Сценарій мистецького заходу "Поліський краю дорогий, для мене став ти піснею!"

Опис документу:
Матеріал може бути використаний під час підготовки до вечорів-знайомств із творчістю волинських композиторів, мистецьких кав'ярень, інших позакласних заходів, спрямованих на збереження та примноження самобутньої культури рідної Волині. Окрема лінія - це історія створення авторських пісень самодіяльних композиторів. Опмс творчості композитрів ілюстрований гарними поетичними рядками, епіграфами, цитатами. Волинські композитори, творчість, яких представлена, є нашими сучасниками.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Поліський краю дорогий, для мене став ти піснею!

Сценарій вечора-знайомства із творчістю волинських композиторів

Фанфари « Волинь моя!»

Учень 1. Вдихни повітря матінки – Волині
І ти відчуєш, як бринить твоя душа,
Як у лісах Полісся трелі солов’їні
Співають нам про Мавку й Лукаша.


Учень 2. : Торкнися хвиль озер, що, наче небо, сині,
Ти зачерпни в долоні їх нектар,
І Світязь подарує тобі сили,
Запалить знову в твоїм серці жар.


ЧитецьІ: Сягнеш своєю піснею до неба
І усвідомиш, що Волинь – це рай.
Вона, з любові створена для тебе,
Волинь моя, краса моя, мій край

Учень 2. Де озера, мов круглі столи,
І на кожному – сонця хлібина,
Де тумани той спів сповили,
Де гойдала червона калина.

Учень 1. Причащалась з того джерела,
Що само народилося в полі.
І дзвенить ваша пісня жива,
Бо творилась з джерельної долі

Вчитель. Пісня... вона народилася з любові до цілого світу, бо з любові до спілого вітру, до рідного слова, до зір, із туги та журби, з любові до цілого світу, бо з любові виросла мудрість людини! Хочеться, щоб наша рідна пісня, легка, як сон, примарна, ніби щастя, сонячна, неначе мрія зігріла ваші серця, захопила, оповила веселковими барвами, що ними мріють весни, плаче осінь, марять зими і кличе літо. Ото ж розпочнімо знайомство із творчістю наших талановитих земляків ,які присвятили своє життя пісні...

Галина Вікторівна Васіна

«Баян у моїх руках, музика -- в моєму серці», -- каже про себе Галина Васіна чи не єдина на Волині композиторка, яка пише  дитячі пісні. В них –  безпосередність та щирість, на які  надихають жінку самі діти, адже впродовж багатьох років Галина Вікторівна працює вчителем музичного мистецтва у Луцькій гімназії № 18.

Тісно співпрацюючи з дитячими поетами Волині, зокрема, з Наталією Бугай, Галина Васіна створила понад 40 дитячих композицій. Втім, учні авторки говорять про інший її талант. Талант любити. Маленькі вихованці Галини Васіної ще й перші її музичні критики. Вони, як ніхто інший, відчувають глибину душі жінки, з задоволенням вивчають нові твори авторки.

«Ми веснянку заспіваєм» муз. Галини Васіної,

сл. Ніни Шугніло -- виконує вокальна група 1-х класів

Олександр Володимирович Синютін

Життєве і творче кредо заслуженого діяча мистецтв України, композитора і аранжувальника Олександра Синютіна співзвучне із девізом великокго Бетховена–«Боротися і перемагати!». Олександр Володимирович живе у Маневичах і працює вчителем музичного мистецтва у місцевій гімназії.

Кероване самодіяльним митцем тріо «Троянда» у складі у складі якого і дружина композитора Людмила Синютіна, відоме далеко за межами Волині і України –перемоги на творчих конкурсах у Польщі, Білорусі, Литві.  Вже записали диск, мають кліп, пісні у виконанні «Троянди» звучать на радіо, національному телебаченні. Олександр Синютін планує ще й відзняти музичний фільм «Мелодії трояндових сердець».

Мирослав Степанович Стефанишин

3-го квітня цього року Заслужений діяч мистецтв України, професор Мирослав Стефанишин відзначив 90-літній ювілей. 

Мирослав Стефанишин є знаковою постаттю в мистецькому житті Волині та України. Він – автор півтисячі музичних творів. А ще стільки ж в його доробку аранжувань, обробок українських пісень.

