 року відбулася на Софіївській площі біля собору. На Майдані зібралися мешканці столиці, духовенство Української православної церкви, члени директорії уряду УНР та делегації ЗУНР. О 12.00 год. урочисте свято розпочалося виступом Цегельського, який зачитав грамоту - ухвалу Національної Ради про воззєднання і передав її голові Директорії Винниченку. Універсал УНР оголосив член Директорії Ф. Швець.

Про Універсал Директорії УНР розповість ____________________________

На фоні:

Звучить пісня «Це моя Україна»

Ведуча: Проблеми Соборності в контексті сучасного розвитку України гостро стоїть на сьогоднішній день. Слово надається __________________________

Враховуючи події на Сході нашої держави, тема Соборності є особливо актуальною – адже боротьба за цілісність і єдність українських земель продовжується і сьогодні.

Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти великої мети – побудови економічно багатої, вільної і демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

Ведуча: Сьогодні бійці на Сході нашої країни так само відстоюють не лише незалежність, а й Соборність України, як і їх попередники 100 років тому. Ми повинні зберегти громадянську злагоду, національну єдність і сміливо, розбудовуючи крокувати вперед, розбудовуючи нашу незалежну соборну державу

Як же ставиться сучасна молодь до історичних подій 1919 року. Які ідеї єдності держави сьогодні. Це питання висвітлить Учень __________________

Ведуча: Соборність – це символ боротьби за волю, порозуміння між людьми і часточки надії і віри у майбутнє. Здобутки попередніх поколінь продовжують своє життя в поколіннях прийдешніх. Вони допомагають, підтримують зберігати найсвятіше – пошану до своїх батьків, дідів, справу боротьби за Українську державу.

Бажаючі виступити є? Отже, я пропоную зачитати рекомендації сьогоднішньої конференції.

  1. Актуалізувати увагу на проблемі формування національної самосвідомості та патріотичного виховання особистості.

  2. Інтегрувати роботу шкіл, громадських організацій та наукових установ, з метою підвищення громадянської, соціальної, культурної компетентності учнівської молоді.

  3. Залучати учнівську молодь до активної участі у Всеукраїнській акції «Діти єднають Україну», спрямованої на розвиток громадянської культури та підвищення національного статусу українців.

Україна – рідний край, земля з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею, працелюбними, мудрими й талановитими людьми. Майбутнє України в руках молоді. Саме від вас залежить якою буде наша держава. А держава як і родина має бути дружною, сильною, щасливою, здоровою.

  1. Видати збірку статей за матеріалами науково - краєзнавчої конференції.

Наша конференція підійшла до кінця. Запрошуємо всіх до фотографування.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили