Сценарій конкурсної програми «Чарівними стежками»

Опис документу:
Мета: формувати в гуртківців інтерес до туристсько-краєзнавчої діяльності, сприяти створенню доброзичливої атмосфери в колективі; розвивати увагу, спритність, витривалість; виховувати колективізм, взаємодопомогу.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Сценарій конкурсної програми «Чарівними стежками»

Мета: формувати в гуртківців інтерес до туристсько-краєзнавчої діяльності, сприяти створенню доброзичливої атмосфери в колективі; розвивати увагу, спритність, витривалість; виховувати колективізм, взаємодопомогу.

Хід заходу:

Я радо вітаю вас у цій залі, що зібрала нас усіх разом. Сьогодні вашій увазі ми пропонуємо конкурсну програму, та сподіваємось, що ви отримаєте задоволення від спілкування і надовго залишаться приємні спогади.

Отож ми спробуємо довести всім, що гарний настрій можна зберегти при будь – якому ставленні до нас фортуни і що найголовніше – це людська гідність. Її поважати потрібно завжди.

Давайте привітаємо учасників нашої програми і перевіримо домашнє завдання.

Перший конкурс « Візитна картка ».

Учасники конкурсної програми в цікавій і оригінальній формі представляють свою команду. А оцінювати нашу вікторину буде журі у складі трьох чоловік. Дозвольте представити вам членів журі.

Голова журі - …

Члени журі - …

Просимо оцінити цей конкурс максимум – 6 балів.

Конкурс «Слова – терміни».

До складу команд входять найкмітливіші, найдотепніші туристи – краєзнавці. І я оголошую другий конкурс нашої вікторини. Перед вами непросте завдання, на виконання якого вам дається три хвилини. Кожна людина, працюючи в різних сферах, використовує в повсякденному житті слова – терміни, які відносяться до якогось виду діяльності. За цими словами – термінами ми можемо визначити, яким видом діяльності займається ця людина. Туристи – краєзнавці теж вживають спеціальні слова – терміни на своїх заняттях.

Завдання: за три хвилини учасникам команд треба написати якомога більше слів – термінів, які відносяться до туризму. Цей конкурс оцінюється максимом -5 балів.

Конкурс «Склади вогнище ».

Перед кожною командою лежать спальні мішки. На відстані шести метрів розкидані дрова.

Завдання: За допомогою спального мішка учасники команд повинні скласти своє вогнище. Переможе та команда, яка швидше впорається з поставленою задачею.

Під час подорожі в організмі туриста згорає чимало калорій. Тому говорять, що турист завжди хоче їсти. Традиційна їжа туриста – польовий куліш та печена картопля.

Наступне завдання : «Кулінарний конкурс ».

Вам треба з поданих інгредієнтів ( хліб, сало, редиска, помідор, перець, цибуля, салат ) приготувати і представити журі бутерброд туриста. На це завдання вам відводиться пי ять хвилин. Найоригінальніший витвір кулінарного мистецтва оцінюється максимально – 5 балів.

Ми підійшли до наступного конкурсу «Печена картопля».

Завдання: перед вами вогнище, а в ньому захована печена картопля. Кожен учасник команди повинен перенести якомога більше печених картоплин з вогнища в миску. Але будьте обережними : картопля гаряча, тому переносити її ви будете ложками. Вам знадобиться швидкість та спритність. Та команда, яка швидше перенесе картоплю з свого вогнища отримає – 5 балів. Тож до справи.

Турист завжди повинен швидко реагувати на різні ситуації. Інколи від його спритності та швидкості залежить його здоровיя та життя. Я буду зачитувати запитання учасникам з різних команд , хто швидше підійме сигнальну картку, скаже правильну відповідь. Якщо відповідь була неправильною, то команді суперників надається право на відповідь. З цим завданням туристи – краєзнавці повинні справитись так легко, як білочка лускає горішки Отож, нам усім цікаво дізнатися, хто з вас дасть якомога більше правильних відповідей.

Тож розпочинаємо конкурс « Горішки ».

 1. Чому весною не бיють хутряних звірів? ( Весною хутряні звірі линяють, це знецінює хутро, весною у звірів дитинчата.)

 2. Коли можна скоріше помітити зайця – біляка? ( Коли вилиняє у сірий колір раніше, ніж розтане сніг, або коли земля оголиться раніше, ніж біляк вилиняє.)

 3. Сліпими чи зрячими народжуються зайчата? ( Зрячим.)

 4. Куди зайцю зручніше бігти – з гори чи на гору? ( На гору)

 5. Який хижий звір любить малину? ( Ведмідь)

 6. Худим чи жирним лягає ведмідь у барліг? ( Жирним)

 7. Що означає « вовка ноги годують»? ( Вовк не стереже здобич у засідці, як кішка, а доганяє її бігом.)

 8. Яка корова більше наїдається, хвостата чи безхвоста? ( Хвостата : хвостом корова відганяє надокучливих комах в той час, як скубе траву.)

 9. Хто з мешканців лісу сушить собі гриби на дереві? ( Білка)

 10. Чи росте дерево взимку? (Не росте, завмирає)

 11. Листя яких дерев восени червоніє? ( Горобини, осики, клена)

 12. Куди повернена голівка соняшника опівдні? ( До сонця, тобто прямо на південь)

Наступний конкурс «Збери рюкзак».

Існує багато правил для туристів, і одне з них, не існує поганої погоди, є лише погане взуття і одяг. Але в похід необов’язково брати увесь гардироб. У похід беруть самі необхідні речі.

Завдання: Перед вами лежать предмети. Треба вибрати найпотрібніші речі, які знадобляться туристу в поході. Кожен учасник бере лише один предмет і кладе його в рюкзак. Переможе та команда, яка швидше і правильніше відбере правильні речі і упакує їх у рюкзак.

Конкурс капітанів.

Запрошуються в зал капітани наших команд.

Оголошується конкурс силачів.

Капітани становляться на колоду. Їм дається мішок наполовину наповненому сіном. Хто швидше зіб’є свого суперника. Цей конкурс оцінюється максимум – 6 балів.

Конкурс інтелектуалів.

Наступне завдання : я буду зачитувати запитання а ви письмово відповідаєте на аркуші паперу. За кожну правильну відповідь – 1 бал.

 1. Чому справжній турист не співає на марші?

 2. Що краще : один рюкзак на двох чи на одного туриста?

 3. В команді зיявились хворі, ослаблені; за ким їх поставити?

 4. Оптимальна кількість членів походу?

 5. Як сушити взуття?

 6. Чи можна не залите звечора вогнище розпалити вранці без сірників?

 7. Як правильно сушити лікарські рослини?

 8. Як допомогти « помираючому» струмку?

 9. Самі запасні речі в поході?

Підсумок.

На цьому завдання нашої конкурсної програми вичерпані. А зараз слово мають члени журі.

( Журі оголошує результати конкурсу.)

Спасибі командам, членам журі, усім присутнім.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Акція «Методичне літо»
Призовий фонд 50 000 грн!
Взяти участь

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
1
міс.
1
1
дн.
1
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!