Для галичанина поезія Лесі Українки в житті  зіграла, можна сказати, містичну роль. Коли він закінчував училище, йому треба було якійсь твір зробити і продиригувати його на державному іспиті. І він каже: “Мені впали у вічі слова «Давня весна» Лесі Українки. Я почав його читати. Що за Леся Українка? Що за Волинь?” І він написав на ці вірші хор, який прозвучав на випускному та вступному іспитах. Головою екзаменаційної комісії був дуже відомий композитор Анатолій Кос-Анатольський. Він дуже схвальну дав рецензію на цей початковий твір і сказав: “Вам шлях тільки до Львівської консерваторії”.

Невипадково і Ліна Костенко називає Стефанишина «Маестро Лесиного краю». Приїхав на Волинь після навчання в консерваторії у 1954 році. І з того часу Мирослав Степанович творить музику, наслідуючи кращі традиції вчителів – корифеїв української музичної культури початку ХХ століття

Віктор Гнатович Герасимчук

Вчитель. У моїх в руках дуже дорога для мене збірка мого викладача з гармонії Віктора Гнатовича Герасимчука, композитора, педагога, громадського діяча, члена Президії спілки композиторів України ,та спілки композиторів СРСР. У доробку атора є хорові та інструментальні твори Але найбільш відомою стала пісня «Ожини»

Олександр Пилипович Каліщук

Поет, композитор, диригент. Заслужений працівник культури України, член Національної ліги українських композиторів, кавалер ордена „За заслуги ІІІ ступеня”.

 

Його мала батьківщина – с. Перевали Турійського району Волинської області. Семирічну освіту здобув у рідному селі. У 1951 році його, десятикласника Луківської СШ, заарештовано за належність до молодіжної організації націоналістів. Вирок: 25 років. Заслання відбував у пермській області на лісоповалах. Після звільнення екстерном закінчує 10 клас, Луцьке музичне училище та Львівську державну консерваторію імені М. В. Лисенка по класу хорового диригування.

 

Його творча праця пов’язана з прибузьким краєм, м. Нововолинськом, у якому йому присвоєно звання почесного громадянина.

У засланні автор пише збірку пісень» «За колючим дротом» а у 2008 році побачила світ книга „Не вмре наша пісня”. У цій збірці пісень живуть поруч радість і журба, нестримне бажання боротьби за правду, за волю, за Україну. В ній кожен віднайде щось для своєї душі.

 

 

Вчитель. Але найбільшої популярності набула пісня «Волиняночка», яка ввійшла до першої пісенної збірки під такою ж назвою „Волиняночка” (1998) і облетіла чи не увесь світ.

«Волиняночка» --виконує Володимир Михалевич

Степан Федорович Кривенький

У концертах і святкових застіллях часто звучить пісня «Волинь моя» зі словами «Поліський краю дорогий, мені ти був колискою…» Вона була написана самодіяльним композитором, поетом, заслуженим працівником культури України Степаном Кривеньким, Творча спадщина волинського пісняра – це понад 30 яскравих пісень, що западають у душу. Свого часу вони увійшли до збірника «Волинь моя» (Луцьк, 1999), упорядкованого дружиною, Марією Климівною, за сприянням П.Старушика і М.Остапчука, викладачів Горохівської музичної школи.

Збірник має підзаголовок: «Пісні для народного хору, вокального ансамблю та солоспіву». До речі, вміщено й текст і ноти відомої всій Україні пісні «Волинь моя», а також «Пісні про Горохів», яка стала свого роду гімном Степан Кривенький у перші роки незалежності України створив пісні «Молюсь до тебе, краю мій», «А солов’ї співають про Вкраїну», «Чого ти хочеш, Україно?» Пісні із цих збірок співзвучні непростому нашому сьогоденню

«Чого ти хочеш,Україно?» , «Летять над світом журавлі» --виконує хорова група 3-х 4-х класів

У 2011 році на будинку в селі Вільхівка, де жив талановитий горохівчанин, з нагоди його 70-річного ювілею було встановлено меморіальну дошку. Її відкрили дочка композитора журналістка Леся Влашинець зі своїм сином Михайлом.  Вчитель.Горохівчани знову заспівали тоді пісню, яка стала воістину народною Цією піснею-гімном нашого краю ми і завершимо нашу творчу зустріч із піснями волинських композиторів.

«Волинь моя» слова і музика Степана Кривенького Виконує вокальна група 3-х класів

Вчитель. … Святість і вічність дарують пісні волинських композиторів. Такі пісні ніколи не втратять шани і голосу не загублять свого орієнтиру….

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»